Będzie wielka biba dla seniorów

W październiku świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji w Ostrowie Wielkopolskim organizowane będą Ostrowskie Dni Seniora. Zainauguruje je koncert zespołu „Trubadurzy”. Na seniorów czeka także szeroki wachlarz wykładów, zajęć sportowych i warsztatów.

1 października – w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – Prezydent Beata Klimek zaprasza ostrowskich seniorów na koncert zespołu „Trubadurzy”, który odbędzie się w Hali Arena o godz. 17. Możliwości obiektu pozwolą na udział w koncercie blisko 3 000 seniorów.

Kolejne dni października to bogata oferta różnorodnych zajęć dla seniorów.

– Ostrowskie Dni Seniora w takiej formule organizujemy po raz pierwszy, ale staraliśmy się tak przygotować ofertę, aby każdy z seniorów znalazł coś dla siebie – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej. – Mamy więc ofertę zajęć sportowych i artystycznych, ale nie zapomnieliśmy także o zdrowiu, dobrostanie i bezpieczeństwie seniorów. Jeśli nasza tegoroczna oferta dla seniorów spotka się z aprobatą ostrowian, z pewnością w kolejnych latach będziemy ją rozwijać, dokładając kolejne elementy.

Z myślą o seniorach, którzy spacerują z kijkami zaplanowane zostały dwa zajęcia z instruktorem nordic walking. Przeprowadzi on zajęcia w plenerze, ale przede wszystkim nauczy seniorów prawidłowej techniki korzystania z tego sprzętu. Spotkania z „kijkami” odbywać się będą w sobotę, 2 października, o godz. 10.00 w Parku 3 Maja oraz w sobotę, 9 października, o godz. 10.00 na Piaskach Szczygliczka.

W programie znalazły się także zajęcia sportowe na sali treningowej. Będą to zajęcia dostosowane do możliwości seniorów.

4 października (poniedziałek), godz. 10.00 Stretching

6 października (środa), godz. 10.00 Pilates

8 października (piątek), godz. 10.00 Zdrowy Kręgosłup

Ostrowska rzeźbiarka, Agnieszka Lisiak „Skórka” przygotowała w swojej pracowni warsztaty rzeźbiarsko-artystyczne. To niepowtarzalna okazja, by własnoręcznie wykonać jakąś ceramiczną dekorację, a przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o rzeźbie i ceramice.

Na zajęcia sportowe oraz warsztaty można zapisywać się od poniedziałku, 27 września, pod numerem telefonu 62 58 22 510. Aby umożliwić jak największej grupie seniorów udział w przygotowanych zajęciach, każdy z seniorów może skorzystać z jednej propozycji zajęć.

CZYTAJ  Przeżyli ze sobą 50 lat

Przez pierwsze dwa tygodnie października w Centrum Aktywności Lokalnej będą odbywały się także wykłady dedykowane seniorom.

5 października (wtorek), godz. 10.00

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa – st. strażak Natalia Płomińska, kpt. Tomasz Chmielecki

6 października (środa), godz. 16.00

Polipragmazja, czyli nadmierne używanie leków – lek. med. Katarzyna Szczepaniak

7 października (czwartek), godz. 11.00

„Seniora nie oszukasz!” – policjanci z profilaktyką – mł. insp. Małgorzata Michaś

11 października (poniedziałek), godz. 10.00

Racjonalne odżywianie w wieku 60+ – specjalista dietetyk Monika Ligęska

14 października (czwartek), godz. 11.00

„Aktywność fizyczna w profilaktyce chorób wieku starszego, czyli jak dbać o kondycję na emeryturze” – Angelika Woźniak – trener instruktor zajęć typu Body Mind, specjalizuje się w kierunku Pilates i zdrowy kręgosłup.

15 października (piątek), godz. 11.00

Jak widzieć szklankę do połowy pełną – o radości życia w wieku senioralnym – Eliza Wolańczyk, psychoterapeuta, coach.

– Wiem z rozmów z seniorami, że w roku pandemii jak nigdy doświadczyli oni izolacji i samotności, stąd w tej grupie wiekowej potrzeba spotkań jest ogromna – mówi prezydent Beata Klimek. – Mam nadzieję, że tegoroczne Ostrowskie Dni Seniora będą więc czasem radości i okazji do tych spotkań, choć oczywiście nie możemy zapominać, że nadal musimy zachować pewien reżim sanitarny. Dziękuję również wszystkim instytucjom i osobom, które z ogromnym entuzjazmem zaangażowały się w przygotowanie tego wielkiego senioralnego święta. To ważne, by dbać o naszych kochanych seniorów, bo przecież każdy z nas kiedyś będzie seniorem.

Bezpłatne zaproszenia na koncert „Trubadurów” będzie można odbierać od najbliższego poniedziałku (27.09.2021 r.) do piątku (01.10.2021 r.) w kasie Ostrowskiego Centrum Kultury (w godz. 8.00 – 20.00) oraz kasie Areny Ostrów (godz. 14.00 – 18.00). Jedna osoba uprawniona jest do odbioru maksymalnie czterech zaproszeń.

CZYTAJ  Okradł grób dziecka

Wydarzenie z uwzględnieniem ścisłego reżimu sanitarnego. Wydarzenie realizuje zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Al
1 rok temu

DZIŚ 28.08.wtorek godz 14 Niema jusz nigdzie zaproszeń [biletów] dla seniorów bo rozeszły się w 1 dniu czyli wczoraj całe 3000,NO to dobrze że mamy tak zdrowych seniorów że tak szybko się uwinęli.A TAK poza nawiasem to połowa będzie swoich co im do seniora daleko Brawo Brawo Pani Prezydent za taki huczny niby prezent dla NAS SENIORÓW,

ostrowiak
1 rok temu

Zaproszenia bez kolejki do odbioru w OCK. Odebrałem przed chwilą.

seniortakaprawda
1 rok temu

@Syn Bogdana. Co to są „trudne sprawy” lub „dlaczego ja” Jedynymi programami jakie oglądam to popularnonaukowe, dobry film, muzyka reggae lub kolarstwo (jutro święto kolarstwa). Można mnie spotkać codziennie na rowerze. Co do szczepień to jestem zaszczepiony (tak do końca to mam wątpliwości że nie ma covida). Unikam zgromadzeń.

😁xxx
1 rok temu

Wykończą stare pokolenie

Syn Bogdana
1 rok temu

Senior ale wy wyprani jesteście. W sumie wierzycie w „trudne sprawy” i „dlaczego ja” to jak nie wierzyć w zabójczego wirusa. A teraz leć po szprych, trzecia dawka już czeka

Osw
1 rok temu

Pani Prezydent najlepiej wychodzi organizacja imprez dla seniorów… w mieście są też młodsze osoby.

Jerzy
1 rok temu

Brakuje na końcu….prezydent Beata Klimek zaprasza…. 🙂

JARosław Wschodnią POLSKę ZBAW
1 rok temu

Połowa zaproszeń już u rodzin UM…???

seniortakaprawda
1 rok temu

W Styczniu spotkamy się na Limanowskiego i Bema.

9
0
Napisz co o tym sądziszx