To nie fotomontaż. Wielkanocna szopka po ostrowsku

Udostępnij
Tweet

Chyba każdy kto zobaczył nową „atrakcję” powstałą na ostrowskim Rynku spojrzał czy w kalendarzu nie wisi jeszcze 1 kwietnia. Pomiędzy jarmarkowymi budkami, które wyglądały dość klimatycznie, wstawiono wielki autodrom. Krzykliwe i ponętne kobiety spoglądają na pomnik Rowińskiego, przytłaczając znajdującego się tuż obok Zająca wielkanocnego.

+

Zgodę na zajęcie powierzchni na Rynku otrzymuje corocznie spółka Targowiska Miejskie. I to przedstawiciele tego podmiotu odsprzedają miejsce na ostrowskim Rynku pod różne atrakcje. Przed Świętami Bożego Narodzenia były klimatyczne przejażdżki saniami ze zmechanizowanym reniferem, pokój św. Mikołaja czy schowany z tyłu Ratusza zjazd z górki. Wszystko to kojarzy się z zimą. Autodrom nijak nie kojarzy się z Wielkanocą, chociaż może to kwestia odpowiedniego dilera.

Nie wiadomo czy coś jeszcze, poza pieniędzmi, przyświecało osobom odpowiedzialnym za sprzedaż miejsca pod autodrom z przodu Ratusza. Czy zysk, który trafi do kasy spółki był wart dodania takiej atrakcji w samym centrum Ostrowa?

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
5 lat temu

W końcu jest coś, przy czym ludzie się dobrze bawią? A że pod ratuszem? I co z tego? Ta zabawka zniknie za kilka dni, a przynosi wiele frajdy zarówno młodszym jak i starszym. I szczerze? Nie wierzę, że żaden z Państwa nie skorzystał z możliwości pojeżdżenia samochodzikiem z maszyny na którą wylewacie tutaj wiadro pomyj.
Wstydźcie się.

WoB
odpowiada  Ja
5 lat temu

Nie skorzystałem i nie skorzystam. Powiem więcej omijam w tym okresie Rynek. Nie przeszkadzają mi budki z wszelakim dobrem”, ale ten Autodrom przed wejściem do Ratusza to porażka.

rodzic do malkontentów
5 lat temu

Jakim trzeba zwichniętym mentalnie,zgorzkniałym,aby w takim zacietrzewieniu,złośliwości komentować problem,który zniknie za 4 dni ! Zamiast komentować,pójdźcie zobaczyć uśmiechnięte,ożywione dzieci,pokrzykujące z radości,radosnych rodziców,wzruszonych radością wnuków dziadków z możliwych rozrywek w pierwszym wiosennym pikniku tego roku !. ! Byłem w niedzielę po kościele 12.00 i po po południu 16.00 – 18.00 – setki mieszkańców,biesiadowali rodzice,bawiły się dzieci,kolejki do autodromu,zjeżdżalnia,automaty,kucyki,słodycze,napoje itp. Moim zdaniem przewinęło się około 1,5 tyś mieszkańców a do czwartku zapowiadają piękną pogodę,więc ten bilans się zwiększy ! Jesteście marginesem nie zadowolonych – dlatego caryca wygrywa,bo tam byli wyborcy a przed komputerem chorzy z urojenie malkontenci i nieudacznicy, nienawidzący dobrego nastroju i innych ! Jesteście żałośni ! Jestem pewien,że niewielu wśród komentatorów mieszkańców Rynku a zwykłe prymitywy – aby dowalić i oponenci carycy,buzujący złośliwością z bezradności,że wygrała ! Wygra jeszcze raz,bo taka opozycja to zwykły jazgot a nie siła wyborcza ! Pozdrawiam rodziców,dzieci,mieszkańców – dobrego wiosennego nastroju na jarmarku Wielkanocnym !

nick
odpowiada  rodzic do malkontentów
5 lat temu

Gdzie Ty te tłumy widzisz? może po mszy były, na co dzień pusto i miernie

@nick
odpowiada  rodzic do malkontentów
5 lat temu

Nie pisałem,że tłumy,na pewno któryś tysiąc się uzbiera,jedni przychodzą drudzy odchodzą,więc nie ma natłoku ! Ale rozrywka cieszyła setki mieszkańców ,może jarmarkowa,ale takie tradycje jarmarczne,tylko bardziej nowoczesne urządzenia ! W każdym razie było więcej zadowolonych na Rynku, niż bijących pianę na forum !!! Musisz dojrzeć do realiów postrzegania świata dziecka – co dla Ciebie i innych mierne,dla dziecka fascynacja i radość – nawet w odpustowej,kiczowatej oprawie ! A po za tym – problem wyolbrzymiony,kto chce idzie,kto nie chce, żężoli przy komputerze,albo idzie na kopaczy piłkę lub rycerzy na motorynkach !

WoB
odpowiada  rodzic do malkontentów
5 lat temu

Problem jest w dopasowaniu atrakcji do okresu w jakim Jarmark się odbywa. Omijam Rynek szerokim łukiem w tym okresie, więc mogę oceniać tylko po zdjęciach, ale za dobrze ten Autodrom nie wygląda na tle naszego Ratusza. Pewnie, że to kwestia gustu, albo bezguścia. Można się jedynie zastanowić w jakim miejscu stawiają Ostrów jako miasto takie „atrakcje”

mac
5 lat temu

Do Mac@ łosiu garbaty weź sobie te buraczane automaty z demobilu i postaw sobie przed domem nie zapomnij wziąć 10 nawalonych bezmozgow i grajcie ps:miłej zabawy jedź do Energylandi I zobacz jak wygląda rozrywka dla dzieci

mac
5 lat temu

Dzisiaj całą noc zakłócania ciszy nocnej Pan sobie włączył automaty I zrobil w Rynku dyskoteke z automatów sprawa zgłoszona na policję tu mieszkaja ludzie i tez chcą spac

@mac
odpowiada  mac
5 lat temu

Dupku,ogródki przy lokalach zakłócają ciszę przez pół roku a tydzień Ci przeszkadza ! Czy pomysł dobry pokaże frekwencja rodziców i dzieci na autodromie ! A w Rynku puste kamienice,nieliczne lokale zamieszkałe ! Właściciele kamienic wolą brać grubą kasę od restauratorów,handlowców,innych firm,niż użerać się z lokatorami !

ostrowianin
odpowiada  mac
5 lat temu

Rynek ma wyglądać porządnie, estetycznie. Po to kiedyś zamówiono równe budki na jarmarki, żeby nie wpuszczać badziewia. W t3ej sytuacji ten autodrom wygląda… Szkoda gadać. Jeszcze brakuje Toy Toyek na froncie ratusza.

Imię
5 lat temu

To się przynajmniej Rowiński naogląda.

72
0
Napisz co o tym sądziszx