OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski nadal walczy z otyłością

Projekt mający na celu tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością, na który Ostrów pozyskał ponad 35 tysięcy złotych ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 nadal trwa i cieszy się pozytywną opinią zarówno uczestników, tj. dzieci w wieku 8-14 lat, jak ich rodziców. Działania mające na celu poprawę sposobu żywienia oraz zwiększenie aktywności fizycznej dzieci, kształtują również postawę prozdrowotną rodziców, aktywnie angażujących się w projekt.

+

Otyłość jest najczęstszą współczesną chorobą cywilizacyjną. Z roku na rok kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała ma coraz więcej dzieci. Według ekspertów najskuteczniejszą metodą zapobiegania otyłości jest zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz regularna aktywność fizyczna.

– Uczestnikami projektu jest 20 dzieci w wieku szkolnym – chłopcy i dziewczynki – mieszkańcy Ostrowa oraz ich rodzice. Projekt obejmuje uczestnictwo w warsztatach zdrowego żywienia, zajęcia z psychologiem, zajęcia z dietetykiem oraz zajęcia sportowe dla dzieci w postaci zajęć fitness i aqua aerobiku – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Otyłość u dzieci wywiera negatywny wpływ na ich samopoczucie. Dzieci otyłe są często dyskryminowane i krytykowane. Otyłości często towarzyszą stany depresyjne oraz niska samoocena. Takie zaburzenia psychologiczne mogą mieć trwały charakter. Ostrów więc postanowił zadbać o zdrowie młodych mieszkańców i pozyskał środki z Ministerstwa Zdrowia na walkę z otyłością.

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Baba Jaga
odpowiada  koko
3 lat temu

Wystarczy zerknąć OSTROŻNIE !!!! na Antoniego albo babo-chłop pannę Krysieńke, to obiado-kolację też można odpuścić.

koko
3 lat temu

Prosta rada “mniej źrec”! Tak kochani rodzice nauczyli swoje pociechy zamiast jesc owoce i warzywa dawaja im batoniki chipsy i rozne niezdrowe gówna a potem ojej moje dziecko jest za grube..siedzi taki maly slonik przed telewizorem i wcina te swinstwa zamiast wyjsc z dzieckiem na spacer pocwiczyc troche ale gdzie tam lepiej dac niech zre przynajmniej bedzie spokoj a teraz trzeba pieniadze wydawac na malych i duzych spaslaczkow.

maj
odpowiada  senior
3 lat temu

Chłopie jakie pomaganie w gospodarstwie ?!
Nie te czasy, zaraz zjawił by się MOPS, że dzieci chodzą brudne i są wykorzystywane heh

G.
3 lat temu

Marych, wiem kogo masz na myśli.

szczupły Waldemar
odpowiada  pulchny
3 lat temu

Pełna racja. Żarcie to jak alkoholizm, tyle że pijaków piętnują a spaślaków hołdują.

Anty KODerasta
3 lat temu

Szanowni rodzice proponuję kupować dla swoich dzieci więcej tabletów, laptopów i konsoli …
Na pewno problem z nadwagą sam się rozwiąże jak dziecko będzie grało na tablecie zamiast na boisku tak jak to odbywało się kiedyś.

senior
3 lat temu

W latach 60-tych, co robiły dzieci? Grały w piłkę – jak miały, podchody, klipa, chowanego lub na wsi pomagały rodzicom w gospodarstwie. Moje dzieci w latach 80-tych jeszcze piłka, podchody, gra w dwa ognie, już trochę telewizja. Teraz to tylko telewizja, internet, smatfon. Przechodzi przez przejście dla pieszych, oczy w ekranie telefonu, w sklepie co chwile spogląda w ekran czy nie przysłał ktoś sms-a, w autobusie młody siedzi, oczy w ekranie to i skąd ma widzieć stojącą starszą osobę. W czasach tego opluwanego socjalizmu nie do pomyślenia by starsza osoba stała. Są też uwarunkowania genetyczne, chorobowe. W większości brak ruchu, brak przestrzegania ilości i jakości pożywienia. Nikt nie zabrania jeść czekolady, chipsów, cukierków – tylko nie w nadmiarze. Jeżdżę dużo rowerem i widzę że wsie to jakby nikt nie mieszkał. Ilu młodych jeździ rowerem, biega lub jest aktywna w inny sposób?

Gruby typ
3 lat temu

Proponuje rodzicom otyłych dzieci w wieku 8-14 lat ufundowac 14to dniowe ferie zimowe w maku i wręczyć telefon laptop i tablet aby zbytnio się nie ruszali. Po wadach genetycznych to właśnie wy rodzice macie zasrany obowiązek aby wasze dziecko odżywialo sie zdrowo i miało sporo zajęć na świeżym powietrzu.

Sędzia
odpowiada  chudy
3 lat temu

Co ty palisz melepeto jacy Żydzi, to panstwo to wyzysk chwal tym co wpore wyjechali, nie masz firmy to sie nie udzielaj. Przepad bys jak by ci zapierali polowe zarobkow!

do sędzia
odpowiada  chudy
3 lat temu

Tak bardzo nie lubisz ŻYDÓW… czyli żony PREZYDENTA też?

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x