Będzie wiele atrakcji dla rodzin

Przed nami 2. Piknik Ekologiczny i Rodzinny! Startujemy już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, o godzinie 12:00 w Parku Miejskim! Bądź tam z nami! Quizy, dmuchane zamki, kule wodne, ekologiczne warsztaty, laboratorium wodne i wiele, wiele innych atrakcji będzie czekać właśnie na Ciebie!

– Będzie edukacyjnie, smacznie i muzycznie! Ten piknik ma wiele punktów i każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie. Szczególnie zapraszam do udziału w Konkursie Wiedzy o Ostrowie Wielkopolskim, który wystartuje o godzinie 14:15. Pokażmy jak dobrze znamy nasze ukochane miasto. Drodzy Ostrowianie! Spotkajmy się w niedzielę w Parku Miejskim! – zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

2. Piknik Ekologiczny i Rodzinny to wiele atrakcji W ramach pikniku odbędą się także warsztaty kulinarne Zero Waste, które poprowadzi szef kuchni Kamil Klekowski. To jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie zwyciężyło w VIII edycji OBO w kategorii zadania edukacyjne i uzyskało aż 1728 głosów ostrowian.

Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Mirek Szołtysek i jego Szlagierowy Zawrót Głowy.

Tego dnia, na scenie Amfiteatru Miejskiego, zaprezentuje się również CHÓR NAUCZYCIELSKI im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.

– Spędźmy tę niedzielę rodzinnie, przyjemnie i z uśmiechamy na twarzy. To już wieloletnia tradycja, że w czerwcu spotykamy się w Parku Miejskim, na pikniku. Razem się bawimy i razem świętujemy ten dzień z tortem. W tym roku łączymy siły z Miastem Ostrowem Wielkopolskim oraz Regionlnym Zakładem Zagospodarowania Odpadów, by zaprosić Was na jeszcze więcej atrakcji. Bądźcie z nami! – mówi Irena Dutkowska, prezes Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a’Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowski piknik to również moc ekologicznych atrakcji, w tym także stoisk edukacyjnych.

– Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat powinna być najważniejszym elementem wychowania. To co łączy ludzi to nie tylko spędzanie czasu przed komputerem czy telefonem a bycie razem, współdziałanie. W tegorocznym pikniku ekologicznym stawiamy na rodziny. Komunikacja, współzawodnictwo , radość z bycia razem, czerpanie dobrych nawyków ekologicznych, czas dla rodziny – to wszystko chcemy zaoferować mieszkańcom 18 czerwca. Liczymy na młodych Ostrowian, że staną się ambasadorami ochrony środowiska wnosząc w swoje życie lepsze nawyki ekologiczne, po to by wszystkim żyło się zdrowo i bezpiecznie dla środowiska. Serdecznie zapraszamy – podkreśla Marzena Wodzińska, prezes RZZO.

CZYTAJ  Kurier ustrzelił pijaka

Organizatorem wydarzenia są Miasto Ostrów Wielkopolski, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów oraz Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a’Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.

Najważniejsze wydarzenia 2. Pikniku Ekologicznego i Rodzinnego

12:00 Diecezjalny Przegląd Scholek
12:00 – 15:00 Rodzinny Turniej Ekologiczny
13:30 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Zero Waste – z szefem kuchni Kamilem Klekowskim
13:30 – 18:30 Malowanie twarzy
14:00 – 18:00 Przejazd kolejką turystyczną
14:15 Konkurs Wiedzy o Ostrowie Wielkopolskim o Puchar Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek
14:15 Mecz szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Lisieckiego
15:00 – 15:30 Konkursy ekologiczne
15:00 – 17:00 Warsztaty z robotyki
15:30 Pokaz taneczny Grupy Baletowej „Gwiazda”
16:30 Występy młodych artystów: Szymona Tokarskiego i Wiktorii Dołżonek
18:00 Koncert gwiazdy wieczoru – Szlagierowy Zawrót Głowy Mirek Szołtysek
19:30 Chór Nauczycielski śpiewa dla Ostrowian! – koncert Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego w Amfiteatrze Miejskim

Dodatkowo podczas Pikniku odbędzie się Konkurs Psich Piękności (nie tylko dla psów z rodowodem). Będziemy wybierać najsympatyczniejszego psa i najzabawniejszego szczeniaka. Zapisy będą odbywać się w dniu pikniku, w godzinach od 12:00 do 14:00 w namiocie HUSSE. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na godzinę 14:45.

Ważne! Należy zabrać ze sobą książeczkę ze szczepieniem psa przeciw wściekliźnie.

Zapraszamy! Niedziela, 18 czerwca, Park Miejski!

W trakcie wydarzenia będą wykonywane zdjęcia w celach promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ekonomista zniszczony przez OZC
10 miesięcy temu

klimek ————pamiętamy podwyżki za CO w OZC 140% przy inflacji 20%—PIS–o inflacji………….będziemy pamiętać przy wyborach . Pożegnaj się ze stołkiem .

Socjalistyczna już Polska.
10 miesięcy temu

Kupowanie narodu ciąg dalszy… Zapłacą za to Wasze bąbelki, zapłacą…

mgr.
10 miesięcy temu

kto to jest ten klimek to ktoś warzny?

osw
10 miesięcy temu

Czy atrakcje dla dzieci będą darmowe czy to zwykły biznes?

Tinol
10 miesięcy temu

I znowu pincetplusy socjale i inne kredyciorze polyzą z swoimi małymi zasrańcami na ten spynd i bydą hałasić do wieczora paskudy jedne. Nawet w niedzielę spokoju mieć nie można przez to łostrowskie niewychowane bydło.

Mir
10 miesięcy temu

W dupę niech sobie wsadzą tę pseudo ekologię, wciąż oszukują społeczeństwo,nam każą zamykać kopalnie a w Niemczech otwierają nowe,pierdzielą o elektrowniach atomowych tylko nikt nie mówi skąd wziąć uran który jest coraz rzdszy i w rękach niemiecki, czyli płać głupi Polaczku w imię ekologi, dużo by gadać ale chyba szkoda zdzierać gardła plebs łyknie wszystko za 500 plus wróć 800

Osw wlkp
odpowiada  Mir
10 miesięcy temu

I dlatego plebsu ma być dużo i być jak najgłupszy żeby takie ściemy łykał za te plusy

MSWiA
odpowiada  Mir
10 miesięcy temu

Tak jak wszystkie kraje z UE z Kanady. To takich rzeczy nie wiesz?

MSWiA
odpowiada  Mir
10 miesięcy temu

Od 20 lat do Czech Niemiec czy Słowacji uran idzie z Kanady. Potwierdzam to faktem że sam konwojowalem przejazd niejednokrotnie tego typu ładunek przez nasz kraj. Ze Szczecina do Czech.

Mir
odpowiada  MSWiA
10 miesięcy temu

Oczywiście że tak tylko że złoża w Ukrainie należą do Ameryki i niestety Niemiec,.ci spowoduję monopol na rynku europejskim dlaczego Niemcy likwidują u siebie atomówki? Doskonale wiedzą że zarobią na uranie z resztą co by nie powiedzieć wiemy o co chodzi

10
0
Napisz co o tym sądziszx