Budują niewymiarowy basen

Udostępnij
Tweet

Ruszyła budowa krytej pływalni w Odolanowie. Niektórzy mieszkańcy krytykują inwestycję za niepełnowymiarową formę. Niecka do pływania zamiast standardowych 25 metrów ma być długa na 16,67 metra.

Trwa budowa pierwszej, przyszkolnej, ogólnodostępnej krytej pływalni na terenie Gminy i Miasta Odolanów. Pływalnia będzie dostępna do nauki pływania dla 1234 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Odolanów oraz mieszkańców gminy w godzinach popołudniowych.

W sali basenowej znajdzie się 4-torowa niecka basenowa o wymiarach 850x1667cm i głęb. od 0,9m do 1,5m. Obiekt zostanie uzupełniony o część rekreacyjno – wypoczynkową zawierającą saunarium (1 sauna sucha i 1 parowa) oraz 2 nieckami do masażu. Energia elektryczna zasilająca urządzenia basenu oraz budynek szkolny pochodzić będzie z instalacji PV. Zamówienie jest realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do budowy krytej pływalni wraz z łącznikiem do Szkoły Podstawowej w Odolanowie oraz z niezbędna infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Wykonawcą inwestycji jest firma DOMBUD z siedzibą w Odolanowie. Całkowita wartość inwestycji to kwota 26.998.500,00 zł brutto. Natomiast kwota pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, to: 13.500.000,00 zł

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nerw
1 rok temu

Jest różnica między basenem a pływalnią!!
umowa była na basen a nie na plywalnie,wiec o co pretensje??

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Nerw
Lipa
1 rok temu

A co za problem, jesli to jest dokladnie 2/3 wymiaru standardowego. Mieszkancy ci co narzekają jak zwykle to glaby i nie kapneli się czemu akurat 2/3 standardowego basenu.

Rębik
1 rok temu

Nie mógł być wymiarowy „bo Niemcy przyjadą” się kąpać i nie będzie miejsca dla lokalesów. A co dopiero zawody urządzać, dzieci uczyć, kto to widział aby obce u nas w Odolanowie na naszym basenie.

Adrianna.
odpowiada  Rębik
1 rok temu

Pielęgniarka dzwoniła, że nie zjadłeś porannych tabletek.

Miejscowy
1 rok temu

Kolejna kosztowna zachcianka władz miasta Odolanowa nikt nie liczy się z tym że koszty utrzymania tego obiektu za pare lat mogą być kilkanaście razy wyższe niż w momencie jego oddania do użytku a tym czasem setki ciężarówek rozjeżdżają ulice Kaliska centrum miasta i ulice Krotoszynska powodują zagrożenie hałas i drgania domów i ich pekanie ludziom ktorzy mieszkaja przy tych ulicach żyje się coraz gorzej ale nikt z władz miasta nawet nie spróbował zawalczyć w rządowym projekcie obwodnic miast o obwodnicę Odolanowa Mikstat basenu nie ma ale będzie miał obwodnicę co na to władze Odolanowa

Kubek57445
odpowiada  Miejscowy
1 rok temu

Mikstat ma jeszcze coś-posła a raczej posłankę PIS. Niby nie wiele ale robi różnicę…..

MG
odpowiada  Kubek57445
1 rok temu

Marian też był zdaje się posłem…

Piser
odpowiada  Kubek57445
1 rok temu

W Odolanowie też rządzi PiS. Od 15 lat zawsze wygrywa PiS. Jedyna gmina w powiecie Ostrowskim.

Adrianna.
1 rok temu

W Ostrowie Wielkopolskim mają basen odkryty i 2 kryte. Ile zawodów zorganizowali w 2020, 2021 i 2022 roku???

UWAGA: ZERO 🙂

Ale Mistrzowie krytyki z Odolanowa będą zawody organizować.

qwqwq
odpowiada  Adrianna.
1 rok temu

Ale w Ostrowie mają klub i trenują i odnoszą sukcesy ogólnopolskie.

32
0
Napisz co o tym sądziszx