Kolejne kamienice w sieci OZC

Ciepło produkowane z ekologicznego paliwa w Elektrociepłowni Ostrów płynie już do nowych odbiorców w rejonie ulicy Wrocławskiej i Miłej. Dzięki budowie kolejnego odcinka sieci ciepłowniczej przy ulicy Wiosny Ludów podłączone do niej zostaną cztery następne kamienice w centrum miasta.  

+

Podłączeni odbiorcy skorzystali z miejskiej dotacji w ramach likwidacji pieców węglowych i zastąpienie ich ekologicznym źródłem ciepła. Program dofinansowania wymiany węglowych systemów ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła prowadzony jest w naszym mieście od 2015 roku.

– Nie uchylamy się od tematu złej jakości powietrza w Ostrowie. Wręcz przeciwnie – walczymy z tym problemem, choć przez lata udawano, że go w naszym mieście nie ma. To właśnie w obecnej kadencji uruchomiliśmy program dopłat do wymiany źródeł ogrzewania na ekologiczne, który w tym roku osiągnął kwotę 900 tys. złotych i na podobnym poziomie zaplanowaliśmy ją w przyszłym roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Program wymiany pieców węglowych to łącznie ponad 300 zlikwidowanych palenisk na terenie miasta – ponad 300 dymiących kominów mniej.

– To rzeczywista, namacalna walka z niską emisją – likwidujemy piece, które w największym wymiarze odpowiedzialne są za emisję szkodliwych pyłów – dodaje prezydent miasta.

Obecnie trwają prace wzdłuż ulicy Ledóchowskiego. Spółka podjęła decyzję o realizacji tej inwestycji po przeprowadzeniu ankiety i deklaracjach mieszkańców tego rejonu o podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

– Budowa nowego odcinka sieci ciepłowniczej jest niezbędna, aby ekologiczne ciepło sieciowe, produkowane w naszej elektrociepłowni, trafiało do coraz większej liczby mieszkańców Ostrowa – mówi Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. – Warto podkreślić, że mimo tego, że ceny ciepła w mieście utrzymywane są na stałym poziomie, przez cały czas modernizujemy i rozbudowujemy sieć ciepłowniczą, aby zachęcać mieszkańców do korzystania z tej formy ogrzewania. Od trzech lat na remonty sieci przeznaczamy kwoty na poziomie  1-2 mln zł rocznie.

W listopadzie realizowana jest również budowa odcinka sieci ciepłowniczej, wraz z przyłączami, w ulicy Wiosny Ludów. Wybudowanie tego odcinka sieci pozwoli na podłączenie czerech dużych kamienic w centrum miasta.

CZYTAJ  18-latka reanimowana przed domem (aktualizacja)

– Dzięki takim inwestycjom mieszkańcy śródmiejskich kamienic mogą zamienić swoje ogrzewanie z pieców kaflowych na bezpieczne, ekologiczne ciepło sieciowe. Inwestycje te realizowane są z myślą o ograniczeniu poziomu zanieczyszczeń w naszym mieście – podsumowuje prezes OZC.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arti77
6 lat temu

o co chodzi linia i tak ma wyciagniete przylacza do karzdego domu,kamienicy kto bedzie chcial to sie podlaczy a wlasciciek kamienicy jerzeli ma 20 mieszkan i podniesie czynsz o 100zl to 8mesiecy i 15 tysi splacone za podlaczenie i macie cieplo z OZC czy to az tak dyzo mieszkam na konopnickiej w blokach blok ocieplony na maxa na 40m2 grzeje jednym grzejnikiem w durzym pokoju i wcalym domu mam 22stopnie a teraz najwarzniejsze zwrotu z ozc za zurzyte cieplo za tamten sezon mialem ponad 600zl tylko trzeba zainwestowac w okna ktore naprawde daja duzo hyba tyle z mojej strony

ola
odpowiada  arti77
6 lat temu

Wszystko ok, ale oprócz „rz”” istniej w języku polskim”ż”.

!!!
odpowiada  arti77
6 lat temu

Natomiast za gaz to Allach zapłaci…

Max
odpowiada  arti77
6 lat temu

Zainwestuj też cZłowieku w SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY, bo aż oczy bolą od cZytania…

Jarek
6 lat temu

Dopóki w mieście mieszkają żule i biedne rodziny, to nadal ekologicznym paliwem będą śmieci! Podłączenie cieplika za dużo nie da..

vvv....vww.
6 lat temu

I to nic nie zmieniło w zakresie polityczno- wyborczego smogu . Dymy wala i tak do atmosfery tylko wysoko i dla samorzadowców jest OK

maj
odpowiada  vvv....vww.
6 lat temu

Do tego ulice rozkopane i rozryte i nie będzie już asfaltu takiego jak wcześniej był.

patriota
6 lat temu

Ja wspieram politykę rządu „Polska węglem stoi”. Pierwszą wiekopomną decyzją MON było przecież przekazanie funduszy na wykup hałd węgla.Korzystam z najtańszego żródła ciepła Oczywiście wyklętego żeby nie było ,że nie patriotycznie w nowym piecu kaflowym.

prezes
odpowiada  patriota
6 lat temu

my tyż na kotłowni ostrów polimy węglem. z kolumbi teroz przewieźli , hajcuje się jak złoto
wogóle nie dymi

mieszkanka
6 lat temu

A gazu tam nie ma ? I ilu jest chętnych do podłączenia?

kotłowy
6 lat temu

Na Ogrodowej jest lepszy numer, w 9 wejściach jest ciepło z ozc w dwóch po środku ogrzewanie piecami. Po prostu fenomen, gdzie za pomocą kilku rur można by od razu 16 mieszkań podłączyć do miejskiego ciepła. Ale kto by tam sobie tym głowę zawracał….ot taki ostrówek…

75thecrow
6 lat temu

Rozpierdzielili całą ulicę aby tylko 4 kamienice przyłączyć, no chyba że wyprowadzenia robią do wszystkich kamienic

Zaxa
6 lat temu

Oby tylko nie było tak jak kiedyś z gazem: najpierw namawianie do podłączenia, tanie kredyty i niska cena gazu. A jak ludzie masowo zaczęli się do gazu podłączać, to ceny hop do góry. I żebym nie był złym prorokiem, bo obecnemu prezesowi OZC, to za bardzo bym nie wierzył. Owszem, ogrzewanie z sieci to super sprawa, ale…

Nierób
odpowiada  Zaxa
6 lat temu

odwal się od najlebszego prezesa Kupijaja. Od czasu jak jest prezesem, to jest super robota – najlebsza.
Roboty mnij a firma 5 baniek zysku dała

rudolf
6 lat temu

zimne kaloryfery ,czujniki pogodowe ,cena masakra

Jon
6 lat temu

Mieszkam w centrum wlasciciel kamienicy żąda 15 tyś do podziału na lokatorów za podlalaczenie chociaż cieplik na Kaliskiej jest od kilku lat stwierdził że mamy ogrzewać się co piec lub gazem powinni nakazać właścicielom kamienic obowiązkowe podlączenie do sieci jeśli takowa istnieje a tak trzeba palic w piecach i truć innych

prezes
odpowiada  Jon
6 lat temu

ktoś musi przecierz za wenzeł zapłacić .
jak wos nie stać to kupujcie tańszy wenzeł a nie merca za 15 tysi

17
0
Napisz co o tym sądziszx