Energia z Wrocławia, okiełznany ogień i ogromny piernik – ruszył tegoroczny Jarmark!

Udostępnij
Tweet

„Świąteczna parada z Reniferem Rudolfem” zainaugurowała w niedzielę 11 grudnia br. tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Mimo deszczowej pogody ostrowianie nie zawiedli i licznie zjawili się na ostrowskim rynku, by wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas.  Jarmark potrwa przez cały tydzień, aż do soboty 17 grudnia, a stoiska handlowe do wtorku 20 grudnia.  Impreza zakończy się przestrzennym pokazem laserowym.

+

Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

–  Ostrowski rynek jak co roku o tej porze roku wypełnia się piękną i rodzinną atmosferą świąt Bożego Narodzenia. Cieszę się, że możemy wspólnie świętować ten wyjątkowy czas. Już dziś zapraszam Państwa na liczne wydarzenia, które odbywać się będą w ciągu całego tygodnia. Będą występy artystyczne, wspólne śpiewanie kolęd i wiele, wiele innych atrakcji  – powiedziała prezydent Beata Klimek.

W pierwszym dniu Jarmarku,  oprócz świątecznej parady,  przygotowano specjalny pokaz pieczenia gigantycznego lukrowanego piernika. Oczywiście nie zabrakło degustacji wypieku – w sumie wydano blisko tysiąc porcji!

Dużym zainteresowaniem cieszył się  także pokaz żonglerki oraz taniec ze skrzydłami pt. „Psotne Elfy” w wykonaniu Gwardii Gryfa.  Niedzielne popołudnie zakończyło się  widowiskiem „Mikołaj w ognistej krainie” w wykonaniu Teatru Ognia NAM – TARA.

Jarmark Bożonarodzeniowy już na stałe wpisał się tradycję Ostrowa Wielkopolskiego. Nieodłącznym elementem imprezy  są stoiska handlowe, na których nabyć można  m.in. rękodzieło, tradycyjne wędliny, wyroby cukiernicze oraz ozdoby choinkowe.

–  Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się także Gospoda Jarmarkowa ze smaczną kuchnią regionalną oraz potrawami świątecznymi, Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami oraz świąteczny plac zabaw.  Na Jarmarku nie zabraknie także Świętego Mikołaja, z którym  można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Fotografie będą publikowane na stronie Urzędu Miejskiego.  Podczas Jarmarku można także skorzystać z bezpłatnej przejażdżki saniami z reniferem – mówi Ewa Janiszewska, kierownik Biura Promocji Miasta.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także okazja do zaprezentowania umiejętności artystycznych najmłodszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Występy  ostrowskich przedszkolaków i uczniów szkół można oglądać codziennie od godziny 16.00.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wik
7 lat temu

Wiara w Mikołaja jest mniej szkodliwa niż wiara w Kościół Katolicki, który tylko bierze, w odróżnieniu od Św. Mikołaja. Z Bogiem jest tak samo jak ze Św. Mikołajem – istnieje jedynie w umysłach wierzących, poza nimi jest game over…

Januszj
7 lat temu

Cieszmy się, że mamy taki jarmark a tu same narzekania:samochody wjeżdzają i zastawiają bramy,wędliny źle zabezpieczone itp.Od razu nasuwa mi się porównanie z otwartym basen kapielowym,który przez długie lata niszczał,ale jak zaczęła się jego odbudowa,to już znalazła sie grupa krytyków.

obserwator1
odpowiada  Januszj
7 lat temu

Panie Antoni! Czy kupił by Pan wędliny gdzie przechodzący czy kupujący kaszle lub kicha. W marketach czy sklepie jest wszystko za szybą. Tak niewiele trzeba, stelaż z szybą. Smacznego!

Antoni
odpowiada  obserwator1
7 lat temu

Kupujący ma wybór kupić w markecie gdzie wszystko jest idealne ? lub na jarmarku. Zresztą wystarczy jeden telefon, przyjdą upomną, ukarzą i będzie lepiej.

obserwator1
odpowiada  Januszj
7 lat temu

Mój post jest skierowany również do Pana Januszj. Ja nie neguje samego pomysłu zorganizowania Jarmarku. Czytać Panowie wpisy ze zrozumieniem!

Antoni
7 lat temu

Zawsze źle jak się nic na Rynku nie działo to było źle jak się coś dzieje też źle.
Miasto zawsze niezadowolonych ludzi lub szukających sensacji na siłę.

Marian
7 lat temu

Ja się wypowiem na inny temat dotyczący jarmarku.
Niektórzy wjeżdżają na rynek samochodami i zastawiaja bramy wjazdowe!
Straż miejska stoi obok i nie reaguje.
Może warto się również tym zainteresować.

obserwator1
7 lat temu

Jak organizatorzy przygotowali stoisko z wędlinami. Gdzie sanepid. Leżące na ladzie wędliny powinny być osłonięte szybą od kupujących. Sprzedawca powinien mieć biały kitel. Na pytanie dlaczego tak jest sprzedający odpowiedział że stoiska przygotowuje organizator. Brak słów!

8
0
Napisz co o tym sądziszx