Bezpłatne rejsy żaglówką na Piaskach

Jak będziecie spędzać wakacyjne niedziele? Na ostrowskich Piaskach i to pod żaglami! Startujemy z projektem “Ostrów pod żaglami” i zapraszamy na bezpłatne rejsy żaglówką, już od najbliższej niedzieli, 26 czerwca. To zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Wiatr we włosach, słoneczna aura i piękne widoki – prognozuję, że właśnie tak będzie wyglądać każda wakacyjna niedziela na ostrowskich Piaskach. Do tego letniego pakietu proponujemy, by doświadczać tych wrażeń z pokładu żaglówki, która będzie pływać po zbiorniku i zabierać pasażerów w rejs zupełnie za darmo. Ruszamy z realizacją zwycięskiego zadania Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego “Ostrów pod żaglami”. Drodzy Ostrowianie – Wasze pomysły mnie wciąż zadziwiają! Na ten zagłosowało 1018 osób, a jestem przekonana – jeszcze więcej skorzysta z tej atrakcji. Startujemy w niedzielę, 26 czerwca, z pomostu przy głównej plaży od godziny 11 i będziemy pływać póki wystarczy sił sternikowi! – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

“Ostrów pod żaglami” to zwycięskie zadanie VII Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii zadania ogólnomiejskie małe. Na projekt zagłosowało 1018 ostrowian! W ramach zadania zakupiono nowoczesny jacht Sigma 600 Club, który zabierze na pokład maksymalnie 6 osób. Żaglówka będzie wypływała z głównego pomostu na Piaskach Szczygliczce. Długość rejsu uzależniona od ilości chętnych do pływania. Startujemy 26 czerwca, o godzinie 11. Harmonogram rejsów i aktualne informacje będą zamieszczane na stronie: umostrow.pl/zagle

– Niezwykłą zaletą żeglarstwa jest także nauka samodzielności. Każdy z członków załogi będzie pełnił inną rolę, a obowiązków jest mnóstwo. Podczas pływania trzeba sterować jachtem i wybierać żagle, a po zacumowaniu należy odpowiednio sklarować łódkę i sprzątnąć jej pokład. Najmłodsi nauczą się również zaradności i odpowiedzialności. Zdanie będzie realizowało cztery ważne wymiary – edukacyjny, sportowy i zdrowotny oraz promocyjny. Zadanie pozwoli oderwać się od telefonów i monitorów na korzyść aktywności sportowej na świeżym powietrzu – zaznacza Tomasz Gościniak, pomysłodawca akcji “Ostrów pod żaglami”.

Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór do VIII edycji OBO. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania autorskich pomysłów na rzecz najbliższego otoczenia. Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 1 000 000 złotych. Termin składania wniosków mija 30 czerwca.

POLECANE NEWSY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KRIS
1 miesiąc temu

TO TRZEBA JEDZENIE ZABRAC NA TEN REJS

bc
1 miesiąc temu

Bardzo fajny pomysł.
Tylko ciekawe kto jest właścicielem tego jachtu?

Nieszczepiony ateista
odpowiada  bc
1 miesiąc temu

Najprawdopodobniej miasto.

3
0
Napisz co o tym sądziszx