Arena Ostrów – Budowa, etap I

Trwają prace na terenie budowy hali widowiskowo – sportowej. Obecnie przygotowywany jest grunt pod utworzenie miejsc parkingowych. Kolejne prace to wykonanie zbrojenia pod część fundamentów.

+

Teren przy ulicy Wojska Polskiego został ogrodzony, pojawiło się już mnóstwo ciężkiego sprzętu. Jednak, jak zapewnia wykonawca inwestycji, będzie go jeszcze więcej.

– Ostrowska hala to ogromna, warta ponad 31 milionów złotych, inwestycja. Jedna z najważniejszych w obecnej kadencji, ale również w całej historii ostrowskiego samorządu. Każdy kolejny dzień robót przybliża nas do dnia zakończenia budowy Areny Ostrów, który zaplanowany został na 31 sierpnia 2020 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykonawca rozpoczął prace na początku maja tego roku. Od tej pory wykonano:

– ogrodzenie i zaplecze budowy,

– zdemontowano część istniejącego utwardzenia terenu,

– wymianę gruntu (około 2m nasypu niekontrolowanego),

– wykopy pod część fundamentów,

– usunięta została kolizja z ciepłociągiem OZC,

– rozpoczęto przygotowanie przyłączy wod-kan,

– rozpoczęto przygotowanie terenu pod nowy parking,

– w trakcie przygotowania są żelbetowe i stalowe elementy prefabrykowane pod konstrukcję hali,

– w najbliższych dniach na teren budowy dostarczone zostanie zbrojenie pod część fundamentów. Po wykonaniu wykopów planowane jest wykonanie warstwy betonu podkładowego, a następnie ustawienie zbrojenia w wykopach. Po odbiorze wykonanych zbrojeń wykonawca przystąpi do betonowania pierwszej części fundamentów,

– równocześnie nadal będą trwały prace związane z wymianą gruntu i przygotowaniem terenu pod nowy parking.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aldi
3 lat temu

Byle tylko Stalówka nigdy tam nie zagrała bo ich miejsce jest w K1 a Arena będzie najbardziej nietrafiona inwestycją i wykonczy Ostrów finansowo

Mili
3 lat temu

Psy w schronisku maja złe warunki miał być remont w styczniu jak do tej poty nic nie ruszyło !Wstydu ktoś tu niema serca tez !Puste obietnice ?

1
3 lat temu

Dobra, pierdu, pierdu, a kiedy w końcu Północna Rama Komunikacyjna ?!
Bo jak widać Południowa to był strzał w dziesiątkę, ale to nie za czasów Carycy, ona tylko mydli oczy emerytów i seniorów.

xxx
3 lat temu

Może trzeba znaleźć w tej okolicy miejsce na parking piętrowy.

Alicja
3 lat temu

A co za problem jechać na halę autobusem? Mieszkając na Komuny Paryskiej można podjechać praktycznie pdo samą halę i po zawodach wrócić do domu. Bez problemów z parkowaniem.

1
odpowiada  Alicja
3 lat temu

Nie każdy mieszka na Komuny Paryskiej i do tego świat i Ostrów tam się nie kończy …

L.
3 lat temu

Super!

Jasnowidz
3 lat temu

Najlepsza inwestycja tej pani to ta pętla autobusowa, obok tej obecnej. Jak przejeżdżam obok tego przybytku to zastanawiam się czy to nie centrum przesiadkowe dla kierowców. Powyżej trzech osób jeszcze tam nie widziałem. Komedia w tym mieście. Może lepiej cyrk postawić i tych naszych radnych za klownów zatrudnić? Jak nie było hali to teraz dwie się buduje. Co nas nie stać???

Manifest
odpowiada  Jasnowidz
3 lat temu

jasnowidz powinieneś wiedzieć po nicku że to najlepsza inwestycja w tym mieście od kilkunastu lat ,no chyba że ci zalezy żeby prywaciarze rządzili kto gdzie i za ile mogli będą wynająć ich hale i po drugie miasto utrzymuje swoją hale a czy prywaciarzy stać na utrzymywanie swojej nie wiem ale możesz im pomóc

1
odpowiada  Jasnowidz
3 lat temu

Najlepsza inwestycja w przeciągu kilkunastu lat …
To ciekawe, nie ważna obwodnica, remont i budowa kilku wiaduktów, ulic itp.
Najważniejsza wiata, gdzie przez większość czasu hula wiatr haha, ale debil.

Marco
3 lat temu

Niestety parking przy kauflandzie już jest płatny. Doświadczyłem to na własnej skórze, kiedy zmuszony byłem na tym wspaniałym przybytku zostawić auto i z powodu pośpiechu oraz deszczu nie zauważyłem tabliczek z informacją o płatnościach. Po powrocie mandacik 50 pln – nauczka na przyszłość by te rejony omijać szerokim łukiem….

Vasco
odpowiada  Marco
3 lat temu

Na przyszłosc mniej pośpiechu i zakup sobie parasol.

Mieszkaniec
3 lat temu

Ja się pytam gdzie rama północna, była obiecana i co ? Hala potrzebna jak …..

mi
3 lat temu

Zawsze wam w d…ch źle. Nie budują żle. Budują źle. Coś się dzieje źle. Nic się nie dzieje źle.Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Brawo Becia! Rób swoje!

23
0
Napisz co o tym sądziszx