2. Piknik Ekologiczny i Rodzinny – relacja

Ponad 5 tysięcy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i osób spoza miasta wzięło udział w 2. Pikniku Ekologicznym i Rodzinnym, przewijając się przez wypełnione atrakcjami polanę i alejki Parku Miejskiego im. Jana Jerzego Przebendowskiego.

Wydarzenie, które odbyło się w niedzielę 18 czerwca zwieńczył koncert Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza w Ostrowie Wielkopolskim pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. Zainteresowanie utworami w wykonaniu ostrowskich chórzystów było tak wielkie, że zabrakło miejsc siedzących dla publiczności.

Do udziału w pikniku i wszystkich jego wydarzeniach – ostrowian oraz gości naszego miasta zaprosiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Powodzenie tegorocznej imprezy to wynik połączonych sił: samorządu miasta, Stowarzyszenia Konferencji Św. Wincentego a Paulo – jednostki terenowej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o. o.

W ramach Pikniku odbył się 31. Festyn Rodzinny Stowarzyszenia Konferencji Św. Wincentego a Paulo, a także kolejne przedsięwzięcia ekologiczne zorganizowane przez RZZO Sp. z o.o. Samorząd miasta zadbał z kolei o stoiska: Referatu Promocji, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, atrakcje dla najmłodszych, realizację 2 zwycięskich projektów Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego nad którymi czuwali pracownicy Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, a także logistykę obsługiwaną przez Wydział Administracyjny.

W 2. Piknik Ekologiczny i Rodzinny zaangażowało się także szereg instutucji oraz miejskich spółek.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska i atrakcje przygotowane m.in. przez KP PSP i OSP w Ostrowie Wielkopolskim, ostrowską Komendę Powiatową Policji, Straż Miejską i wiele innych.

Dla publiczności wystąpili m.in.: Grupa Baletowa „Gwiazda”, lokalni, młodzi i utalentowani wokaliści: Szymon Tokarski i Wiktoria Dołżonek, a także Mirek Szołtysek ze śląskimi szlagierami. Piknik rozpoczął się z kolei od Diezezjalnego Przeglądu Scholek, w którym wystąpiło wiele dzieci w ramach 31. Festynu Rodzinnego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator
9 miesięcy temu

Akiedy pani Klimek zabierze sie za ulice Klasztorna?wstyd za taka ulice w miescie . ktora prowadzi do Wysocka pieknej ulicy !

Zyczliwy
9 miesięcy temu

Ekologia mamy dbać o przyszłe pokolenia a kto dbał onas⁰

Maciej K
9 miesięcy temu

Byłem na tej imprezie i doznałem szoku bo w toi toi nie było światła.

emil
odpowiada  Maciej K
9 miesięcy temu

po to abys syfu nie widziała

20
0
Napisz co o tym sądziszx