OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Z Daugavpils na tarczy i bez punktu bonusowego

Nie udał się Arged Malesa TŻ Ostrovii wyjazd do Daugavpils. Lokomotiv okazał się zdecydowanie lepszy i wygrał 55:35, inkasując punkt bonusowy. W zespole z Ostrowa ewidentnie brakuje kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego, za którego było stosowane zastępstwo zawodnika.

+

Mariusz Staszewski (trener Arged Malesa TŻ Ostrovia): Od początku spotkanie w Daugavpils nam nie szło. Zastępstwo zawodnik też nie do końca się sprawdzało. Myślę, że brak Tomka Gapińskiego jest wybitnie widoczny na wyjazdach. U siebie jeszcze jakoś daliśmy radę, ale na obcych torach właśnie Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek byli siłą napędową naszej drużyny. Potwierdziło się to w Daugavpils. Nie mamy wyjścia. Musimy czekać aż Tomek dojdzie do sił i wróci do naszej drużyny. Jeśli doszukiwać się jakiś pozytywów, to na pewno postawa Marcina Kościelskiego, który choć stracił kilka punktów, te trzy ostatnie jego wyścigi, wyglądały naprawdę fajnie. Miejmy nadzieję, że Marcin się na dobre rozkręcił. Widać nawet po zawodach DMPJ, że zdobywa punkty, choć czasami traci je na skutek dystansu. Wygląda to coraz lepiej, ale nie pomogło to nam niestety w osiągnięciu rezultatu, jakiego oczekiwaliśmy.

Lokomotiv w spotkaniu z ostrowianami w niczym nie przypominał drużyny, która na początku sezonu przegrywała nawet na swoim torze. – Doszliśmy wreszcie do ładu z nawierzchnią, która była ponownie naszym atutem. Nawet po przegranym starcie, wiedziałem, jakie ścieżki obierać, by wyprzedzać rywali. Jestem zadowolony, bo zdobyłem komplet 15 punktów, a mój zespół wygrał z bonusem – powiedział lider Lokomotivu, Andrzej Lebiediew.

W zespole z Daugavpils nie było praktycznie słabych punktów. Wszyscy żużlowcy Nikołaja Kokina spisywali się rewelacyjnie. Nawet, gdy przegrali start, wyprzedzali gości na dystansie. W tumanach kurzu na torze Daugavils, byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygrali, kontrolując mecz przez całe spotkanie.

Wśród gości Grzegorz Walasek i Nicolai Klindt potrafili wygrywać indywidualnie wyścigi. Wszystkim jednak zdarzały się wpadki. Pozytywnie w końcówce zawodów zaskoczył Marcin Kościelski, który po raz pierwszy w karierze pojechał w wyścigach nominowanych.

Arged Malesa TŻ Ostrovia z Daugavpils wraca na tarczy, bez punktów. – Porażka boli, bo chcieliśmy wywieźć z Łotwy choćby punkt bonusowy. Nie udało się. Dopadł nas dołek, z którego musimy jak najszybciej wyjść. Naszym celem cały czas są play-offy. Walczymy dalej – podsumował Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Grzegorz Walasek (żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia): W moim wykonaniu może nie było tragedii, ale kilka punktów mi też uciekło. Jako drużyna przegraliśmy i musimy wziąć to na klatę. Brakowało nam w Daugavpils Tomasza Gapińskiego, który mówił, że lubi tutaj jeździć. Z tego, co mówił, jego ostatni wynik na tym torze był dwucyfrowy. Gdyby mógł on jechać, zmieniałoby to całą siłę na torze. Przy dobrym starcie jednego zawodnika, mógłby on kogoś wypchnąć w pierwszym wirażu i zrobić miejsce dla kolegi z zespołu. A tak, każdy z nas się tutaj trochę gubił. Cóż, szukamy jeszcze punktów w kolejnych meczach.

Marcin Kościelski (zawodnik Arged Malesa TŻ Ostrovia): Szkoda, że drużyna przegrała. Każdy jak jeździ u siebie ma atut własnego toru. Nigdy tutaj nie jeździłem i pogubiłem się na samym początku zawodów. Miałem dwa zera, ale wyciągnąłem z tego właściwe wnioski. Przywiozłem na koniec dwie dwójki. Pierwszy raz w życiu miałem okazję jechać w wyścigach nominowanych, co było dla mnie szokiem.

Kolejny mecz ostrowski zespół odjedzie na własnym torze w niedzielę, 7 lipca o 14:30 z Unią Tarnów.

Lokomotiv Daugavpils 55
9. Timo Lahti 9+1 (3,3,1*,2,0)
10. Jewgienij Kostygow 5+1 (0,2*,2,1)
11. Wadim Tarasienko 8+2 (1*,2*,2,3,-)
12. Kjastas Puodżuks 7+2 (2,3,1*,1*,-)
13. Andrzej Lebiediew 15 (3,3,3,3,3)
14. Artiom Trofimow 5 (3,1,1,0)
15. Oleg Michaiłow 6+1 (2*,1,0,3)

Arged Malesa TŻ Ostrovia 35
1. Aleksandr Łoktajew 3+1 (1*,0,d,2,0,-)
2. Sam Masters 7+2 (2,1,0,1*,2,1*)
3. Nicolai Klindt 9+1 (3,2,0,0,3,1*)
4. Tomasz Gapiński zastępstwo zawodnika
5. Grzegorz Walasek 11 (2,1,3,3,0,2)
6. Kamil Nowacki 0 (0,0,-)
7. Marcin Kościelski 5 (1,0,0,2,2)

Wyścig po wyścigu:
1. (67,89) Lahti, Masters, Łoktajew, Kostygow 3:3 (3:3)
2. (69,18) Trofimow, Michaiłow, Kościelski, Nowacki 5:1 (8:4)
3. (68,97) Klindt, Puodżuks, Tarasienko, Łoktajew 3:3 (11:7)
4. (68,95) Lebiediew, Walasek, Michaiłow, Kościelski 4:2 (15:9)
5. (69,19) Puodżuks, Tarasienko, Masters, Łoktajew (d4) 5:1 (20:10)
6. (68,46) Lebiediew, Klindt, Trofimow, Masters 4:2 (24:12)
7. (68,84) Lahti, Kostygow, Walasek, Nowacki 5:1 (29:13)
8. (68,64) Lebiediew, Łoktajew, Masters, Michaiłow 3:3 (32:16)
9. (68,86) Walasek, Kostygow, Lahti, Klindt 3:3 (35:19)
10. (69,44) Walasek, Tarasienko, Puodżuks, Kościelski 3:3 (38:22)
11. (67,83) Lebiediew, Masters, Kostygow, Klindt 4:2 (42:24)
12. (69,77) Tarasienko, Kościelski, Trofimow, Łoktajew 4:2 (46:26)
13. (68,98) Klindt, Lahti, Puodżuks, Walasek 3:3 (49:29)
14. (69,47) Michaiłow, Kościelski, Masters, Trofimow 3:3 (52:32)
15. (68,07) Lebiediew, Walasek, Klindt, Lahti 3:3 (55:35)

Udział w rozgrywkach Nice 1.LŻ drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kat
odpowiada  Rzeźnik
1 rok temu

Rzeznik koze wydymales że kwiczysz jak swinia buhaha won kmiotku do swojej zagrody buhaha

Znawca
1 rok temu

I tak oto z lidera spadamy powoli na dół tabeli . Czyżby kasa klubowa świeciła pustkami.

Zjadłem kiełbacha
1 rok temu

Co to za drużyna? Dwóch dziadków,ćpunek i kolarze…To agret melisa liż mi buta elektrykovia trener pijok zgaśnie światło ostrów ha ha ha

Staś
1 rok temu

Ale ty Rzeźnik jesteś pusty

Wierny kibic
1 rok temu

Widać kto jest prawdziwym kibicem jak Ovia wygrywa to Ovia kochana jak przegrywają to zaraz te wszystkie komentarze jacy to źli i nie dobrzy !!! Ostroposwoje ??? Dumni po zwycięstwie wierni po porazce.

Rzeźnik
1 rok temu

Ostropowpierdol!!! Ha ha ha heja na stadiun na kiełbachę kmioty!

Były kibic
1 rok temu

Wszyscy w Daugawpils wygrali a ostrovia tradycyjnie lanie wstyd. Miałem się wybrać po paru latach na dobry mecz ale odpuszczam jest jak zwykle.

Bolo
odpowiada  ?
1 rok temu

Kto przegrał na własnym torze bo z pewnością nie Ostrovia. Nie ma co dramatyzować jedziemy dalej

?
1 rok temu

Ale porażka!
Dali plamę po całości!
Jechali jak ostatnie ofiary!
Tak się dać wydymać tym debilom z Łotwy!
Wstyd dostać takie baty!
Ostatnio nawet na własnym stadionie w dupe dostali!
Będą tak jeździć to spadną do 2 ligi!

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x