Budują niewymiarowy basen

Ruszyła budowa krytej pływalni w Odolanowie. Niektórzy mieszkańcy krytykują inwestycję za niepełnowymiarową formę. Niecka do pływania zamiast standardowych 25 metrów ma być długa na 16,67 metra.

Trwa budowa pierwszej, przyszkolnej, ogólnodostępnej krytej pływalni na terenie Gminy i Miasta Odolanów. Pływalnia będzie dostępna do nauki pływania dla 1234 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Odolanów oraz mieszkańców gminy w godzinach popołudniowych.

W sali basenowej znajdzie się 4-torowa niecka basenowa o wymiarach 850x1667cm i głęb. od 0,9m do 1,5m. Obiekt zostanie uzupełniony o część rekreacyjno – wypoczynkową zawierającą saunarium (1 sauna sucha i 1 parowa) oraz 2 nieckami do masażu. Energia elektryczna zasilająca urządzenia basenu oraz budynek szkolny pochodzić będzie z instalacji PV. Zamówienie jest realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do budowy krytej pływalni wraz z łącznikiem do Szkoły Podstawowej w Odolanowie oraz z niezbędna infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Wykonawcą inwestycji jest firma DOMBUD z siedzibą w Odolanowie. Całkowita wartość inwestycji to kwota 26.998.500,00 zł brutto. Natomiast kwota pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, to: 13.500.000,00 zł

CZYTAJ  Diecezja przymusi młodzież do jedności z parafiami?

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nerw
11 dni temu

Jest różnica między basenem a pływalnią!!
umowa była na basen a nie na plywalnie,wiec o co pretensje??

Ostatnio edytowany 11 dni temu by Nerw
Lipa
12 dni temu

A co za problem, jesli to jest dokladnie 2/3 wymiaru standardowego. Mieszkancy ci co narzekają jak zwykle to glaby i nie kapneli się czemu akurat 2/3 standardowego basenu.

Rębik
12 dni temu

Nie mógł być wymiarowy „bo Niemcy przyjadą” się kąpać i nie będzie miejsca dla lokalesów. A co dopiero zawody urządzać, dzieci uczyć, kto to widział aby obce u nas w Odolanowie na naszym basenie.

Adrianna.
odpowiada  Rębik
12 dni temu

Pielęgniarka dzwoniła, że nie zjadłeś porannych tabletek.

Miejscowy
12 dni temu

Kolejna kosztowna zachcianka władz miasta Odolanowa nikt nie liczy się z tym że koszty utrzymania tego obiektu za pare lat mogą być kilkanaście razy wyższe niż w momencie jego oddania do użytku a tym czasem setki ciężarówek rozjeżdżają ulice Kaliska centrum miasta i ulice Krotoszynska powodują zagrożenie hałas i drgania domów i ich pekanie ludziom ktorzy mieszkaja przy tych ulicach żyje się coraz gorzej ale nikt z władz miasta nawet nie spróbował zawalczyć w rządowym projekcie obwodnic miast o obwodnicę Odolanowa Mikstat basenu nie ma ale będzie miał obwodnicę co na to władze Odolanowa

Kubek57445
odpowiada  Miejscowy
11 dni temu

Mikstat ma jeszcze coś-posła a raczej posłankę PIS. Niby nie wiele ale robi różnicę…..

MG
odpowiada  Kubek57445
10 dni temu

Marian też był zdaje się posłem…

Piser
odpowiada  Kubek57445
8 dni temu

W Odolanowie też rządzi PiS. Od 15 lat zawsze wygrywa PiS. Jedyna gmina w powiecie Ostrowskim.

Adrianna.
12 dni temu

W Ostrowie Wielkopolskim mają basen odkryty i 2 kryte. Ile zawodów zorganizowali w 2020, 2021 i 2022 roku???

UWAGA: ZERO 🙂

Ale Mistrzowie krytyki z Odolanowa będą zawody organizować.

qwqwq
odpowiada  Adrianna.
9 dni temu

Ale w Ostrowie mają klub i trenują i odnoszą sukcesy ogólnopolskie.

Mieszkaniec gminy
12 dni temu

Ul Krotoszynska za chwile się zapadnie …. gmina zadłużona potężnie…. ale na pokaz Pan Burmistrz wybuduje basen, który po roku użytkowania trzeba będzie zamknąć bo nie będzie chętnych aby z niego korzystać. Nie myśląca ekipa tworząca rzeczy na pokaz, tak jak wybudowana scena z której skorzystają raz w roku…. o ile będą pieniądze na jej orhanizacje. Jedna wielka żenada !!!

Adrianna.
odpowiada  Mieszkaniec gminy
12 dni temu

Kolejny znawca spraw gminnych.
Droga ul. Krotoszyńska to droga WOJEWÓDZKA !!! tam zgłaszaj pretensje.

Rafał B
odpowiada  Mieszkaniec gminy
12 dni temu

Kolejny zwolennik partii rządzącej ,znawca wydatków , siedzisz chłopie w domu na ręcinie lub zasiłku to siedź . Nie przeszkadzaj innym działać . To dla dzieci i młodzieży ma posłużyć nie dla Ciebie . Jaki jest taki jest ktoś to zakwestionował i realizuje . Może myślałeś że te pieniążki lepiej przekazać dla ojca Tadeusza czy może na kolejną willę którą czarnek idiota finalizuje . Ludzie takich cymbałów nie dopuszczajcie do wypowiedzi bo szkodzą nam wszystkim .

Misia
odpowiada  Rafał B
10 dni temu

Cyt: „Jaki jest taki jest ktoś to zakwestionował i realizuje”.
Czy ty wiesz co napisałeś?

Jacek
13 dni temu

Buduje się raz a porządnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego basen nie ma właściwych wymiarów.

bc
13 dni temu

Jeżeli basen ma służyć uczniom do nauki pływania, to taki niepełnowymiarowy wystarczy.
A może nawet łatwiej będzie dzieciaki upilnować.

Złotówa
13 dni temu

Nauka pływania ? Na takim niewymiarowym basenie ? Moje szambo na posesji ma prawie takie wymiary !
Jak skoczy ze słupka startowego do basenu,kiika ruchów i koniec basenu ! A gdzie pływanie ! To wanna do zamoczenia?się a nie do trenowania pływania !
Idiotyzm budowlany !

Ostatnio edytowany 13 dni temu by Złotówa
Pływak
13 dni temu

Z pewnością taka inwestycję zaprojektowały i zatwierdziły te same wybitne umysły, które wybudowany 15 metrowe tory na ostrowskim odkrytym basenie. Jeżeli inwestuje się tak duże pieniądze, to niech inwestycja ma sens. A filozofom z poniższych komentarzy o zawodowych pływakach sugeruję zajmować się tematyką o której mają odrobinę pojęcia. Oczywiście można iść tym tropem i dla oszczędności budować 3 metrowej szerokości dwukierunkowe drogi, ale czy w oszczędzaniu o to chodzi?

31
0
Napisz co o tym sądziszx