OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uczniowie z ostrowskiej szkoły w Dzień Dobry TVN

NEO to robot humanoidalny wykonany przez Kamila Kalińskiego, Tomasza Płóciennika i Filipa Tomczyka, uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W studiu Dzień Dobry TVN gościli, gdzie zostali przedstawieni jako młodzi naukowcy. Prowadzący podjęli próbę porozmawiania z robotem.

+

Prowadzący Dzień Dobry TVN pytali młodych inżynierów czy projektowaniem robotów zajmują się na lekcjach czy po lekcjach.

Robimy to po lekcjach. A zaczęło się od pewnego eksperymentu. Rzuciliśmy sobie wyzwanie wykonania takiego zadanie na bazie ogólnodostępnego projektu open source. Naszym największym wyzwaniem było zminimalizowanie kosztów. – mówił jeden z twórców robota, Tomasz Płóciennik.

Co potrafi NEO? NEO potrafi wszystko. Cokolwiek zaprogramujemy. – przekonywał z dumą młody inżynier.

NEO – robot humanoidalny

NEO – robot humanoidalny stworzony został od podstaw przez trzech uczniów ZST: Kamila Kalińskiego, Filipa Tomczyka i Tomasza Płóciennika. Interaktywny robot zbudowany z elementów wydrukowanych na drukarce 3D odpowiada na zadawane pytania, bazując na własnej bazie danych, która młodzi twórcy nieustająco aktualizują.

Pierwotnie twórcy planowali, że robot będzie pomocą dla osób starszych. Obecnie uważają, że lepiej się sprawdzi jako robot marketingowy, udzielający się na rozmaitych konferencjach i wydarzeniach.

Materiał wideo ze studia:

https://dziendobry.tvn.pl/a/robot-humanoidalny-neo-skonstruowali-go-uczniowie-z-ostrowa-wielkopolskiego

 

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x