Schetyna w Ostrowie na konwencji POKO

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wystąpił na regionalnej konwencji Platformy Obywatelskiej Koalicji Obywatelskiej, zorganizowanej w Ostrowie Wielkopolskim w budynku dawnej biblioteki przy ul. Wolności. Poza nim przybyli kandydaci do Sejmu i Senatu z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

+

Jarosław Urbaniak pełnił funkcję prowadzącego konwencję i nie dał dojść do głosu Milenie Kowalskiej, która z 6. miejsca rywalizuje z nim na tej samej liście. Teoretycznie oboje grają do tej samej bramki, ale jak widać Urbaniak nie jest pewien dobrego wyniku, nawet po załatwieniu sobie wysokiego, drugiego miejsca na liście.

Zdaniem przedstawicieli POKO, wybory, które odbędą się 13 października będą najważniejsze od 30 lat. Jak dodają, ogrom zniszczeń zobaczymy po wyborach. Wśród nich takie jak: niezawisłość sądów czy niezależna prokuratura.

Platforma Obywatelska zapewnia przed wyborami, że znalazła pomysł na uzdrowienie służby zdrowia, którego nie bardzo było widać podczas 8 lat ich rządzenia. Przekonywali, że zaczęli dostrzegać seniorów. Mają dla nich cały pakiet. – To nie może być rozpisywane tylko w okresie kampanii wyborczej. – zarzekał się Grzegorz Schetyna.

Kandydaci z ramienia POKO dostrzegli także problem smogu. Tu warto zaznaczyć, że pierwszym, który zwrócił uwagę na to zjawisko był apolityczny Ryszard Chmielina z Ostrowa Wielkopolskiego, promując zakładanie czujników na terenie naszego miasta. Dopiero po długim czasie temat trafił do mass mediów.

Warto dodać, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że za czasów Platformy Obywatelskiej w sposób ciągły mieszkańcy narażeni byli na szkodliwość smogu. W wyroku wymienia się nawet rejon ostrowsko-kępiński. https://e-prawnik.pl/informacje/wyrok-tsue-ws–jakosci-powietrza.html

Zdaniem Grzegorza Schetyny to Prawo i Sprawiedliwość jest partią pełną afer. Wymienił m.in. „ministerstwo hejtu”, a tymczasem w warszawskim ratuszu jest inicjator profilu na Facebooku „Sok z buraka”. Mimo to władze Platformy Obywatelskiej zapewniają, że to oni są przeciwni hejtowi.

CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?

Schetyna stwierdził, że „W ostatnim czasie widzimy propagandę. Starsi pamiętają komunistyczna propagandę. Ja myślę, że tamtejsi specjaliści mogliby dzisiaj uczyć się od obecnej władzy.”
Polacy potrzebują dobrej władzy. Żeby zaufanie do władzy odbudować. Chcą wierzyć tym, których wybierają tak jak w samorządzie. Dzisiaj ta aferalna władza jest oderwania od rzeczywistości. Udaje że rzeczywistość jest inna. To są kluczowe wybory.”

Rafał Grupiński (szef PO w Wielkopolsce): – PiS to druga po 1945 roku partia która używa kłamstwa do sterowania nastrojami społecznymi.
Świat, w którym żyjemy, to Kaczyński, który leży i odpoczywa na rosyjskim węglu.

Mariusz Witczak powiedział, że dobrze jest w TVP, ale jutro może być lepsze. PiS wygasił inwestycje w okręgu kalisko-leszczyńskim. Zostały wybudowane w kryzysie obwodnice. Chcemy budować S11 i S12.
Jak wygramy to zbudujemy czteropasmowe połączenie aglomeracyjne pomiędzy Ostrowem, a Kaliszem.

Bożena Henczyca związana z Kępnem stwierdziła, że wybory odbędą się 13 listopada. Po chwili się poprawiła, że jednak w październiku. Później speszonym głosem mówiła, że zwycięskie powstanie było… po podpowiedzi kolegów z partii dokończyła, że wielkopolskie.

Ewa Matecka, kandydatka do Senatu nie zgadza się, żeby PiS rujnował polską gospodarkę.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

102 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
102
0
Napisz co o tym sądziszx