OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

XX zimowa spartakiada za nami

XX Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Ostrowskiego wyłoniła zawodników, którzy będą reprezentować Powiat ostrowski na szczeblu wojewódzkim. Odbyła się 18 lutego 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku.

+

Zgodnie z założeniami organizatorów celem Spartakiady jest popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców wsi Powiatu Ostrowskiego, aktywizacja środowiska wiejskiego do systematycznego działania w zakresie kultury fizycznej i rekreacji.

W tegorocznych zmaganiach rywalizowali sportowcy z 5 jednostek samorządów terytorialnych Powiatu Ostrowskiego tj. Gmina i Miasto Raszków, Gmina Przygodzice, Gmina i Miasto Odolanów, Gmina Ostrów Wlkp. i Miasto Ostrów Wlkp.

Przedstawiciele zgłoszonych reprezentacji rywalizowali w 5 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg w kategorii zawodników do 80 kg i powyżej 80 kg., rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, strzał piłką do bramki oraz wielobój rekreacyjny tj. rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, strzał z wiatrówki do tarczy).

 

W klasyfikacji ogólnej XX Zimowej Powiatowej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi i Miast o Puchar Starosty Ostrowskiego I miejsce zajęła Gmina Ostrów Wielkopolski 85 pkt, II miejsce – GiM Odolanów 81 pkt, III miejsce – Gmina Przygodzice 76 pkt, IV miejsce – Miasto Ostrów Wlkp. 45 pkt, V miejsce – GiM Raszków 10 pkt.

Na zakończenie puchary i medale w imieniu Starosty Ostrowskiego wręczył Radny Powiatu Ostrowskiego Grzegorz Szubert, a także przedstawiciele organizatorów Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rada Gminna LZS w Ostrowie Wielkopolskim.

Warto dodać, że zawodniczki i zawodnicy z I miejsca poszczególnych konkurencji spartakiady będą reprezentować Powiat Ostrowski na XX Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi LZS Województwa Wielkopolskiego w Wolsztynie w dniu 4 marca 2018 roku.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
3 lat temu

Dla kogo oni to robią .

snoopy
odpowiada  Anna
3 lat temu

Andzia cierpisz na bezsenność (2:50)??

Anna
3 lat temu

Plebs się bawi

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x