Za parowozownią powstanie nowe centrum sportowe

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego centrum sportowo – treningowego „za parowozownią”. Jako pierwsze powstanie tu boisko ze sztuczną nawierzchnią. Teren zostanie także właściwie ogrodzony i oświetlony. Kultowy, jednak mocno zdegradowany, ostrowski stadion zamieni się w nowoczesne centrum treningowo – szkoleniowe dla młodych piłkarzy.

Stadion „za parowozownią” to ważna część sportowej historii Ostrowa. Obiekt widoczny już na ponad stuletnich mapach miasta. Przyszedł czas, by przywrócić mu świetność, a jednocześnie umożliwić młodym adeptom piłki nożnej uprawienie ukochanej dyscypliny w warunkach bezpiecznych i komfortowych.

– To kultowe miejsce dla ostrowian. Wiele osób wątpiło w powodzenie tego projektu, ale dziś mogę poinformować, że przetarg został ogłoszony. Tym samym przywracamy ten fragment miast do życia, rewitalizujemy nie tylko sportowo, ale i społecznie, oraz, co niezwykle ważne, dotrzymujemy słowa danego nie tylko ostrowskim sportowcom i ostrowskim kibicom, ale także wszystkim mieszkańcom, ponieważ był to jeden z punktów mojego prezydenckiego programu. To także niezwykle ważny punkt Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Wierzę, że nowe centrum treningowe będzie służyć młodym sportowcom, będzie przyjemnym miejscem spotkań kibiców, rodziców i wszystkich ostrowian – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym miejscu zmieni się bardzo dużo. Dziś to teren zdegradowany, na którym od blisko 30 lat niewiele się działo.

– Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe, 29 marca upływa termin otwarcia ofert. Następnie podpiszemy kontrakt z wykonawcą. Projekt zawiera budowę dwóch boisk – jednego z certyfikowaną nawierzchnią sztuczną, a także boiska naturalnego. Zaczynamy od tego pierwszego. Teren zostanie też właściwie ogrodzony, oświetlony, będzie również monitorowany. Finalnie wybudowane zostaną nowe budynki i infrastruktura, w tym trybuny, niezbędne do funkcjonowania obiektu treningowego z prawdziwego zdarzenia – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Miasta.

Nowe boisko z certyfikowaną sztuczną nawierzchnią wyposażone będzie w system drenarski i system nawadniający. Staną na nim nowe bramki, za którymi zamontowane zostaną piłkochwyty. To jednak nie wszystko – na części terenu utworzony zostanie park kieszonkowy dla mieszkańców tej części Ostrowa.

CZYTAJ  Jechał "nową" trasa do znanej firmy i rozbił się

– Jest to wielomilionowa inwestycja, z którą nikt wcześniej się nie uporał. Wzięliśmy to na swoje barki po ostrowskiej Arenie, po modernizacji stadionu. Teraz przyszedł czas na ten wyjątkowy obiekt. Pamiętamy również o lekkoatletach i ich stadionie i tu, w niedalekiej przyszłości będziemy mieć do przekazania pozytywne informacje. By osiągać sukcesy sportowe, baza treningowa jest niezbędna. Miasto, w formie inwestowania w infrastrukturę sportową, w formie wsparcia finansowego dla klubów, nadal będzie wspierać ostrowskich sportowców – dodaje Mikołaj Kostka.

Z terenu „za parowozownią” korzysta kilkaset dzieci. Tak one, jak i klub, w którym są zrzeszone nie mogą się już doczekać nowego obiektu.

– W tej chwili mamy grupę około 300 dzieci, dlatego nasze potrzeby sportowe są dość duże. Trenujemy „za parowozownią”, ale korzystamy też z boisk poza Ostrowem. Na realizację tej inwestycji czekamy z niecierpliwością. Dzieci nadal garną się do piłki nożnej, a w tej chwili to właśnie infrastruktura ogranicza nas, by przyjąć kolejnych młodych zawodników i zawodniczki. Ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Przez wiele lat oczekiwana – od prawie 30 niemal każdy prezydent miasta mówił o tym, że już czas obiekt przebudować, a dopiero obecna ekipa doprowadziła ten temat do końca. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy tu koparki i ruszą prace budowlane – mówi Jakub Królak, wiceprezes zarządu Towarzystwa Piłkarskiego „Ostrovia 1909”.

Ostrowski klub miał wpływ na to, jak finalnie wyglądał będzie obiekt. Trenerzy i działacze Ostrovii wskazali projektantowi, jakie elementy infrastruktury są potrzebne do odpowiedniego rozwoju piłkarskich talentów. Ich uwagi zostały uwzględnione w projekcie. Dzięki nowoczesnemu centrum treningowemu i finansowemu wsparciu Miasta młodzi piłkarze będą mogli w pełni rozwijać swoje umiejętności.

– Dziś wielu młodych ludzi trenuje piłkę nożną, chce zostać piłkarzami. To właśnie dla nich ten obiekt będzie rewitalizowany. Każdego roku Miasto przekazuje pieniądze na szkolenie dzieci i młodzieży – także w zakresie piłki nożnej – w tym roku było to niebagatelne 322 tysiące złotych, które trafiło bezpośrednio do ponad ośmiuset dzieci, które właśnie ten sport uprawiają – dodaje Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MAX
1 rok temu

Pytanie co z drogami dojazdowymi Kilińskiego to betonowe płyty a Składowa to chyba najgorsza droga w mieście której remont miasto omija jak by tematu nie było.

Karolina
1 rok temu

Baseniki . Boiska . Hale sportowe . Stadionik .
Inwestuje się tylko w obiekty sportowe . Ile jeszcze ?.
Brak pomysłów ?.
Rozumiem , że pieniążki z ciągle rosnących podatków Ostrowian i decyzje podejmowane przez Panią Prezydent , o zaciąganiu długów na następne lata , trzeba zainwestować .
Należałoby jednak pomyśleć o tych mieszkańcach miasta , którzy mają ciut inne wymagania .
Co z kulejącą Kulturą ?.
Może jakiś Teatr ?. O Operze można tylko pomarzyć !.
Może jakieś Muzeum ?. Architektury ?.
Centrum Interaktywne ?.
Palmiarnia ?.
Małe Zoo ?.
Szkoda , że nie pochylą się Państwo nad inną wizją miasta !.

Hejnijek
1 rok temu

Ciezko bedzie w masce biegsc

renia
1 rok temu

Kibicuję inwestycji , tylko bieżni brak, zawsze była, nie jedne zawody tam wygrałam.

Spajki
1 rok temu

O no właśnie mogli by Państwo ponaprawiać troche Ostrowskie drogi a nie jakieś budynki stawiać bez sensu . Jechałem nie dawno drogą na wylocie z ostrowa wleciałem w dziurę po jakimś czasie zorientowałem się ze felga się skrzywiła , i kolejny wydatek 250 złotych musiałem nową felgę kupić

M43
1 rok temu

O tym temacie to już słyszę od 20 lat. Może wpierw należałoby naprawić drogi prowadzące do tego miejsca? Każda z ich to wielkie dziury i bajora wody.

Piczi
1 rok temu

Ostrów pięknieje dzięki obecnej władzy. Tak trzymać!!! Brawo Wy.

Fil
1 rok temu

A ulica klasztorna w stronę wysocka to jest łatka na łatce…

Pener z Nowotki
1 rok temu

Po co inwestować w łostrowską pilkę??? Która to jest liga?? Nie znam się ale chyba bliżej im dołu niż szczytu. Tylko koszykówka, żużel i ręczna. Na nożną szkoda kasy.

Przedstaw sie*
1 rok temu

I to rozumiem! Cała biało czerwona rodzina nie może się już doczekać. Heeeeej heeej…. OSTROVIA

14
0
Napisz co o tym sądziszx