OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najgorszy nabór w II LO. Starosta: jestem zadowolony

Starosta Paweł Rajski podsumował nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ostrowskim. II Liceum Ogólnokształcące zanotowało bardzo słaby wynik w naborze bezpośrednim. W każdej klasie były dostępne 34 miejsca. Do dwóch klas zgłosiło się kolejno 15 i 17 absolwentów gimnazjów. Trochę lepiej było w klasie o profilu biologiczno-chemicznym gdzie udało się uzbierać 30 uczniów. Podsumowując na 102 miejsca zapisały się 62 osoby. Dodajmy, że np. w I LO na 170 przygotowanych miejsc zebrano 235 chętnych. Czyli znacznie więcej zainteresowanych niż szkoła ma możliwości.

+

Starosta Paweł Rajski, który od dłuższego czasu monitorował złą sytuację w II liceum, zapewniał nas, że podejmie stosowne kroki w zależności od wyników naboru. Gdy te okazały się bardzo słabe, starosta uciekł do przykrycia porażki radosną nowiną iż II LO może liczyć na uczniów odrzuconych z innych liceów. Nawet jeśli uzupełni się brakujące miejsca tymi uczniami, to wynik naboru jest oceną niedostateczną dla dyrektora, który nie poradził sobie z kryzysem panującym w tej szkole.

Na pochwałę zasługuje IV LO, które podobnie jak w szkole przy ul. Wrocławskiej im. Reymonta posiadało tylko trzy klasy pierwsze. Gronu pedagogicznemu udało się zachęcić młodzież i utworzyć cztery klasy.

Do szkół powiatowych zgłosiło się 1796 osób. Przypomnijmy, że Karol Marszał, dyrektor II LO w Ostrowie Wlkp., jest politycznym kolegą starosty Pawła Rajskiego. Jak widać polityczne upodobania potrafią uchronić przed zwolnieniem, nawet gdy fakty jednoznacznie wskazują na konieczność dokonania zmian. Nawiązując do tytułu, starosta Paweł Rajski powiedział, że jest zadowolony z pracy wszystkich dyrektorów, nie wycofał się z tej oceny nawet gdy został zapytany o sytuację w II LO.

47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś komu zależy na szkole i na prawdzie
4 lat temu

List otwarty do Pana Starosty Ostrowskiego w sprawie szkoły, która umiera – II LO w Ostrowie Wielkopolskim

Zwracam się do Pana Starosty powiatu Ostrów Wielkopolski poprzez medium otwarte dla wszystkich ponieważ droga w tym zakresie, formalnie właściwa, do Pana nie przemawia w skuteczny sposób.
Robię to za pośrednictwem medium, które jest przez Pana być może nielubiane, dla mnie jest ono neutralne i dlatego uważam, że mogę mu zaufać i z niego skorzystać.
Otrzymał Pan moje pismo diagnozujące, w sposób rzetelny i zrozumiały, przyczyny zapaści II liceum. Zrobiłem pracę za Pana i to nadal nie wystarczy aby wreszcie Pan panie Starosto jako bezpośredni nadzorca tej szkoły tę pracę dokończył i umierającą szkołę naprawił i uratował. Nie wystarczy publicznie deklarować swojej woli jeśli jest ona niezgodna w prawdziwymi działaniami. Chciałbym się mylić co do tego ostatniego – niech Pan udowodni, że się mylę i uwolni mnie od dalszego wykonywania pracy, która należy do Pana. Ja chcę móc wreszcie skoncentrować się na wykonywaniu swoich obowiązków do których jestem powołany. Nie mogę tego robić rzetelnie, podobnie jak inni nauczyciele tej szkoły, dopóki Pan nie zrealizuje swoich obowiązków czyli tych, do których Pan jest powołany.

Wszyscy, którym zależy na dobru tej szkoły niech rozpropagują ten list jak najmocniej – niech dotrze on do wielu, w tym do jego adresata.

ix
odpowiada  ostrow24.tv
4 lat temu

No właśnie to wy jesteście od opisywania. Chodzi mi tylko o to, czemu wciąż tak negatywnie o tej szkole? Przecież tak naprawdę żadne zarzuty pod adresem dyrektora są niepotwierdzone (oparte tylko na anonimach) A może wszystko jest wyssane z palca przez kogoś niechętnego dyrektorowi. A konsekwencje tego wszystkiego są ogromne (choćby mały nabór).

do antymyślącego
odpowiada  AntyKODowiec
4 lat temu

Dyrektor Kornaszewski odchodząc ze szkoły zostawił 16 oddziałów i ponad 500 uczniów. A ile oddziałów jest dzisiaj? I uczniów? Była nauczycielka

Norbert
odpowiada  ostrow24.tv
4 lat temu

Nie chcę się wtrącać, ale to wy jesteście od opisywania 😉

ostrow24.tv
odpowiada  ix
4 lat temu

Proszę opisać inne szkoły i ich problemy.

ix
4 lat temu

Mam pytanie, czemu tak bardzo redakcji zależy na dokopaniu tej konkretnej szkole? Czy ma w tym jakiś interes? Mało to jest problemów w innych szkołach?

ala
odpowiada  Obserwator
4 lat temu

A właśnie, że zrobił porządek, tylko są tacy, którzy nie potrafią tego przyjąć i sieją zamęt i sztuczne afery

Smutny
odpowiada  Łuska
4 lat temu

Rolnik sam… to niestety najgorszy gatunek człowieka, bo tylko tacy myślą, że są najlepsi. Nadludzie hehe. Byli już tacy w przeszłości: Hitler…. chyba więcej nie muszę wymieniać. Mali ludzie po prostu.

Pytanko
odpowiada  Rolnik sam w dolinie
4 lat temu

I znowu jakaś menda parszywa łeb podniosła. Pewnie ma jakieś kompleksy i gnida leczy je na tym portalu. Czyż tak nie jest? Dzieci cię nie lubią?

Łuska
odpowiada  Rolnik sam w dolinie
4 lat temu

Jaki jesteś zorientowany w sortowaniu. Pewnie jesteś w lepszym sorcie. Przykre to wszystko i jakie polskie – pełne zawiści. Zazwyczaj to na złodzieju czapka gore.

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x