Doping pod halą Areną i akcja policji (wideo)

Udostępnij
Tweet

Enea Zastal BC Zielona Góra zwyciężył w piątym finałowym meczu przeciwko Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 105:101. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku były potrzebne aż dwie dogrywki. W serii do czterech zwycięstw prowadzą ostrowianie 3-2. Pod halą było nie mniej gorąco.

Co najmniej 200 osób zebrało się pod halą Arena Ostrów by wspólnie kibicować miejscowej drużynie. Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia związane z ogłoszoną pandemią, doszło do interwencji policji.

Przed godziną 19 pod halą pojawiło się 8 oznakowanych radiowozów i co najmniej 2 nieoznakowane. Funkcjonariusze korzystając, że frekwencja nie była zbyt duża przystąpili do legitymowania pierwszych przybyłych kibiców. Po chwili ustawiono radiowozy w bliskiej odległości od telebimu, na którym za chwilę miał być wyświetlany mecz.

Kibiców skupionych wokół fanklubu ostrowskiej drużyny to nie zniechęciło. Stanęli w ciasnej grupie pomiędzy radiowozami i w trakcie dopingu niektórzy nie mieli zakrytych ust i nosa. Można było poczuć się jakby za czasów sprzed pandemii, gdy doping momentami powodował dreszcze. Funkcjonariusze z Ostrowa filmowali zdarzenie. Wraz z końcowym gwizdkiem część policjantów postanowiła wylegitymować kolejne osoby. Wśród nich były dziewczynki. Pozostała, większa część kibiców rozeszła się do domów.

Rzecznik ostrowskiej policji przekonywała na początku interwencji, że są to tylko działania prewencyjne policji. Pojawia się pytanie na co liczył organizator ustawiając w trakcie pandemii telebim przed halą.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:101 (26:28, 26:21, 23:20, 14:20, 1. dogr. 5:5, 2. dogr. 11:7)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Łukasz Koszarek 25, Rolands Freimanis 21, Kris Richard 19, Geoffrey Groselle 15, Janis Berzins 10, Skyler Bowlin 6, Cecil Williams 5, Filip Put 4.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 27, James Florence 23, Trey Kell 23, Chris Smith 9, Mark Ogden 9, Roland Denzel Andersson 6, Josip Sobin 2, Jarosław Mokros 2.

CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał

W czwartek kolejny mecz i zapewne kolejny raz zostanie postawiony telebim. Czy taktyka policji się zmieni?

Doping zaczyna się od 2. minuty.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kibic
3 lat temu

Wik, legitymowanie ludzi to nie jest ich praca. Żeby kogoś wylegitymować to musi być podstawa do tego. A nie legitymujemy bo… bo co? Bo ludzie stoją? Bo może się przyda? Ustawienie radiowozów to jawna prowokacja. Ale nie udała się na szczęście. A pisanie że akurat policjanci zachowali się przyzwoicie, to jawna kpina. Akurat policja powinna się zawsze zachowywać przyzwoicie. A tu wcale z tą przyzwoitością tak dobrze nie było, niestety.

Wik
3 lat temu

Nie jestem fanem obecnej władzy… W wielu przypadkach krytykowałem,,nadgorliwosc policjantów” Ale w tym przypadku Nie rozumiem ataków na policję w komentarzach… Przyjechali staneli i nic wielkiego się nie stało… Kibice nie prowokowali policjanci również…Po prostu stali i patrzyli… A to że wylegitymowali cześć osob? Co z tego to ich praca… Bądźcie obiektywni wg mnie Policja zachowała się całkiem przyzwoicie w porównaniu z wieloma innymi,, interwencjami” Jakie miały miejsce w kraju w ostatnich miesiącach. . Niestety właśnie przez interwencję nadgorliwych obecnie samo pojawienie się policjanta w wielu ludziach budzi agresję… Nie mniej jednak jak napisałem w tym konkretnym przypadku jaki wczoraj był w Ostrowie policjanci zachowali się jak powinni… No może 1 niefortunna rzecz… Ustawienie radiowozów… Gdyby stanęły dalej byłoby więcej miejsca by oglądać tym samym łatwiej byłoby o dystans…

12
0
Napisz co o tym sądziszx