Sens plebiscytów z głosowaniem SMS. Strażacy bojkotują

Udostępnij
Tweet

Portal OSP.pl donosi o bojkocie plebiscytu na „najlepszego strażaka Wielkopolski”, którego wyłania się poprzez największą liczbę wysłanych SMS-ów. Wiadomo, że zwycięzcą głównym jest organizator „odcinający kupony” i liczący wpływy z extra płatnych SMS-ów. Strażakom nie podoba się, że zostali nominowani automatycznie i nikt nie pytał się ich o zgodę.

+

Obecnie organizowane są różne plebiscyty. Nie będziemy wymieniać nazw, ale łączy je wspólny mianownik = zwycięzca jest wybierany na podstawie liczby wysłanych SMS-ów. Prestiż takiego wyróżnienia wątpliwy, ale niektórzy mogą chcieć zaspokoić własną próżność. Jedni naganiają znajomych do wysyłania głosów po kilka złotych każdy.

Jeden z czytelników portalu osp.pl, nominowanych opisał to tak: „(…) Innymi słowy ruszył wyścig na najbardziej opłaconego kandydata. Cały plebiscyt nie ma na celu wypromowanie jakiegokolwiek strażaka, który robi super robotę dla społeczeństwa, a jedynie na nabicie kasy wydawnictwu! Tutaj nie ma miejsca na docenienie osiągnięć, za to jest miejsce na obłudę. Bardzo Was proszę, NIE GŁOSUJCIE NA MNIE w tym pseudoplebiscycie! Jeśli już przyszło komukolwiek to do głowy to proponuje te środki wpłacić na cele charytatywne. Cześć!” ~Piotr”

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy zamierza dokładać cegiełkę do takich plebiscytów lub w nich startować.

Więcej na stronie: https://osp.pl/artykuly/strazacy-bojkotuja-sms-owe-plebiscyty-na-strazaka-roku-w-calej-polsce,16889/

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wykoleił się pociąg z paliwem
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adrianna
4 lat temu

a co z Twardawym i jego plebiscytem? Kto ma kase to wygrywa proste! zenada

89
4 lat temu

Jak politycy, samorzadowcy chca sie politycznie czy wyborczo lansowac i to na koszt podatnika to w czym problem – gmina, miasto płaci i jest sołtys roku, wojt powiatu, kasanka senatora, kaczka posła, dni odolanowa, sobota Raszkowa itp ., k… ile to naszej kasy poszło na te cele, to sie normalnym ludzą nawet nie śni itp., Matołki mysla ,że to za darmo – nic nie ma za darmo . Poseł na kampanie wyborcza nie bierze kredytu . To budzety miast i gmin w 90% mo ja pokrywaja .

Elektor
odpowiada  89
4 lat temu

Oczywiście masz rację. Elektorat myśli że dostaje za darmo. Partie i politycy wręcz żerują na nas! Od kampanii do późniejszych diet wszystko mają od nas. Jak się już dostaną do koryta to przy nim ryja pasą przez dziesięciolecia. Wielu bardzo wielu z nich wcześniej nie pracowało na normalnym wolnym rynku i oni nam tworzą prawo.

uy
4 lat temu

baranów do strzyżenia nigdy nie braknie – matoł chce , niech ma i bawi sie w Soltysa ROKU, wsi itp.

krzysiek67
4 lat temu

Strażacy, samorządowcy, nauczyciele, przedszkolacy, fryzjerzy, sołtysi, salony urody, do tego człowiek roku. I tak na okrągło przez cały rok. Niezłe źródło dochodów zrobiło sobie wydawnictwo do spółki z firmą telekomunikacyjną. Dziwię się, że wciąż znajdują się ludzie, którzy się na to nabierają i twierdzą, że to dla nich nobilitacja

Dominik
4 lat temu

Powinien być
wybrany co więcej zrobił przez rok a nie przez ilość sms…

Muszka.
4 lat temu

Wyślę na kościół w takim razie.

Bruno
4 lat temu

Ja mam zablokowane wysyłanie takich sms i mam spokój

Dra
4 lat temu

Polecam zrobić artykuł o ostrowianinie roku! Identyczna sytuacja!

Elektor
odpowiada  Dra
4 lat temu

I o kobiecie charyzmatycznej ale tam większe sumki wchodzą w grę i płacą nawet ci co nie głosują 🙂

Do Piotra z artykułu
4 lat temu

Nie wiem skąd jesteś nie znam cie ale powiem Ci jedno, jesteś chłopie mądry, inteligenty i widać że szanujesz swoją godność osobistą. BRAWO !!!!

Muszka.
4 lat temu

Swieta racja! Głosowanie sms i „lajkowanie” totalny debilizm!

12
0
Napisz co o tym sądziszx