Ostrowscy policjanci mistrzami Jiu Jitsu

Ostrowscy policjanci, którzy na co dzień realizują obowiązki służbowe na rzecz bezpieczeństwa odnoszą sportowe sukcesy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zaangażowanie i ciężka praca skutkuje mistrzowskimi tytułami.

+

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: st. sierż. Karol Jankowiak, post. Natalia Augustyniak to policjanci z pasją sportową. Funkcjonariusze odnoszą sportowe sukcesy w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

st. sierż. Karol Jankowiak od 5 lat pełni służbę w Wydziale Prewencji. Policjanta od dziecka interesowały sporty walki. Pierwszą dyscypliną z jaką miał do czynienia to kickboxing, jednak przez kilka kontuzji musiał na pewien czas zrezygnować ze sportów uderzanych.

Po powrocie do sportu, zaczął trening BJJ czyli Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Jak sam mówi: „Początki były bardzo ciężkie spowodowane było to faktem, iż ta dyscyplina charakteryzuję się zakazem uderzania, a jej założeniem jest sprowadzenie przeciwnika do parteru skontrolowaniu go i zmuszeniu do poddania poprzez stosowanie dźwigni i duszeń. W chwili obecnej praca włożona na macie pozwala mi stosować środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej w sposób skuteczniejszy”.

Sportowe osiągnięcia policjanta to:

– III miejsce na XIII Mistrzostwa Polski 2017r, kat, mężczyźni purpurowe pasy GI -76 kg

– I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, mężczyźni purpurowe pasy GI -73 kg

– II miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, mężczyźni purpurowe pasy NO GI -73 kg

– III miejsce na I European Championship Brazilian Jiu-Jitsu CBJJP 2015r. Kat, mężczyźni niebieskie pasy –

76kg

– II miejsce OCTOPUS CUP Brazylian Jiu- Jitsu Łódź 2015 kat. mężczyźni niebieskie pasy -76 kg

– III miejsce na XIII Puchar Polski Konin 2015 kat. Waga -76kg

– VII Polish Memorial Helio Gracie w Opalenicy 2015 kategoria wagowa -76kg

2 grudnia tego roku st. sierż. Jankowiak wziął udział w I Mistrzostwach Służb Mundurowych i osiągnął kolejne sukcesy: II miejsce w Brazylijskim Jiu-Jitsu NO GI, IV miejsce w Brazylijskim Jiu-Jitsu GI.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

Post. Augustyniak na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji ostrowskiej komendy. Po pracy zakłada GI (kimono) i czas wolny spędza na macie, gdzie doskonali techniki walki. Policjantka trenuje w klubie Pretorian w Koźminie Wlkp., a swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w marcu 2014 roku i po 12 miesiącach determinacji i ciężkiej pracy postanowiła wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Post. Augustyniak po stoczeniu kilku walk zajęła I miejsce, tym samym zdobywając w 2015 roku tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu.

Post. Natalia Augustyniak służbę w policji pełni od roku. Na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów, m. in. I miejsce na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu w 2015r, I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r. 2 grudnia tego roku post. Augustyniak wzięła udział w I Mistrzostwach Służb Mundurowych i osiągnęła kolejne sukcesy: II miejsce w Brazylijskim Jiu-Jitsu NO GI, III miejsce w Brazylijskim Jiu-Jitsu GI.

„Myślałam że będzie to dla mnie sposób na zabicie nudy, nowe doświadczenie ale z biegiem czasu Jiu-Jitsu stało się dla mnie pasją której oddaje całe serce. Głównym założeniem Brazilian Jiu-Jitsu jest jak najszybsze sprowadzenie przeciwnika do parteru skontrolowanie go i zmuszenie do poddania, poprzez wiele różnorodnych technik BJJ jest sportem który im dłużej się trenuje coraz bardziej uzależnia. W chwili obecnej mata jest dla mnie drugim domem.”- powiedziała post. Natalia Augustyniak. Obecnie policjantka posiada niebieski pas, i uczestniczy w różnego rodzaju seminariach. Sportowe osiągnięcia policjantki to:

-I miejsce na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu 2015r. kobiety białe pasy -54kg

– I miejsce na I European Championship Brazilian Jiu-Jitsu CBJJP 2015r. Kat, kobiety białe pasy -53.5kg

– II miejsce VI mistrzostwa Polski NO GI 2016r. kat, kobiety niebieskie pasy -51.5kg

– II miejsce OCTOPUS CUP Brazylian Jiu- Jitsu Łódź 2016 kat. kobiety niebieskie pasy -53,5 kg

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

-III miejsce na XIII Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kat. kobiety białe niebieskie pasy -53,5 kg

– I miejsce XIV Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu Konin 2016r, kat kobiety niebieskie pasy -53,5kg

-II miejsce na Octopus CUP IV w Brazylian Jiu-Jitsu Łódź 2017r kat. kobiety niebieskie pasy -53,5kg

– I miejsce na VII Puchar Polski NO GI Luboń 2017r. kat. kobiety niebieskie pasy -51,5 kg

– I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, kobiety białe niebieskie pasy GI -63,5 kg

– I miejsce na European Championship Cavalcanti 2017r, kat, kobiety białe niebieskie pasy NO GI -53,5 kg

Policjantom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bcxzv
5 lat temu

ma moze by tak pocwiczyc komentarze do przepisow prawnych wymaganych w policji. Miesniaków- debili w policji starczy zawsze . potrzebni prowwanicy- parktycy

xd
5 lat temu

brawo WY

PS
5 lat temu

MISZCZE……………….

czasem jestym niebezpieczny
5 lat temu

A ja jestem zarombisty w judo,no ale tylko jak mi się udo 🙂 No moje osiągnięcia to dzięki słusznemu wzrostowi i jeszcze słuszniejszej wadze bez widlaka jestem nie do ruszenia,i lepiej żebym się na kogoś nie wywalił,,jak se popiłem i wchodząc na posesję kulsony w sile chłop i baba wpadli za mną za uliczkę no i szarpią mną aże słaby jakoś byłem no to się na babe wywruciłem,kurde się połamała sprawe mi zrobili o napaść,ale ludzie to widzieli i zeznawali za mną ,a niespotykanie spokojny człowiek jestem więc wszystko poszło dobrze kulsony pierońskie-hehe może to była bajka a może prawda szczera mineło pare lat,nie pamiętam tera,a ci co pamiętają prowde znają.

Is
5 lat temu

Gratulacje

5
0
Napisz co o tym sądziszx