Uruchomiono światła na ul. Krotoszyńskiej

Udostępnij
Tweet

Długo wyczekiwane światła powstały na dwóch niebezpiecznych skrzyżowaniach – Krotoszyńska/Bema i Krotoszyńska/Wybickiego w Ostrowie Wlkp. To właśnie tu przecina się spory ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 36 i ruch lokalny. Od dziś przejazd samochodem w tych miejscach będzie bezpieczniejszy.

+

Na tych skrzyżowaniach dochodziło do wielu kolizji, a także wypadków – nawet ze skutkiem śmiertelnym. Uruchomione dzisiaj światła spowodowały, że wyjazd od strony Urzędu Skarbowego był dość szybki, nawet o godzinie 15:00. Nie licząc zielonej strzałki do warunkowego skrętu z ul. Wybickiego w Krotoszyńską w stronę centrum, zielone światło pali się przez 16 sekund plus 4 dodatkowe na światło żółte. O godzinie 15:11 nie było już korka. Jak zapewniają drogowcy, światła przejdą jeszcze małą korektę by współgrały idealnie z tymi ze skrzyżowania z ul. Bema.

Jak informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Wieruchowski, trwają pomiary ruchu na skrzyżowaniach Krotoszyńska/Poznańska i Aleja Słowackiego/Raszkowska. Za około 3 miesiące kierowcy poczują poprawę w przepustowości ruchu. Odkąd oddano do użytku obwodnicę Ostrowa Wlkp., ruch uległ zmianie. Do wymiany pozostają sterowniki odpowiadające za obecną kontrolę ruchu na nowoczesne. Dzięki tym pracom przejazd pod wiaduktem krotoszyńskim będzie znacznie szybszy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca tira
6 lat temu

Mi światło zielone czy czerwone nie sprawia żadnej obojętności.

Trzeźwo myślący obywatel PL
6 lat temu

Wszystko wszystkim, ale w nocy światła powinny być wyłączone tak jak na większości skrzyżowań, ale nie w Ostrowie.

Czytelnik
6 lat temu

Światła okej ale po co śweeci sie zielone jak nikt nie jedzie to ma usprawnić ruch niech to do pieszczą fachowcy

zamyślony
6 lat temu

NIestety jechałem dzisiaj i powiem szczerze TRAGEDIA !!! Stałem w korku od dawnej LUSI ,a żeby skręcić w lewo w Bema czekałem 5min TRAGEDIA !!!

PS
6 lat temu

Panie redaktorze…….NA ŻÓŁTYM NIE WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

43
0
Napisz co o tym sądziszx