OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

MDM Komputery TŻ Ostrovia – Stal Rzeszów 37:53

Żużlowcy, kibice i działacze Stali Rzeszów i Ostrovii Ostrów oddali hołd Tomaszowi Jędrzejakowi w wyjątkowym meczu, w którym wynik sportowy przesłoniło wspomnienie Indywidualnego Mistrza Polski z roku 2012.

+

Mecz rozpoczęto minutą ciszy, a zakończono wyjątkową ceremonią – kibice zapalili znicze, zgasły światła, a żużlowcy wyjechali na tor by wraz z kibicami obejrzeć film-wspomnienie Tomasza Jędrzejaka, przygotowany przez Telewizję Proart.

Ta wzruszająca chwila sprawiła, że na plan dalszy zeszły zmagania na torze, w których jednak dużo lepsi okazali się rzeszowianie. Zawodnicy Stali bardzo dobrze wychodzili spod taśmy, a na dystansie trudno było ich wyprzedzić. W pierwszej fazie meczu sztuka ta udała się Kamilowi Nowackiemu, kiedy tuż przed metą wyścigu juniorów minął Michała Curzytka.

Problemy miał nawet niezawodny jak dotąd Nicolai Klindt, przegrywając kolejno z Hancockiem, Morrisem i Baranem. W drugiej fazie meczu nieco lepiej prezentowali się Pedersen i Gafurow, ale nie na tyle dobrze by wyhamować impet rozpędzonych rzeszowian.

W ekipie gości brylował Greg Hancock, który jedyny punkt stracił w ostatnim swoim starcie przegrywając z Bjarne Pesdersenem. Strzałem w dziesiątkę okazało się zastąpienie Nicklasa Porsinga młodziutkim Amerykaninem Luke Bakerem, zaś Nick Morris potwierdził wysoką formę prezentowaną w poprzednich meczach. Każdy z rzeszowian okazywał się równorzędnym rywalem dla naszych liderów i nawet juniorzy Stali potrafili włączyć się do walki o punkty.

Bez wątpienia był to najlepszy mecz Stali w tym sezonie i najsłabszy Ostrovii. Miejmy nadzieję, że ten zimny prysznic dobrze podziała na nasz zespół w perspektywie najważniejszych meczów w sezonie. Podopiecznych Mariusza Staszewskiego stać bowiem na dużo więcej niż to co zaprezentowali w swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej.

MDM Komputery TŻ Ostrovia – Stal Rzeszów 37:53

Stal Rzeszów
1. Nick Morris 12+2 (2,2,3,3,2)
2. Luke Becker 11+1 (3,3,1,1,3)
3. Edward Mazur 7 (1,1,3,2,0)
4. Greg Hancock 10+1 (3,3,2,2)
5. Karol Baran 5 (2,0,2,1)
6. Arkadiusz Potoniec 7 (3,3,1,0)
7. Michał Curzytek 1 (1,u/w,0,)

MDM Komputery TŻ Ostrovia
9. Bjarne Pedersen 8 (1,2,0,3,2)
10. Zbigniew Suchecki 2+1 (d4,1,1,0)
11. Renat Gafurow 7 (0,1,3,2,d4,1)
12. Kamil Brzozowski 3+1 (2,0,1)
13. Nicolai Klindt 14 (3,2,2,1,3,3)
14. Kamil Nowacki 3 (2,1,0,0)
15. Marcel Studziński 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. Becker, Morris, Pedersen, Suchecki 1:5 (1:5)
2. Potoniec, Nowacki, Curzytek, Studziński 2:4 (3:9)
3. Hancock, Brzozowski, Mazur, Gafurow 2:4 (5:13)
4. Klindt, Baran, Nowacki, Curzytek 4:2 (9:15)
5. Becker, Morris, Gafurow, Brzozowski 1:5 (10:20)
6. Hancock, Klindt, Mazur, Nowacki 2:4 (12:24)
7. Potoniec, Pedersen, Suchecki, Baran 3:3 (15:27)
8. Morris, Klindt, Becker, Studziński 2:4 (17:31)
9. Mazur, Hancock, Suchecki, Pedersen 1:5 (18:36)
10. Gafurow, Baran, Klindt, Curzytek 4:2 (22:38)
11. Klindt, Mazur, Becker, Suchecki 3:3 (25:41)
12. Morris, Gafurow, Potoniec, Nowacki 2:4 (27:45)
13. Pedersen, Hancock, Baran, Gafurow 3:3 (30:48)
14. Becker, Pedersen, Brzozowski, Mazur 3:3 (33:51)
15. Klindt, Morris, Gafurow, Potoniec 4:2 (37:53)

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
fjuutt
2 lat temu

chciałem cos napisac

toni
odpowiada  EB
2 lat temu

H*ja sie znacie k*rwa tylko umiecie pisac pajace tylko mistrz byl tomasz jedrzejak. I wara od niego

XXX
odpowiada  Jasnowidz 2 do Jasnowidza
2 lat temu

Jeszcze płacić kasę za rzęchy i miernoty na torze ! Ci co chcą oglądać ŻUŻEL,jadą do Wrocławia albo Leszna

Jasnowidz 2 do Jasnowidza
2 lat temu

Mogę zapewnić,że Gafurow,Klindt skorzystają po sezonie z ofert innych klubów ! Jak nie awansujecie ! Wtedy możecie sobie w to jedno miejsce przychodzić z miasta i okolic na stadion ruina – pożężolić z prezesami. I nie mów mi,że to co się dzieje na torze w Ostrowie – to jest żużel . Nawet jak będzie dalej,to można jedynie nazwać pierdzeniem w kółko – w szyku gęsiego ! Emocji żadnych,dlatego kibole buzują i napędzają się wzajemnie – piwskiem i gorzałą . Nikt rozsądny i rozumny nie przyjdzie na stadion dla widowiska !

Kris
odpowiada  Bżoza Bżozowski
2 lat temu

Brzoza ty to czytasz? Daj sobie spokój to jest forum głupków którzy myślą że w sporcie trzeba tylko wygrywać

Pawel
odpowiada  Staszek
2 lat temu

Nawet jeśli jest ze wsi to się ciesz szmato że zajmuje się gospodarstwem bo nie miał byś czego w knajpie zerzreć jeśli nie gospodarze cioto

karo
2 lat temu

Banda przygłupów kiboli chodzi obecnie na miernotów na,,pierdzikółkach,, a szarga osiągnięcia Tomka,bo nie jeździł ciągle w Ostrowie. Gdyby jeździł w ciągle w Ostrowie ( jak chciał pojawiający się tutaj psychol – wierny kibic ) nigdy nie byłby Mistrem Polski. Proszę mi przypomnieć sportowca z Ostrowa, mistrza Polski ? Był bokser Woźniak. Mogę zapewnić,że te Wasze miernoty,do pięt mu nie dorastają !

Jasnowidz
2 lat temu

Nie da się czytać tych komentarzy ludzi co wiedzą tyle o żużlu,że go słyszeli zza wałów stadionu.Żużel w Ostrowie był,jest i będzie.Nie ma w Ostrowie i okolicy takiej imprezy by przyciągnęła w jedno miejsce tyle tysięcy ludzi jednocześnie.Więc nie czarujcie się że wasze żale coś zmienią.

EB
2 lat temu

Nie kibicuję zawodnikom tylko kibicuję klubowi z Ostrowa który zawsze kojarzył mi się s miastem Ostrów wielkopolski choć nie jestem rodowitym ostrowianinem dla mnie ten klub żużlowy to świętość wasi dziadkowie chodzili na mecze rodzice teraz wy psujecie to wszystko co oni uwielbiali przez lata nie ważne czy wygrywają czy przegrywają to jest kawał historii miasta nie psujcie tego by wasze wnuki mogły się delektować tym sportem trochę wiary a sukcesy same przyjdą .Ciekaw jestem jak długo będziecie czekać na indywidualnego mistrza Polski którego mieliście jako wychowanka i tak pseudo kibice zszargali Jego dobre imię.

ania
2 lat temu

Właśnie oglądam mecz i bardzo mi smutno że dla Tomka był mecz a zawodnicy rozbawieni zwłaszcza Grek w parkingu to zakrawa na kpiną lepiej niech jadą. prezesi zarabiają bo zadowolony z frekfencji i z kasy jaka zbili zapomniał dodać w wywiadzie Ja bym prosiła jak macie w ten sposób oddawać hołd to dobrze że ja nie byłam żenady oglądać a pamięć jako kibic oddam poprawnie Mistrzowi

52
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x