Nastolatki powstrzymały pijanego kierowcę

Dzielnicowi Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Na pochwałę zasługuje postawa trzech 16-latek, dziewczyny telefonicznie powiadomiły Policję o mężczyźnie, który jazdę motorowerem zakończył w przydrożnym rowie. W organizmie 51-latka było ponad 2 promile alkoholu.

+

Mundurowi ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Ostrów Wielkopolski znajduje się najprawdopodobniej nietrzeźwy motorowerzysta. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na miejscu zastali trzy nastoletnie dziewczyny, które tłumaczyły, że zauważyły zaparkowany na drodze motorower, natomiast mężczyzna kierujący tym pojazdem leżał w pobliskim rowie. Po chwili mężczyzna chwiejącym krokiem podszedł do pojazdu i próbował go uruchomić. Gdy to się nie udało mężczyzna przeprowadził motorower w inne miejsce. Widząc tę sytuację, nastolatki natychmiast zareagowały, wezwały Policję podeszły do pojazdu i wyciągnęły kluczyki ze stacyjki.

Przybyły na miejsce patrol Policji sprawdził stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na szczególne uznanie zasługuje odważna postawa 16-latek, które bezzwłocznie po stwierdzeniu, że kierujący może być nietrzeźwy, telefonicznie powiadomiła o tym fakcie Policję i nie pozwoliły kierującemu na dalszą podróż.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mario
5 lat temu

Ciekawy jestem jak beda cpac czy to zglosza na policje?!

ANONIM
odpowiada  Mario
5 lat temu

To że nastolatki, odrazu oznacza że ćpamy? Pozdrawiamy

Prawilny obywatel III RP
odpowiada  Mario
5 lat temu

Hahaa, jeżeli jeszcze nie zaczęłyście ćpać to nic straconego, wszystko przed Wami dziewczyny.

hehe
5 lat temu

w nawiązani do tego artykułu:
jechałem za prawdopodobnie nawalonym kierowcą, zygzakował od lewej do prawej, dzwoniłem na 112, niestety nikt nie odbierał, po kilku minutach jazdy za nim i dzwonienia odpuściłem.
Naiwnie liczyłem że może 112 oddzwoni by się dopytać o co chodzi, czy coś się stało itp.
niestety nic takiego nie miało miejsca – jak to wytłumaczyć ?

przecież chora/ranna osoba może chcieć pomocy, dzwoni na 112 ale opadnie z sił, czy nie powinno każde takie połączenie lub choćby jego próba skutkować kontaktem ze strony 112 by ustalić czy nie potrzeba jakiejś pomocy ?

Wentyl
odpowiada  hehe
5 lat temu

Za dużo Amerykańskich filmów oglądasz. W tym kraju nawet jak umierający jesteś i przyjedziesz na własną rękę do pewnych szpitali to żywota zakończysz na korytarzu.

DOZER
odpowiada  hehe
5 lat temu

Ogólnie 112 to wielka jedna porażka, tylko nikt nie potrafi się do tego nieporozumienia zwanego numerem alarmowym przyznać, jedna wielka klapa …

Jjedrzejj
5 lat temu

Brawo dziewczyny !!! Pijusy won z publicznych dróg !!!!

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  Jjedrzejj
5 lat temu

Racja! Pełne poparcie. Warto by dać zdjęcia dziewczyn na portalu, każdy chętnie pogratuluje.

Zdziwiony
5 lat temu

Sygnalistow to do pkp

driver - ten prawdziwy driver
5 lat temu

Brawo! Piękna akcja. Rośnie nowe pokolenie sygnalistów, to cieszy.

10
0
Napisz co o tym sądziszx