CRK wesprze 40 sportowych inicjatyw

Aż 40 różnorodnych sportowych inicjatyw dla ostrowskich dzieci i młodzieży uzyskało wsparcie Centrum Rozwoju Komunalnego w drugiej edycji komunalnego programu grantowego na sport młodego pokolenia. Wręczenie aktów przyznania grantów odbyło się w czwartek 21 marca w ostrowskim CRK.

+

Komunalny program grantowy na sport dzieci i młodzieży został utworzony przez Centrum Rozwoju Komunalnego w ubiegłym roku. To przykład trafionej i udanej innowacji społecznej, cieszącej się dużym zainteresowaniem lokalnych klubów sportowych, stowarzyszeń i szkolnych UKS-ów.

Pula programu tworzonego przez spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego wynosi 100 tysięcy złotych. Są to środki dedykowane na sport dzieci i młodzieży. W tegorocznym naborze złożono 49 wniosków. Po weryfikacji formalno-merytorycznej przeprowadzonej przez specjalny Zespół ds. sportu dofinansowano 40 inicjatyw planowanych na 2019 rok. To o 12 więcej niż w ubiegłorocznej pilotażowej edycji.

Wśród nich są turnieje w wielu różnych dyscyplinach sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, a także zawody w sztukach walki, tenisie stołowym czy pływaniu. Nie brakuje nowych pomysłów, takich jak mistrzostwa w streetballu czy piłkarski miniturniej 1×1 na miniaturowym boisku.

We współczesnym świecie pełnym smartfonów czy tabletów każda sportowa aktywność dzieci i młodzieży jest pozytywną wartością.  Ruch i aktywność fizyczna najmłodszych to nauka dobrych nawyków i zdrowi mieszkańcy w przyszłości. Na tym polegają nowoczesne i długofalowe inwestycje społeczne – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Zgodnie z założeniem CRK program ma rozwijać w mieście tą najbardziej oddolną aktywność fizyczną młodych ostrowian, również na tym pierwszym szkolnym poziomie. – Jednocześnie konkretne wsparcie z sektora komunalnego otrzymują lokalne organizacje sportowe organizujące atrakcyjne przedsięwzięcia dla dzieci i młodzieży – zaznacza Mateusz Nycek z ostrowskiego CRK.

Podpisanie umów grantowych i przekazanie darowizn nastąpi z początkiem kwietnia tego roku.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
L
4 lat temu

Nie dość, że pracownicy i prezes CRK są opłacani z publicznych pieniędzy, to jeszcze z tych samych opłacają ostrowski sport. No czegoś takiego to tylko przyjazne miasto z Carycą na czele może wymyślić.

Donator
odpowiada  L
4 lat temu

Nie masz racji. Cała Polska tak funkcjonuje. Budzetowka….

glupkowaty usmiech
5 lat temu

walcak wygladasz jakbys mial 9o lat

xyz
5 lat temu

Dużo szumu i ochłapy dla klubów.

Tobiasz
5 lat temu

czemu przychodnie nie pomalują sieroszewicach tak niszone jest brudnoo :-/

Ciepłownik
5 lat temu

Równie dobrze, bez żadnego pośrednictwa typu CRK można by wydzielić w budżecie miasta środki na ten cel, a ich rozdysponowaniem zajął by się referat sportu. I wtedy mogło by to być grubo pond 100 tys. Ale nie, bo trzeba ludziom wmówić potrzebę istnienia CRK jako bytu niezbędnego i potrzebnego (ale tylko do tego żeby mieć gdzie upchnąć za przyzwoitą kasę tych, którzy są przydatni).

budyń
odpowiada  Ciepłownik
5 lat temu

są dzielone nasze pieniądze przez pośrednika

adam
5 lat temu

A ile zarabiaja prezesi?Daja jak ze swojego…do tego ladna fotka i patrzcie jaki to zemnie darczynca.. aureola nad glowa..Ciekawe czy ze swojego majatku ktos daje chociaz zlotowke?Na sport daje kibic bo bilet kupuje.Wiekszosc VIPowvwchodzi za darmo.No bo nie wypada by taki ,,sponsor”z plebsem lrzez kase przechodzil.

Donator
odpowiada  adam
5 lat temu

No nie lada to filantrop taki prezes! hehehe

eks
odpowiada  adam
5 lat temu

Ładna fotka? A co to za menel obok szacownego Prezesa wszystkich prezesów? Panie prezesie – proszę się fotografować z kimś ładniejszym – przykład można wziąć np. z prezesa NBP.

Donator
odpowiada  adam
5 lat temu

Ale który to prezes?

O kur..... a
5 lat temu

Plus kontenery dla dzieci przy szkołach Ameryka

Mamona
5 lat temu

Dzielenie pieniędzy, na które się nie zapracowało…

Jemioła
5 lat temu

Ten CRK to mi przypomina spółkę PGE Energia Jądrowa, która za czasów PO-PSL wydała 11 miliardów złotych na przygotowanie do budowy elektrowni jądrowej. Zatrudniało wielu pracowników z Gradem na czele który zarabiał 55 tys zł/mc nie wliczając w to częstych nagród i premii. „Firma” sponsorowała sportowców, a na siatkarki Trefla Sopot wydała 11 milionów złotych i to wszystko za publiczne pieniądze. Tutaj jest trochę inaczej bo OZC produkuje prąd, a CRK które miało być zlikwidowane nadal na tym bezkarnie żeruje.

Jacek
odpowiada  Jemioła
5 lat temu

Dla uściślenia.
Aleksander Grad był ministrem w pierwszym rządzie Tuska. W 2012 roku zrzekł się mandatu i rozpoczął karierę w spółkach skarbu państwa. Był prezesem zarządów PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej. Od lutego 2014 do listopada 2015 roku zasiadał jako członek w radzie nadzorczej Towarowej Giełdy Energii. W marcu 2014 został wiceprezesem Tauron Polska Energia i pełnił tę funkcję do października 2015 roku. Już w lutym 2016 roku (a więc po wygaśnięciu umowy o zakazie konkurencji) został prezesem zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. W czerwcu 2016 złożył rezygnację z tej funkcji.

Polska Grupa Energetyczna od 2009 do 2014 r. wydała na przygotowania do budowy elektrowni atomowej 182 mln zł. Były szef powołanych do tego celu spółek – Aleksander Grad z PO – według mediów otrzymywał w nich wynagrodzenie w wysokości 55 tys. zł miesięcznie. Tymczasem na początku października 2015 r. premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że… ówczesny rząd nie zamierza budować elektrowni atomowej

Jemioła
odpowiada  Jemioła
5 lat temu

Piszę w skrócie, bo wiadomo jaką inteligencję prezentują wyborcy Carycy tacy jakby chociaż Grochowska czy Banasiak oboje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Ojej
5 lat temu

Kwota rzeczywiście powala. Ile pójdzie na nagrody dla wszystkich holdingowych prezesów?

17
0
Napisz co o tym sądziszx