Ponad 300 motocyklistów rozpoczęło sezon 2018! (foto+wideo)

Udostępnij
Tweet

Wyśmienita pogoda sprzyjała oficjalnemu rozpoczęciu sezonu motocyklowego w powiecie ostrowskim. Ponad 300 maszyn przejechało ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Było co podziwiać, ponieważ część maszyn olśniewała zgromadzonych mieszkańców. 

+

Impreza rozpoczęła się od mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. Następnie miłośnicy jednośladów udali się na ostrowski Rynek. Tutaj każdy chętny mógł przyjrzeć się z bliska wspaniałym motocyklom. Ich właściciele chętni opowiadali o szczegółach wyróżniających ich maszyny. Najbardziej wyjątkowym został wybrany Harley Davidson należący do Pana Adama z Ostrowa Wielkopolskiego.

O 15:00 uczestnicy inauguracji sezonu pojechali na Górecznik, gdzie trwała główna część imprezy, służąca integracji środowiska motocyklowego. Poniżej można obejrzeć nagranie z przejazdu motocyklistów.

Motocyklistom życzymy bezpiecznych przejazdów. Natomiast  kierowcom samochodów pragniemy przypomnieć  o fakcie, że motocykliści są dużo mniej widoczni zwłaszcza w lusterkach, dlatego warto uważniej rozglądać się przy wykonywaniu manewrów na drodze.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
f4i
6 lat temu

Po pierwsze : Dlaczego wszyscy bierzecie motocyklistów do jednego worka ? 'Sami proszą się o śmierć’, zap*lają 200” Nie wszyscy są tacy ! Czytając komentarze typu: 'Dla niektórych to ostatnie rozpoczęcie” czy coś w tym stylu krew się we mnie gotuje ! Rozumiem , że niektóre zachowania motocyklistów są skandaliczne, sam jestem motocyklistą i nie pochwalam takich zachowań , ale ludzie nie wszyscy są tacy ! Najlepiej zwalić wszystko na motocyklistów ,a z kierowców samochodów zrobić świętych. Tak wiem nasza społeczność nie jest idealna , ale nie życzymy sobie takich komentarzy w kierunku ludzi robiących to z pasji, ale oczywiście znają się osoby którzy uznają że co to za pasja itp.. Każdy ma do czegoś zamiłowanie. Jedni wolą sportowe samochody, inni rowery a my motocykle. Dwa razy do roku odbywa się zlot a ludzie oczywiście zawsze mają problem. Ja osobiście z każdego wyjazdu chcę wrócić w całości i dbam o to , bo wiem, że mam do kogo wracać, i nie jest mi miło gdy co niektóre osoby tak mi życzą…

NO RESPECT
6 lat temu

Najfajniejsze są te hasła w stylu „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Czyli apele do kierowców samochodów żeby w sezonie motocyklowym praktycznie stale zachowywali szczególną ostrożność, bo przecież motocykliści muszą sobie poszaleć z prędkością 2-krotnie wyższą niż dopuszczalna? Do nich jakoś nikt nie apeluje, a wykazują totalny brak szacunku dla innych użytkowników dróg i uważają, że żadne przepisy ich nie obowiązują – nie wszyscy oczywiście, ale bardzo duży odsetek. Więc rozrabiaką i chamem drogowym należy się bardzie przejmować niż spokojnym kierowcą? Porażająca logika. Radę mam dla wszystkich prostą – przestrzegać prawa o ruchu drogowym.

43
0
Napisz co o tym sądziszx