Chór nauczycielski zaśpiewał kolędy i pastorałki

Kolędy zabrzmiały w sobotę w ostrowskiej Konkatedrze. Pieśni bożonarodzeniowe wykonał CHÓR NAUCZYCIELSKI im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.

To właśnie kolędy i pastorałki tworzą wspaniałą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam od stuleci przy wigilijnym stole. Przywołują wspomnienia, skłaniają do wspólnego przeżywania świąt.

Podczas koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy polskie i obce w wyjątkowych aranżacjach muzycznych, a cappella a także z towarzyszeniem fortepianu.

W tegorocznej edycji partie solowe wykonała Magda Górniak – sopranistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Oktet Wokalny Chóru Nauczycielskiego. Akompaniament – Łukasz Kryjom, koncert poprowadził – Witold Pelka.

Koncert tłumaczony był na polski język migowy. Dzięki temu również osoby głuche mogły cieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.

Serdeczne gratulacje oraz życzenia artystom również w moim imieniu złożył mój zastępca Sebastian Górski.

Była to już 32 edycja „Koncertu Kolęd” w wykonaniu ostrowskiego CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO. Początek tego wyjątkowego cyklu koncertowego, sięga roku 1990. Koncerty niezmiennie odbywają się w styczniu w ostrowskiej Konkatedrze.

CZYTAJ  Protestujący zaskoczyli w sprawie spalarni

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dworzanin
10 miesięcy temu

Podziwiam wszystkich artystów od lat. Jednako nie widzę tam twórcy sukcesów wszelakich Złotoustego Pierwszego Wspaniałego. Przecież zawsze w pierwszych rzędach gościł. Dlatego też w dalszych rzędach słychać było szmery. – Król! Król! Król! Wszyscy zwrócili się w stronę władcy, ale jego tam nie było.

obiektywna
10 miesięcy temu

Cieszę się ,że taki chór istnieje, zresztą jeden z niewielu na tak wysokim poziomie.

Misiaczek
10 miesięcy temu

Jedni w maskach inni bez, ja już nie ogarniam tego…

dar
10 miesięcy temu

Chór Nauczycielski to klasa zwłaszcza za czasów Pana Wojtaszka

Olek
10 miesięcy temu

Podobno wszyscy nauczyciele skladaja wypowiedzenia bo malo zarabiaja

Jola.
10 miesięcy temu

Piękna tradycja, nie każdy musi słuchać, nie wszystkim podoba się śpiew chóralny. Przeraża brak masek u wielu słuchaczy. Kościół to mały przybytek i trudno o odstępy ale maskę można założyć. Tak jakoś w Ostrowie trudno o rozsądek.

Jan nauczyciel
10 miesięcy temu

Zamiast strajkować, śpiewają tak nigdy nie będziemy więcej zarabiać!

AdamTKMK
10 miesięcy temu

Brawo dla chóru,brawa ze się chce. To nie sztuka włączyć elektroniczny instrument,sztuka to poukładać głosy w chórze.Dobrze ze jesteście ale czasem myślę że jak wy skończycie to i chór się skończy.Specjalne pozdrowienia dla pani Wojciechowskiej,pani przedszkolanki.Maz tej pani organizuje koncerty jazzowe a kiedys byl wiodącym judoka na naszym terenie.

estera
10 miesięcy temu

a towarzystwo bez masek..

filip z konopii
10 miesięcy temu

Nie lubię piania chórów, zwłaszcza kolęd. Słyszymy je na każdym kroku.

10
0
Napisz co o tym sądziszx