Kolejny remont Stadionu Miejskiego

Udostępnij
Tweet

Ostrowski Urząd Miejski ogłosił przetarg na modernizację kolejnej trybuny Stadionu Miejskiego – od wjazdu polewaczek do Parku Maszyn. Zamontowanych zostanie tu blisko 2000 nowych krzesełek. Na kolejny etap przywracania stadionowi świetności w miejskim budżecie przeznaczono w sumie 5 000 000 zł.

Do modernizacji korony stadionu pozostał właśnie ten kluczowy odcinek, wraz z tunelem, w którym podczas zawodów stacjonują pojazdy medyczne oraz polewaczki.

– Dzięki tej inwestycji stadion zyska już inny wymiar – będzie nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Od kilku lat, systematycznie, podnosimy jakość naszego stadionu, by ostrowscy kibice mogli cieszyć się zawodami w godnych warunkach. Na ten cel wydaliśmy w sumie 8 milionów złotych. Powstało tu blisko 4200 nowych siedzisk. By Klub mógł rozwijać się tak sportowo, jak i organizacyjnie, potrzebuje nowoczesnego obiektu, a jak wiemy, działacze TŻ Ostrovia mają niezwykle ambitne plany na przyszłość – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na remont trybuny pomiędzy Parkiem Maszyn, a wjazdem polewaczek władze Miasta zabezpieczyły 5 000 000 zł.

– To po pierwsze gruntowna modernizacja tunelu, po drugie całej trybuny – wymiana betonowych nóg i drewnianych siedzisk na trybuny prefabrykowane i krzesełka z polipropylenu, nowa nawierzchnia korony stadionu, odwodnienie, nowe balustrady, nowe ogrodzenie, modernizacja schodów zewnętrznych i murów oporowych przejazdu. Zamontowanych zostanie tu ok. 2000 nowych siedzisk – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.

Podmioty zainteresowane zrealizowaniem inwestycji mają czas na składanie ofert przetargowych do 7 maja br. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na wykonanie prac (od momentu przekazania placu budowy). Oddanie trybuny do użytku planowane jest na wrzesień przyszłego roku.

O ogłoszeniu przetargu prezydent Miasta poinformowała podczas briefingu prasowego zorganizowanego na miejskim stadionie. Udział w nim wziął również trener ostrowskich żużlowców.

CZYTAJ  Najnowsze plany Kolei Dużych Prędkości. Wiemy co przejedzie przez Ostrów

– Do zrobienia została trybuna, którą ostrowscy kibice lubią najbardziej, tu najchętniej siadają. Na naszą prośbę remont rozpocznie się po sezonie, za co dziękujemy. Już jednak niecierpliwie na niego czekamy, ponieważ chcemy, by nasz stadion prezentował się jak najlepiej. Wszystkie wykonane przez lata inwestycje na stadionie były dla nas bardzo ważne, ponieważ, przez wymogi licencyjne, bez nich nie moglibyśmy w ogóle wystartować – wyjaśnił Mariusz Staszewski.

Modernizacja stadionu rok po roku

2015

345 000 zł

– modernizacja toru,

– modernizacja pasa startowego.

2016

1 415 978,72 zł

– I etap – modernizacja trybun, remont siedzisk i schodów (820 nowych krzesełek)

2018

RAZEM: 5 465 470,47 zł

– montaż bandy pneumatycznej 206 000 zł,

– zakup band piankowych: 72 500 zł,

– etap II – kontynuacja modernizacji trybun – remont siedzisk i schodów (1373 nowych krzesełek) 2 294 846,31 zł,

– etap III – kontynuacja modernizacji trybun – remont siedzisk i schodów 2 892 124,16 brutto (1950 nowych krzesełek)

2019

RAZEM: 564 076,99 zł

– remont oświetlenia ewakuacyjnego – 22 000 zł,

– zakup band – 396 500 zł,

– odwodnienie trybuny głównej – 95 850 zł,

– orynnowania zadaszenia trybuny głównej i obróbki blacharskie słupów konstrukcji dachowej nad trybuną główną – 49 726,99 zł.

2020

RAZEM: 153 655,91 zł

– dostawa i montaż windy osobowej na potrzeby osób niepełnosprawnych w budynku trybuny głównej – 153 655,91 zł.

Umowa podpisana została w 2020 r. Inwestycję zrealizowano w bieżącym roku – winda czeka na odbiór techniczny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolo
3 lat temu

Zaorać po ostatnich zawodach!!!

Może warto i trzeba
3 lat temu

Kolejne miliony z podatków generujace kolejne wydatki na utrzymanie i sport. Jest to spirala nakrecajaca koszty do bankructwa. Proponuję radnym rachunek z kilku lat : po jednej stronie wydatki i inwestycje budżetowe nakrecajace koszty do bankructwa A po drugiej stronie podobnie nakrecajace wzrost gospodarczy, rozwój przedsiębiorczosci, dodatkowe wpływy do budżetu, redukcję kosztów funkcjonowania miasta, dodatkowe rozwojowe miejsca pracy

Jacek
3 lat temu

Jakby na to nie patrzeć, to ten stadion powinien wreszcie być wyremontowany do końca, bo robiąc tak co rok po trochu będzie tak, że jak zrobią ostatnie ławki, to te pierwsze będą już do remontu. Poza tym ciągle zmienia się technologia i każde będą z innej parafii. Niech wreszcie będzie jak trzeba i temat się skończy. ktoś może powiedzieć, że sport nie jest pierwszą potrzebą, ale na ten temat można by książkę napisać, a faktem bezspornym jest to, że stadion należy do miasta i jego stan świadczy o mieście i jego władzach.

WLKP
3 lat temu

Fajnie ale w tych czasach takie stadiony czy hale to powinien być standard. Cieszymy się że będzie kończony stadion czy remont za parowozownią ale prawda jest taka że w tych czasach takie obiekty już dawno powinny stać.

14
0
Napisz co o tym sądziszx