Będzie referendum w sprawie spalarni odpadów

Radny Zygmunt Banasiak z grupy trzymającej władzę w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił na konferencji, że prezydent Beata Klimek ogłosi referendum w sprawie budowy spalarni odpadów. Ta miałaby się znaleźć na terenach ZNTK.

Ta decyzja ma być pokłosiem głosów przeciwnych odnośnie budowy obiektu. Argumentami przeciwko są:

– spadek wartości nieruchomości w pobliżu

– spalania wyemituje 1,25 ton powodujących smog

– odpady z Ostrowa mają stanowić około 42%

– Unia Europejska nakazuje ograniczyć spalanie odpadów

CZYTAJ  Żużlowcy dostali kasę z miasta. To dużo?

65 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrr
8 miesięcy temu

wysypisko i spalarnia tylko daleko od miasta !

Dzik
odpowiada  rrrr
8 miesięcy temu

Taaa. Najlepiej w lesie.

qwer
8 miesięcy temu

Pozdrawiam Panią Beatę . Czy jeśli dojdzie już do powstania takiej spalarni śmieci to zdaje sobie Pani sprawę jakie są koszty utrzymania takiej spalarni ?? .Stać Panią na takie coś ?? .Czy kosztem mieszkańców czy podatników ?? ale przecież to to samo co ? .Ważne ,że nie z „mojej kieszeni ” sami za to zapłacą 😛 . Wilk syty i wilk cały .

qwer
8 miesięcy temu

Jeśli to ma być spalarnia śmieci z „prawdziwego zdarzenia” to duuużżo kasy wciągnie taka inwestycja ,a i o logistyce trzeba pomyśleć którędy dowozić śmieci (a będzie się ciągną smród za ciężarówkami 100% ) i gdzie wywozić pozostałości z „popielnika” .Samej spalarni (z prawdziwego zdarzenia nie poczujesz ) mają coś podobnego jak w waszych autach EGR (dopalanie spalin),a później i tak macie to co z EGR pozostanie w domach ,przetworzą to na klej do płytek ceramicznych 😀 😀 😀 . To już wiecie na czym trzymają się Wasze płytki w domu .

Dyzma
8 miesięcy temu

Na zdjęciu ten pan po prawej przypomina mi Pieskowa z Kremla ? 5 kolumna ? Może się mylę może jakieś ruska spuścizna ?

Janusz
8 miesięcy temu

Mieliśmy Prezydenta , który z Zespołem zrealizował spalarnię odpadów zmieszanych ITPOK w Poznaniu. Teraz realizuje Biogazownię. Trudno być prorokiem w Ostrowie. To wszystko za późno. OZC pada

boloch
odpowiada  Janusz
8 miesięcy temu

januszu czy tylko ozc pada?

Zawiedziona
8 miesięcy temu

Składowisko śmieci i spalarnie niech zrobią razem w parku koło Urzędu Miejskiego To będzie najlepsze rozwiązanie problemu

Witold
8 miesięcy temu

Przy braku mozliwości (lub kosmicznie drogiej) utylizacji odpadów wysokoenergetycznych inicjatywa typu „stop spalarni” to piękny przykład na (wybrać opcję):

  1. na złość mamie odmrożę sobie uszy – można mieć tańsze ciepło z OZC, ale po co? niech płacą;
  2. ustawka uszyta grubą nitką – referendum ze wskazaniem tylko przeciwwskazań, hm. Nie policzono np. ile ton CO2 zostanie wyemitowane (tylko w granicach miasta) przy wywożeniu tych odpadów, ile więcej pyłów pojawi się w atmosferze miasta ze spalania paliwa tradycyjnego (węgla z domieszkami niekonwencjonalnymi jak płyty z mebli, przysłowiowe gumofilce)
  3. lub po prostu podcinanie gałęzi na której się siedzi.

oczekuję na rzeczowe argumenty.

Józwa Butrym
8 miesięcy temu

Wszyscy, którzy protestujecie przeciwko tej spalarni macie nawalone we łbach, bo dobrze zbudowana spalarnia emituje mniej smogu, pyłów i innych substancji szkodliwych niż sąsiad palący co popadnie w piecu sprzed 20 lat. Pojedźcie sobie do Konina lub w inne miejsca gdzie działają spalarnie, to sami zobaczycie. Tylko spalarnia, bo inaczej w śmieciach i smrodzie utoniemy. Miejsce na Zębcowie się kończy, a nigdzie indziej nie ma chętnych na udostępnienie go na składowanie śmieci. Recykling? O czym my mówimy, skoro nawet skupu butelek nasze państwo nie jest w stanie zorganizować, a w wielu przypadkach recykling niesie za sobą powstawanie nowych kategorii odpadów. Tylko spalarnia!!!

Ewa
8 miesięcy temu

A może jednak obok szpitala ładne odpowiene tereny pod tą inwestycje, spalarnia,szpital no i cmentarz 😇😇😇

Rozbawiony
8 miesięcy temu

Ciemnogród będzie walczył ze spalarnią i jednocześnie narzekał, że z wysypiska śmierdzi

65
0
Napisz co o tym sądziszx