Ostrowski Rower Miejski – nowe stacje i rowery

Od 1 kwietnia mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z trzech nowych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. System powiększył się również o 35 nowych rowerów. Tylko od początku marca mieszkańcy skorzystali z systemu już niemal 3 tysiące razy!

+

Dwie nowe stacje zostały uruchomione na terenie Ostrowskiego Centrum Przesiadkowego, kolejna stanęła na ostrowskim Rynku.

– W styczniu tego roku podpisaliśmy umowę na powiększenie Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Z nowych stacji korzystać można od dziś.  Nasi mieszkańcy mają do dyspozycji już 13 stacji i 101 rowerów – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozbudowa z pewnością dodatkowo zwiększy popularność Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Tylko w ubiegłym roku rowery wypożyczono ponad 10 tysięcy razy. W tym roku, tylko od początku marca, liczba wypożyczeń przekroczyła już 2,9 tysiąca! Wynika to również z faktu, że ostrowski system jest bardzo przyjazny – to aż 4 godziny darmowego wypożyczenia. W wielu miastach jest dużo krócej – w niektórych jedynie 15 minut. Mieszkańcy korzystają z rowerów nie tylko jeżdżąc po Ostrowie.

– Choć z założenia jest to rower miejski, mieszkańcy wykorzystują go również do dalszych wycieczek. Największa odległość od miasta, którą odnotował nasz system to 25 kilometrów. Ostrowski rower miejski przyjął się znakomicie, jest mnóstwo chętnych do korzystania z niego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać. Chcemy, by finalnie nasz system liczył dwadzieścia stacji – zapewnia prezydent Miasta.

Rower wypożyczyć może każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy być zarejestrowanym w systemie i mieć na koncie co najmniej 10 złotych. Rower można wypożyczyć korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sławek
3 lat temu

Pomysł ze stacjami rowerowymi genialny im więcej będzie to liczba chętnych będzie wzrastała. Moja propozycja przy wszytkich orlikach jest miejsce np. ORLIK przy ul. Truskawkowej dzieci mogły by same jeździć na boisko a rodzice byli by już wyreczeni…???

klient
3 lat temu

aby 3 tysiące razy ? na co to komu ten rower ?

X
3 lat temu

Ja jako mieszkaniec domu jednorodzinnego mam swój rower i nigdy nie będę korzystał z miejskiego. Co innego Janusze i Grażyny czyli blokersi. Gdzie oni by mieli trzymać swoje rowery, zresztą oni żyją jak w komunie, wszystko mają wspólne. No może oprócz żon i mężów chociaż to też nie jest takie pewne.

ja
odpowiada  X
3 lat temu

Ja też mieszkam w jednorodzinnym, też mam swój rower, ale na dworzec, ani z dworca nim nie dojadę, na rynek kiedy wiem, że mam transport powrotny też nie, ale zawsze ktoś musi marudzić

123
3 lat temu

Do 30 stacji i będzie idealnie, MZK mamy marne to przynajmniej tym nadróbmy. Pora się skupić na osiedla mieszkaniowa, duże skupiska bloków przede wszystkim. W innych miastach wokół domów się nie stawia wiec coś czuje ze na zebcowie nie powstanie, chyba ze są obok jakie obiekty użyteczności publicznej. Moje propozycje to ZAP, Klasztorna, „Tatko”, przy Szpitalu, Park 3 Maja, Salezjanki, Paderewskiego/Strzelecka

mnmmn
odpowiada  123
3 lat temu

Myślę, że 30 nie będzie narazie potrzebne ale 20-kilka już tak. Moje propozycje to:
1) Szpital/cemtarz limanowskiego lub na tyłach cmentarza od ul. Szczecińskiej
2) Cmentarz Bema/SP11
3) ZAP/Intermarche
4) Zębców Biedronka
5) Zębców Osiedle Bajkowe / lub SP6
6) SP3/Intermarche-Tatko
7) Wolności/Deptak-Mediateka
8) Targowisko Witosa
9) Klasztorna/Kamienna

Bardzo dobrze, że powstają kolejne stacje i sądzę że przedstawione w komentarzach propozycje są warte rozważenia. A następnie możnaby się zabrać za połączenie drogami rowerowymi (lub chociaż możliwości przejazdu) wszystkich stacji

Mmm
3 lat temu

Zębców

ja
3 lat temu

Nigdzie w Polsce nie ma 2 stacji obok siebie rowerów, a u nas stanęła i to jeszcze 200m od stacji na dworcu… Po co komu te stacje na centrum przesiadkowym.. Niech kolejne 10 stacji będzie przedmieściach, zobaczcie jak fajnie stacje rozplanował Kalisz, a co u nas

true
odpowiada  ja
3 lat temu

Po to, aby po przyjeździe pociągu starczyło rowerów dla wszystkich zainteresowanych 😉

Zelek
3 lat temu

Zebcow taka duza dzielnica a stacji nie ma, caryca zmien doradcow

Mlody
3 lat temu

I. Na Kościuszki żeby strażnicy po parku pojezdzili

Tomasz
3 lat temu

Osiedle Zębców się rozbudowuje można by tam jedną stację postawić. Jestem przekonany, że cieszyłby się wielkim obłożeniem.

Mateusz
3 lat temu

Proponuję ulokować stacje na ulicy klasztornej sporo bloków i nowe powstają i tez by się zdała taka stacja

13
0
Napisz co o tym sądziszx