OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ogólnopolski Głos Profilaktyki na ostrowskim Rynku foto+wideo

 

14 czerwca na ostrowskim Rynku odbyły się wojewódzkie obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z ostrowska grupą PaT „Uzależnieni od Teatru”. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 500 osób.

+

Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest skierowany głównie do młodzieży. Ma na celu promowanie i wprowadzanie mody na życie bez uzależnień. Pokazanie, że można się bawić bez alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych używek. W całej Polsce godzina 16:00 była punktem kulminacyjnym tzw. Zrywem Wolnych Serc. Przez minutę wszyscy wybijali rytm bicia serca.

Podobnie było na ostrowskim Rynku. Na początku Pan Norbert Wardawy odegrał hejnał, po którym Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak przywitał gości. Wśród nich znaleźli się m. In. Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski oraz Wicestarosta Ostrowski Tomasz Ławniczak. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych i instytucji zajmujących się profilaktyką oraz uzależnieniami. Obecny był także kapelan ostrowskich policjantów ksiądz kanonik Maciej Wyzujak.

Najliczniejszą grupę stanowiła oczywiście młodzież z całego powiatu ostrowskiego wraz z nauczycielami i pedagogami. Uczniowie weszli na Rynek demonstrując hasła profilaktyczne i pokazując jednocześnie, że chcą bawić się i żyć bez uzależnień. Jedną z najliczniejszych grup stanowiła młodzież z klas o profilu prawno – policyjnym i zarządzania kryzysowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Młodzież i wszyscy którzy przybyli na ostrowski Rynek byli świadkami wielu atrakcji. Jedną z nich była gwiazda sportu, wielokrotny reprezentant Polski piłce ręcznej Bartłomiej Jaszka, który promował i zachęcał młodzież do aktywnego wypoczynku. Wskazał, że sukces sportowy osiąga się mozolną pracą, ale pracą wolną od uzależnień. Na scenie pojawiali się miejscowi wokaliści i tancerze, a wszystkich najbardziej rozruszały instruktorki Zumby. Był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników z ostrowskiego szpitala i harcerskiej grupy ratowniczej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy policyjnych psów służbowych. Ostrowscy policjanci zaprezentowali się także w pokazie sztuk walki karate shotokan oraz samoobronie. Grupa realizacyjna zaprezentowała zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci naklejek i odblasków. Wiele osób skorzystało też z toru przeszkód, który trzeba było pokonać w alkogoglach.

W sali kolumnowej ostrowskiego Ratusza odbyło się spotkanie w trakcie którego młodzież dyskutowała o uzależnieniach. Wśród zaproszonych gości była Prezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, Kierownik Ośrodka Terapii i Uzależnień, Kurator Sądowy ds. Nieletnich oraz Kierownik Biura ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień. W debacie uczestniczył także Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak. O tym, że młodzież jest żywo zainteresowana tym problemem, może świadczyć fakt, że zakładany czas debaty znacznie się wydłużył.

Na koniec zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć dwa spektakle teatralne przygotowane przez grupę „Anioły” z Szamotuł pt. „Największy bal świata” oraz spektakl przygotowany przez ostrowską grupę PaT „Uzależnieni od Teatru” pt. „Łąka”.

Liczba uczestników wojewódzkich obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki świadczy o tym, że młodzież chce żyć i chce bawić się bez używek, które często prowadzą do uzależnień. Ostrowski Rynek dał dzisiaj mocny głos promujący modę na życie bez uzależnień.

Wideorelacja:

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kefir
odpowiada  edek z Matejki
6 lat temu

Nie da się wszędzie porobić dróg bezkolizyjnych. Z pierwszą częścią wypowiedzi zgadzam się w pełni. Do tego jednak potrzeba polskiego rządu, a nie grupy trzymającej władzę, po okrągłostołowym szwindlu. Nie oczekiwałbym dawania zasiłków dla owego “minimum socjalnego”, ale umożliwienia ludziom zarabiania pieniędzy. Wtedy sobie sami poradzą.

edek z Matejki
6 lat temu

profilaktyka to m.in.zapewnienie ludziom minimalnego progu socjalnego , ktory eliminuje patologie
na drogach profilaktyke nalezy zaczac od dróg bezkolizyjnych – S

kefir
6 lat temu

Teoretycznego miało być. Państwo tylko teoretyczne, i ci policjanci też, baby w patrolach, patrole łapiące rowerzystów, śledztwa umarzające na rozkaz, prokuratorzy zamiatający pod dywan. Ale wkoło jest wesoło…..

kefir
6 lat temu

Podwładni ministra państwa tymczasowego prowadzili swoją agitkę.

Imprezowicz
6 lat temu

Nie palę, nie używam dopalaczy, nie biorę narkotyków, jedyne co to przed imprezą profilaktycznie wypijam symboliczne pięćset gram czystej.

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x