Pół tysiąca przedszkolaków na Spartakiadzie

W minioną sobotę blisko 540 przedszkolaków z 18 ostrowskich placówek wzięło udział w Spartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej na boisku sportowym przy ulicy Kusocińskiego. W tym roku, poza sportowymi emocjami, przedszkolaki zaprezentowały jedno z polskich miast – jego zabytki i ciekawe miejsca.

+

Spartakiada zorganizowana pod hasłem „Polskę zwiedzamy – sport uprawiamy” rozpoczęła się kolorową paradą uczestników sobotnich zmagań. Po bieżni przemieszczał się wielokolorowy korowód, który był gorąco oklaskiwany przez kibiców – rodziny ostrowskich przedszkolaków, którzy tego dnia licznie stawili się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Takich kibiców mogłyby pozazdrościć ostrowskie kluby sportowe – tego dnia doping nie ustawał ani na moment.

Sportowe zmagania otwarła prezydent miasta Beata Klimek, która życzyła dzieciom mnóstwa dobrej zabawy oraz radości i spełnienia najskrytszych marzeń z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Dzieci konkurowały w zabawach sprawnościowych – było toczenie piłki, przejście przez tunel, skoki w workach i rzut woreczkami. Młodzi sportowcy wykonywali wszystkie zadania z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

Na płycie stadionu stanęły namioty – każdy z nich przybliżał najbardziej znane cechy polskich miast. Dzięki temu dzieci, poza zaliczaniem kolejnych sportowych konkurencji, miały okazję bliżej poznać m.in. Poznań, Wrocław, Gdańsk, czy Zakopane.

Tego dnia dorośli mieli również okazję do wykazania się. Oprócz dopingowania panowie wzięli udział w przeciąganiu liny. W zawody te włożyli jednak tak dużo energii, że…lina pękła, a pojedynek uznany został za remisowy.

Podczas finału prezydent miasta wraz z małymi pomocnikami wypuściła balony z przesłaniem do ostrowskich dzieci.

Na zakończenie Spartakiady wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Współorganizatorem imprezy było Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie”.

 

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx