Bezpłatne rejsy żaglówką na Piaskach

Jak będziecie spędzać wakacyjne niedziele? Na ostrowskich Piaskach i to pod żaglami! Startujemy z projektem “Ostrów pod żaglami” i zapraszamy na bezpłatne rejsy żaglówką, już od najbliższej niedzieli, 26 czerwca. To zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Wiatr we włosach, słoneczna aura i piękne widoki – prognozuję, że właśnie tak będzie wyglądać każda wakacyjna niedziela na ostrowskich Piaskach. Do tego letniego pakietu proponujemy, by doświadczać tych wrażeń z pokładu żaglówki, która będzie pływać po zbiorniku i zabierać pasażerów w rejs zupełnie za darmo. Ruszamy z realizacją zwycięskiego zadania Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego “Ostrów pod żaglami”. Drodzy Ostrowianie – Wasze pomysły mnie wciąż zadziwiają! Na ten zagłosowało 1018 osób, a jestem przekonana – jeszcze więcej skorzysta z tej atrakcji. Startujemy w niedzielę, 26 czerwca, z pomostu przy głównej plaży od godziny 11 i będziemy pływać póki wystarczy sił sternikowi! – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

“Ostrów pod żaglami” to zwycięskie zadanie VII Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii zadania ogólnomiejskie małe. Na projekt zagłosowało 1018 ostrowian! W ramach zadania zakupiono nowoczesny jacht Sigma 600 Club, który zabierze na pokład maksymalnie 6 osób. Żaglówka będzie wypływała z głównego pomostu na Piaskach Szczygliczce. Długość rejsu uzależniona od ilości chętnych do pływania. Startujemy 26 czerwca, o godzinie 11. Harmonogram rejsów i aktualne informacje będą zamieszczane na stronie: umostrow.pl/zagle

– Niezwykłą zaletą żeglarstwa jest także nauka samodzielności. Każdy z członków załogi będzie pełnił inną rolę, a obowiązków jest mnóstwo. Podczas pływania trzeba sterować jachtem i wybierać żagle, a po zacumowaniu należy odpowiednio sklarować łódkę i sprzątnąć jej pokład. Najmłodsi nauczą się również zaradności i odpowiedzialności. Zdanie będzie realizowało cztery ważne wymiary – edukacyjny, sportowy i zdrowotny oraz promocyjny. Zadanie pozwoli oderwać się od telefonów i monitorów na korzyść aktywności sportowej na świeżym powietrzu – zaznacza Tomasz Gościniak, pomysłodawca akcji “Ostrów pod żaglami”.

CZYTAJ  Otwarli kolejny oddział izolacyjny. Czy wirus nadal występuje?

Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór do VIII edycji OBO. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania autorskich pomysłów na rzecz najbliższego otoczenia. Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 1 000 000 złotych. Termin składania wniosków mija 30 czerwca.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KRIS
11 miesięcy temu

TO TRZEBA JEDZENIE ZABRAC NA TEN REJS

bc
11 miesięcy temu

Bardzo fajny pomysł.
Tylko ciekawe kto jest właścicielem tego jachtu?

Nieszczepiony ateista
odpowiada  bc
11 miesięcy temu

Najprawdopodobniej miasto.

3
0
Napisz co o tym sądziszx