OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

BM Slam Stal wydało oświadczenie w sprawie budowy hali. Są problemy!

Oświadczenie Zarządu BM SLAM sp. z o.o.: W związku z wieloma pytaniami, które dotyczą sprzedaży hali i terenów przy Kusocińskiego, Zarząd BM SLAM sp z o.o. za pośrednictwem tego oświadczenia zamierza poinformować, co następujące:

+

Krótko przed podpisaniem umowy przedwstępnej sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z halą sportową w Ostrowie przy ul. Kusocińskiego przez BM SLAM na rzecz Centrum Rozwoju Komunalnego SA w sprawie doszło do spotkania Prezes KS STAL Pani Krystiany Drozd i Prezesa BM SLAM sp z o.o. Pawła Matuszewskiego. Na spotkaniu tym strony ustaliły, iż niezwłocznie po podpisaniu umowy przedwstępnej (i tym samym formalnym i prawnym określeniu ram, w których BM SLAM i Klub Sportowy STAL będą mogły prowadzić negocjacje) BM SLAM wystąpi do Klubu Sportowego STAL z propozycją odpłatnego zrzeczenia się prawa użytkowania wieczystego, co stanowi warunek konieczny do dokonania sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, w tym hali na rzecz CRK SA.

Niezwłocznie po podpisaniu umowy w dniu 29 sierpnia 2017r. podjęto kilkukrotnie próby dostarczenia propozycji osobiście do siedziby Klubu Sportowego STAL, z których jedna zakończyła się sukcesem. Od tego momentu Zarząd KS STAL posiada wiedzę na temat przedstawionych przez BM SLAM propozycji i co do których miał możliwość ustosunkować się w w jakiejkolwiek formie. Jednakże w dniu 14.09.2017 r. Zarząd BM SLAM otrzymał wiadomość drogą mailową od Klubu Sportowego STAL w którym został poinformowany, iż Zarządowi KS STAL nie odpowiada forma przekazanej propozycji- mimo iż wcześniej nie było żadnych ustaleń w tej materii. Na tym etapie Zarząd KS STAL podniósł również, iż wszelka korespondencja w tej sprawie winna być kierowana do Kancelarii Prawnej obsługującej KS STAL, o czy również wcześniej BM SLAM nie został wcześniej poinformowany.

W dniu 18 września 2017r. przesłano pocztą elektroniczną ofertę do wskazanej Kancelarii Prawnej a w dniu 21 września 2017 dodatkowo w formie jakiej domagał się Pełnomocnik KS STAL, choć jak jeszcze raz podkreślamy, na spotkaniu Prezesów KS STAL i BM SLAM nie określono formy w jakiej ma być propozycja przekazana. Początkowo bowiem intencją stron miało być niezwłoczne rozpoczęcie rozmów celem wypracowania porozumienia w tej sprawie. Jednak jak pokazał czas wola szybkiego uregulowania tej kwestii wydaje się być obecnie tylko po stronie BM SLAM. Niestety, do dnia dzisiejszego Zarząd BM SLAM nie otrzymał jakiejkolwiek informacji w tej sprawie.

Taki stan rzeczy zaczyna rodzić obawy, czy aby KS STAL jest w ogóle zainteresowany zrzeczeniem się prawa użytkowania, a co jak już podnoszono, stanowi z kolei warunek konieczny sprzedaży prawa wieczystego użytkowania w tym hali sportowej spółce Centrum Rozwoju Komunalnego SA. i rozpoczęciu planowanej jej przebudowy.

Być może wpływ na taki przebieg sprawy może mieć- wg oceny Zarządu BM SLAM -pogarszający się stan finansów KS STAL. Rodzi bowiem niepokój ciągłe zwiększanie kwoty hipotek ustanawianych na nieruchomości na której posadowiona jest hala przy ul. Kusocińskiego, a obciążających wierzytelność zabezpieczoną hipoteką (subintabulat) z tytułu zadłużenia KS Stal wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, która to kwota zadłużenia obecnie oscyluje w okolicy 450.000 zł. Nie bez znaczenia zdaniem BM SLAM jest również fakt, iż KS STAL od 28 miesięcy nie reguluje należności za ciepło wobec BM SLAM które wynoszą ok 125.000 zł. Taki stan rzeczy spowodował, iż Zarząd BM SLAM był zmuszony podjąć trudną decyzję o odcięciu dopływu ciepła. Jednakże zanim to nastąpiło KS STAL był kilkunastokrotnie informowany pisemnie, telefonicznie oraz mailowo przez BM SLAM o zamiarze podjęcia kroków w tym kierunku. Mimo wyznaczania przez BM SLAM terminu, który umożliwiał podpisanie umowy KS STAL z Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym i gwarantował nieprzerwaną dostawę ciepła, KS STAL z tej możliwości nie skorzystała.

Przytoczone powyżej okoliczności zdaniem Zarządu BM SLAM mogą być przyczyną obecnej postawy KS STAL. Może się więc okazać, iż ogromne zaangażowanie w sprawie przebudowy hali ze strony Pani Prezydent Beaty Klimek, Prezesa Zarządu CRK SA Pana Marka Kolasińskiego jak również działania Zarządu BM SLAM nie przyniosą spodziewanych efektów, a wielkimi przegranymi będą przede wszystkim sportowcy oraz kibice, którym odbierze się szanse uczestnictwa w wielkich wydarzeniach w obiekcie sportowym z prawdziwego zdarzenia.

W związku z tym, działając jako Zarząd BM SLAM sp. z o.o. wnosimy o udzielenie informacji czy KS STAL jest nadal zainteresowany odpłatnym zrzeczeniem się prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków i budowli, w tym hali sportowej położonego w Ostrowie Wlkp przy ul. Kusocińskiego.

 

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Kingus
odpowiada  M.
3 lat temu

Masz namiary na radnego, którego boi się skarbówka i prokuratura? Chętnie poznam

czytelnik
3 lat temu

Czytam to jeszcze raz: “czy aby KS STAL jest w ogóle zainteresowany zrzeczeniem się prawa użytkowania, a co jak już podnoszono, stanowi z kolei warunek konieczny sprzedaży prawa wieczystego użytkowania w tym hali sportowej spółce Centrum Rozwoju Komunalnego SA. i ” i tak się zastanawiam czy oni sami wiedza co piszą?
Zdaje się, że w przypadku hali nie chodzi o sprzedaż prawa wieczystego użytkowania?

Z mojego oglądu to wychodzi na to, że właściciel chce coś sprzedać (sam dokładnie nie wie co) , a miasto chce coś kupić, ale co to ka naprawdę nie ma zielonego pojęcia.

Jacek
3 lat temu

Nima nikogo aby sie zabral zato dziadostwo Sala jest potrzebna
Wzebcowie jest piekny teren pop dyskotece piekny plac

Ss
3 lat temu

Niech miasto basen spłaci a potem zrobi coś co zysk przyniesie

Janusz
3 lat temu

Do KKK,to jest żenada co ty piszesz.Kompletnie nie rozumiem jak można napisać-mór zamiast mur.Zatem najpierw do szkoły osiołku a później pisanie komentarzy.

Kkk
3 lat temu

Kupa gówna. Obecna hala to ruina. Przebudowa w tym miejscu to jakieś nieporozumienie. Ostrow zasługuje na hale widowiskowa, która będzie cieszyć mieszkańców przez wiele lat a przy okazji będzie okazja się odciąć od bmslam. Sprawa jest prosta każdy tylko myśli jak kogoś wydymac bo groszę nie śmierdzą i próbują miasto postawić pod mórem. Żenada

kibic pisu
3 lat temu

TA CZARNA BABKA JEST Z PO I ROBI WSZYSTKO BY HALI NIE BYŁO PROPONUJE WYSYŁKĘ NA KSIEZYC BEZ MOZLIWOSCI POWROTU WRAZ ZE SWOJĄ RODZINĄ

ja
3 lat temu

Jakaś farsa daje sobie głowe odciąć że klub BMSLAM będzie istniał jeszcze góra rok !!!!!
Pytanie z innej beczki proszę dotrzeć ile kasy dostali na ten sezon o tym głośno się nie mówi a skąd to wtajemniczeni wiedzą . KOLEJNA KASA W BŁOTO A CO DO HALI TO TYLKO NOWA A NIE LECZENIE TRUPA

Ostrowianin
3 lat temu

A może jest zupełnie odwrotnie I to Panowie mydlą nam oczy

adan
odpowiada  ZNAJĄCY TEMAT
3 lat temu

Prokuratura bada nagrody dla pani Prezydent 😐

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x