Aresztanci i uczniowie będą sprzątać ostrowski „świat”

Udostępnij
Tweet

W najbliższy weekend 15-17 września 2017 roku odbywa się akcja „Sprzątania świata”. W Polsce akcja odbywa się po raz 24., pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. W Ostrowie Wielkopolskim włączą się w nią uczniowie ostrowskich szkół podstawowych oraz aresztanci z Aresztu Śledczego.

+

Celem tegorocznej akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

Ostrów Wielkopolski kolejny raz przystąpił do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”.

W tegorocznej akcji weźmie udział ok. 2000 uczniów ostrowskich szkół podstawowych  oraz aresztanci z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie ze szkół podstawowych będą mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych, parków oraz terenów zielonych. Natomiast osoby przebywające w Areszcie Śledczym posprzątają teren ul. Przy Lesie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Radny zmienił polityczne barwy
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grzybiarz
6 lat temu

Nie pozwolę, żeby moje dziecko sprzątało po dorosłych. Może jeszcze pozwolić, żeby dzieci zbierały w okolicznych podmiejskich lasach zużyte prezerwatywy, puszki i butelki po piwie, co miałem okazję na własne oczy zobaczyć ileś tam lat temu.

antyPO
odpowiada  Grzybiarz
6 lat temu

Czyli chcesz żeby twoje dzieci były takimi brudasami, syfiarzami bez szacunku jak ty. Gratulacje.

kefir
odpowiada  antyPO
6 lat temu

Grzybiarz ma rację! Nie chce, aby jego dzieci były kołchoźnikami robiącymi za darmo za kogoś i go świetnie rozumiem. Wszelkich służb na budżetowych posadach u nas mnóstwo! Jak nie mają zajęcia to sami niech idą zbierać zużyte gumy i flaszki po piwie. Czyny społeczne już były, wiadomo jak się skończyły, niestety sporo homo sovieticusów jeszcze jest i chcecie wszystkim wszczepiać świadomość kołchoźnianą.
Ps. tylko uczniów będą zmuszać do sprzątania czy nauczyciele też będą lepiące się gumy zbierać? Czy raczej tylko nadzorować małych pracowników?

@antyPO
odpowiada  antyPO
6 lat temu

Nie wprowadzaj zamętu swoim nickiem. Przecież z daleka śmierdzi tobą PO-wskim, KOD-owskim i Nowoczesnym łajnem.

antytyPO
odpowiada  @antyPO
6 lat temu

Nie mierz innych swoja POmiara

Andrzej
6 lat temu

Najlepsze, że posprzątają i worki zostawią, nikt tego nie zabierze i po pewnym czasie śmieci wrócą na swoje miejsce …
Identyczna sytuacja była w lasku na Wrocławskiej na wylocie z Ostrowa przy ścieżce rowerowej.
Posprzatali, worki zostawili w rowie i po pewnym czasie jak kosili rowy to wszystko przemielili razem ze śmieciami i na nowo mamy żyć także po co takie sprzątanie ?!
Dla samego faktu ?!

sonia
6 lat temu

Antypo ładny kretyn z Ciebie?

antypo anty kodziarz
6 lat temu

Więc tak: Recydywiści do pudła i najlepiej żeby nigdy już nie wyszli. A jak wyjdą to do pracy w kamieniołomach za 1000 zł miesięcznie. Kryminalista degeneratem pozostanie. Popieram by dzieci sprzątały, nauczyły się porządku i pracy a nie od rodziców już iphona dostawały w wieku 7 lat. No i do sprzątania niech się zabiorą największe nieroby na zasiłkach, patologia co pobiera 500+. Nie tylko w tym czasie ale cały rok. Mają mnóstwo czasu, więc zamiast chlać wóde w bramie cały dzień to niech połowe dnia poświecą na sprzątanie – najłatwiejsza praca na świecie.

jessie james
odpowiada  antypo anty kodziarz
6 lat temu

Historia z zycia.W pewnej firmie pracują „aresztanci” ,”osadzeni” normalnie po 8 godzin razem z stałymi pracownikami.Jeden z tych „osadzonych” konczył wyrok za miesiąc i chciał sie zatrudnic w tej firmie (pracodawca szukał pracowników – miał wolne etaty)…..Szef odpowiedział mu że nie moze Go zatrudnic bo był skazany i karany prawomocnym wyrokiem …..

9
0
Napisz co o tym sądziszx