Chór nauczycielski zaśpiewał kolędy i pastorałki

Kolędy zabrzmiały w sobotę w ostrowskiej Konkatedrze. Pieśni bożonarodzeniowe wykonał CHÓR NAUCZYCIELSKI im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.

To właśnie kolędy i pastorałki tworzą wspaniałą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam od stuleci przy wigilijnym stole. Przywołują wspomnienia, skłaniają do wspólnego przeżywania świąt.

Podczas koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy polskie i obce w wyjątkowych aranżacjach muzycznych, a cappella a także z towarzyszeniem fortepianu.

W tegorocznej edycji partie solowe wykonała Magda Górniak – sopranistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Oktet Wokalny Chóru Nauczycielskiego. Akompaniament – Łukasz Kryjom, koncert poprowadził – Witold Pelka.

Koncert tłumaczony był na polski język migowy. Dzięki temu również osoby głuche mogły cieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.

Serdeczne gratulacje oraz życzenia artystom również w moim imieniu złożył mój zastępca Sebastian Górski.

Była to już 32 edycja „Koncertu Kolęd” w wykonaniu ostrowskiego CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO. Początek tego wyjątkowego cyklu koncertowego, sięga roku 1990. Koncerty niezmiennie odbywają się w styczniu w ostrowskiej Konkatedrze.

POLECANE NEWSY
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dworzanin
5 miesięcy temu

Podziwiam wszystkich artystów od lat. Jednako nie widzę tam twórcy sukcesów wszelakich Złotoustego Pierwszego Wspaniałego. Przecież zawsze w pierwszych rzędach gościł. Dlatego też w dalszych rzędach słychać było szmery. – Król! Król! Król! Wszyscy zwrócili się w stronę władcy, ale jego tam nie było.

obiektywna
5 miesięcy temu

Cieszę się ,że taki chór istnieje, zresztą jeden z niewielu na tak wysokim poziomie.

Misiaczek
5 miesięcy temu

Jedni w maskach inni bez, ja już nie ogarniam tego…

dar
5 miesięcy temu

Chór Nauczycielski to klasa zwłaszcza za czasów Pana Wojtaszka

Olek
5 miesięcy temu

Podobno wszyscy nauczyciele skladaja wypowiedzenia bo malo zarabiaja

Jola.
5 miesięcy temu

Piękna tradycja, nie każdy musi słuchać, nie wszystkim podoba się śpiew chóralny. Przeraża brak masek u wielu słuchaczy. Kościół to mały przybytek i trudno o odstępy ale maskę można założyć. Tak jakoś w Ostrowie trudno o rozsądek.

Jan nauczyciel
5 miesięcy temu

Zamiast strajkować, śpiewają tak nigdy nie będziemy więcej zarabiać!

AdamTKMK
5 miesięcy temu

Brawo dla chóru,brawa ze się chce. To nie sztuka włączyć elektroniczny instrument,sztuka to poukładać głosy w chórze.Dobrze ze jesteście ale czasem myślę że jak wy skończycie to i chór się skończy.Specjalne pozdrowienia dla pani Wojciechowskiej,pani przedszkolanki.Maz tej pani organizuje koncerty jazzowe a kiedys byl wiodącym judoka na naszym terenie.

estera
5 miesięcy temu

a towarzystwo bez masek..

filip z konopii
5 miesięcy temu

Nie lubię piania chórów, zwłaszcza kolęd. Słyszymy je na każdym kroku.

10
0
Napisz co o tym sądziszx