Powstanie Aquapark przy Paderewskiego?

Udostępnij
Tweet

Basen przy ul. Paderewskiego w Ostrowie Wlkp. podupadł w ruinę pod zarządem Miejskiego Zarządu Zieleni, któremu prezesował Wojciech Białas. Prezydent Beata Klimek postanowiła za swojej kadencji zmodernizować ten teren. I choć wielu mieszkańców wolałoby prosty remont, po którym można by korzystać z wieży do skoków do wody czy zjeżdżalni, to nowe władze Ostrowa Wlkp. chcą wydać kilkanaście milionów złotych na budowę czegoś na wzór Aquaparku.

+

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
8 lat temu

Ostrów jest za biedny aby stawiać na bylejakość. Należy zrobić aqwapark z prawdziwego zdarzenia czynny cały rok. Jeśli to będzie tylko remont, to żaden inwestor nie zawita tam ze swoją rodziną aby się zrelaksować po pracy, tylko pojedzie do Ostrzeszowa, Krotoszyna lub Kalisza.Tylko aqwapark ze wszystkimi bajerami da satysfakcję mieszkańcom i przyciągnie gości z innych miast.

Pola
odpowiada  Ostrowianka
7 lat temu

W zupełności zgadzam się z wypowiedzią Ostrowianki.

Tomasz
8 lat temu

DO BIDY Z NĘDZĄ : te otłuszczone narządy i nadwaga o których mówisz to nie sprawa braku aquaparku ani braku aktywności fizycznej tylko benzoesany sodu,konserwanty i cała tablica Mendelejewa w produktach spożywczych oraz nawyki żywieniowe Polaków. Na spotkaniu w synagodze Pani Prezydent z Z-ca przyznali ze aquaparki są deficytowe i trzeba do nich dopłacać. To Ty nie masz wyobraźni chcąc budowy aquaparku. Jest tyle innych rzeczy do zrobienia w Ostrowie ,ze te 12 baniek można w bardziej sensownie wydać. „POLAK ma racje skoro nie ma na chleb to jedzmy ciasteczka….. Jak się uda pozyskać kapitał i inwestorów żeby to miasto zaczęło żyć a nie wyludniało się to wtedy jestem za budowa Aquaparków nawet 5-ciu. Inwestować w Piaski skoro zrobiło się już jakieś inwestycje ,niech się tam teren dalej rozwija – zainwestować w czystą wodę na piaskach do kąpania a nie budowa Aquaparku który nawet nie spełnia potrzeb mieszkańców pobliskiego osiedla a co dopiero mówiąc o całym Ostrowie. Do wielu ulic nie ma jak dojechać, zrobić w końcu dla całego Ostrowa miejscowy plan zagospodarowania terenu , poprawić oznakowanie ,zadbać o zieleń czy place zabaw , ścieżki rowerowe można by wymieniać a nie AQUAPARK……ludzie będą przychodzić na ten basen jak będzie wyremontowany a nie zamknięty z dostępem dla wybranych czytaj zamożnych i jak to jest na aquaparkach rezerwowanych godzinach bo rano szkoła a po południu emeryt a o innej godzinie ludzie z miejskich dopłat…… Na basen ma stać każdego i o takiej godzinie o której ma ochotę

wojciech
8 lat temu

Zimą dwa baseny kryte wystarczą. Baseny przy Paderewskiego powinny zostać odremontowane -zachowując swoje gabaryty i służyć mieszkańcom latem.Rok czy dwa lata temu na piaskach został wprowadzony zakaz kąpieli i wtedy zbawienne okazały się baseny przy Paderewskiego.Gdy powstanie to coś z przedstawionych projektów to w razie zamknięcia kąpieliska na piaskach ludzie się zwyczajnie nie pomieszczą. Drugą sprawą jest kwestia ceny biletów.Latem musimy założyć że przysłowiowy Kowalski- młody i ten starszy będzie chciał odwiedzać basen codziennie.Kogo będzie na to stać , znamy ceny z innych Aquaparków .

Jy
8 lat temu

mamy Aquapark w Kaliszu po co mamy za to płacić w ostrowie?

pytek
8 lat temu

Basenik pływacki 16×8,5 m (w ogródku mam trochę mniejszy), parę wanienek z bąbelkami i zjeżdżalnia jak na jordankach. I to za 12 mln. JAJA!!!

ja
8 lat temu

Basen na wzór z Kalisza to by było dobre rozwiązanie zamiast torów do pływania tego jest w Ostrowie pod dostatkiem!!! I nie trzeba by było jeździć do Kalisza!!!!

freddd
8 lat temu

Jak zrobic basen to taki jak w Kaliszu bo to co wy proponujecie to moze byc na Raszkow, Odylanow a nie na ostrow wlkp szkoda taten projekt zlotych jedna wielka lipa utopienie kasy w bloto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maciej
8 lat temu

Przeciwko wyremontowaniu i pozostawieniu basenu takiego jak był dotychczas podobno przemawiają koszty utrzymania. Ma to być 200 tyś. rocznie ( pytanie co tyle kosztuje, jeśli woda jest z własnej studni ). W takim razie ile będą wynosić koszty nawet nie basenu, no bo kto zechce zimą przyjść do „aquaprku” i moczyć nogi w wanience. Cena za remont obecnie istniejącego basenu ma wynieść 3,5 mln złotych, budowa nowych wanien 12 mln. Nie rozumiem w takim razie tych argumentów i przypominam , że boiska „orliki” też chyba nie przynoszą zysku a istnieją i cieszą wszystkich uprawiających sport. Tylko stary wyremontowany basen jest rozsądnym rozwiązaniem.
Dla przypomnienia jak było na basenie i czego chcą dzieciaki:
https://www.ostrow24.tv/rozrywka/68903-na-basenie-miejskim.html

Pacjent obłożnie chory
8 lat temu

Ja tam nie chwalący się mam swój basen. Wystarczy, że zawołam siostrę i już mi go niesie.

xxx
8 lat temu

kapitalny remont. A ceny biletów będą kosmiczne.

40
0
Napisz co o tym sądziszx