Działkowi złodzieje w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej Komendy, zatrzymali dwóch sprawców, którzy pod koniec maja tego roku dokonali włamania do pomieszczenia gospodarczego na terenie ogrodów działkowych w Ostrowie Wielkopolskim. Łupem złodziei padły narzędzia i alkohol. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.
+

Pod koniec maja tego roku dyżurny ostrowskiej Policji został powiadomiony o włamaniu na terenie ogrodów działkowych w Ostrowie Wielkopolskim. Złodziej włamał się do pomieszczenia gospodarczego skąd skradł narzędzia i alkohol. Z kolei właściciel sąsiedniej działki powiadomił policjantów, że nieznani mu sprawcy uszkodzili należącą do niego trampolinę.

Sprawą włamania zajęli się ostrowscy kryminalni. Po kilku dniach dochodzenia policjanci wytypowali kilku podejrzanych, którzy mogli dopuścić się tego przestępstwa. Ostateczna weryfikacja doprowadziła do zatrzymania dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Mężczyźni przyznali się do włamania. Policjantom wyjaśniali, że skradziony alkohol wypili. Być może to było powodem zaniku pamięci, gdyż nie potrafili powiedzieć co stało się z narzędziami. Policjanci ustalili, że 22 i 23-letni włamywacze są także sprawcami uszkodzenia trampoliny, z której próbowali wymontować metalowe elementy. Ponadto starszy z nich ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. Po wcześniejszym włamaniu do remontowanego sklepu w centrum miasta, skradł kilkanaście miedzianych rurek.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Byli już notowani w policyjnych kartotekach. Teraz ponownie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jurek
6 lat temu

Na działkach ,przy Piaskach te już zainstalowane są kamerki ,na niektórych działkach jest po 6 kamer. Także ukryte maleńkie kamerki ,w razie włamań ,pokażą i w ciągu dnia i w nocy ,kto po działce grasował i kto się włamywał.

Stefan
7 lat temu

Ja miałem 4 włamania na działce ,ale do dzisiaj nikogo ,nie złapali ,teraz mam zainstalowane i schowane ,4 kamery ,są tez na podczerwień więc w nocy tez bezie widać złodziei , sąsiedzi już tez zainstalowali kamery ,jest tych kamer na działkach już coraz więcej .Zlodzieje bójcie się ,bo was teraz szybko wyłapia .

emeryt
9 lat temu

Nie tylko potrzebny jest monitorg na działkach ale konieczny .Ogródki działkowe powinny mieć kamery. Już niektorzy działkowicze zakładają kamerki na swoich ogródkach ,uważam że to jest potrzebne ponieważ kradzieże na działkach sa dosyć częste ,szybciej sie wyłapie się zlodziei jeśli zainstalujemy monitoring.

edek z Matejki
9 lat temu

dla przykladu na 5 lat do paczki z takimi odpadami spoleczeństwa

4
0
Napisz co o tym sądziszx