OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nielegalne odpady. Ostrowscy strażacy w akcji

Blisko 50 tys. litrów niebezpiecznych odpadów chemicznych, ujawnili policjanci na jednej z posesji na terenie gm. Bralin k. Kępna. W tej sprawie zatrzymano 4 osoby. Akcja miała miejsce w piątkowy wieczór (22.03). – informuje Radio SUD

+

W wyniku działań operacyjnych, kępińscy policjanci ustalili, że w godzinach popołudniowych na ich teren ma wjechać transport niebezpiecznych substancji chemicznych, które później miały być składowane w tamtym powiecie. Jak ustalono chemikalia trafiły na teren jednej z posesji w Mnichowicach (gm. Bralin).

– Tuż po rozładowaniu transportu, na posesji pojawili się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali wszystkie osoby związane z nielegalnym przewozem substancji. Łącznie zatrzymano 4 osoby. Dwóm z nich przedstawiono zarzut składowania substancji niebezpiecznych dla środowiska – potwierdziła informacje Radiu SUD sierżant Justyna Niczke, oficer prasowy KPP Kępno.

W tej sprawie prowadzone jest dalsze śledztwo i policja nie udziela więcej informacji. Sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

W trakcie działań operacyjnych istniało zagrożenie skażenia terenu, dlatego na miejsce wezwano straż pożarną. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno, OSP Bralin oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ostrowa Wlkp. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiarów przez członków grupy specjalistycznej z zakresu ratownictwa chemicznego z Ostrowa Wlkp. Po przeprowadzeniu pomiarów nie stwierdzono zagrożenia – poinformował mł. kpt. Paweł Michalski z PSP Kępno.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Imię
2 lat temu

To wielcy biznesmeni, cwaniaczki, własną matkę by pewnie sprzedali za kasę …

McJ
2 lat temu

Teraz tych pseudo-biznesmenów zamknąć w jednej celi z tymi chemicznymi baniaczkami.

to
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Ten pan nie mieszka na pruślinie . Do pruślina jeszcze daleko.

....
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Jak taki ciekawski jesteś to się idż zapytaj. Nie tylko dwa razy .Pisało wtedy że grzywnę miał. Może rozprawa już była kto wie.

Lividium
2 lat temu

Nie widać finału nie widać cwaniaka Amba fatima było nima

qwerty
2 lat temu

Tak przy okazji: jak tak los cwaniaka z pruślina? Dwa razy go złapali!

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x