Zatrzymano niebezpiecznego Ryszarda Wróbla

Pomogła publikacja wizerunku w mediach. Dzięki niej zatrzymano poszukiwanego od dwóch miesięcy Ryszarda Wróbla – współwinnego kradzieży z włamaniem na stację paliw w podpleszewskiej Dobrzycy, a także biorącego udział w postrzeleniu policjanta. Kompan zatrzymanego zmarł w wyniku rany postrzałowej z pistoletu policjanta. Zastanawia dlaczego prokuratura wrocławska czekała aż dwa miesiące, skoro nieoficjalnie wizerunek wraz z danymi personalnymi był dystrybuowany przez Facebooka, a konkretnie osoby z branży leśniczej znacznie wcześniej.

+

Wpadł mężczyzna poszukiwany przez dolnośląskich policjantów. Po publikacji w mediach rysopisu poszukiwanego oraz zdjęć przedstawiających kilka możliwych wariantów jego wyglądu, do Policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w nocy na terenie województwa wielkopolskiego.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzili poszukiwania 48 – letniego współsprawcy włamania i kradzieży na stacji paliw, do których doszło 21 czerwca 2017 roku w nocy na terenie województwa wielkopolskiego. Mężczyzna poszukiwanym był listem gończym, wydanym przez wrocławską prokuraturę.

Dwa dni temu funkcjonariusze z Dolnego Śląska opublikowali w mediach rysopis poszukiwanego oraz zdjęcia przedstawiające kilka możliwych wariantów jego wyglądu. Publikacje medialne spotkały się szerokim oddźwiękiem. Do Policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany dzisiaj około godz. 2.30 w nocy na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony. Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego wspierani przez poznańskich antyterrorystów i „Łowców Głów”. Teraz po zatrzymaniu mężczyzna będzie przewieziony do Wrocławia.

Przypomnijmy, że poszukiwany wspólnie z inną osobą po włamaniu i kradzieży dokonanych w nocy na stacji paliw na terenie województwa wielkopolskiego zbiegł z miejsca przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zauważeni w okolicach Milicza (w miejscowości Baranowice) przez patrol Policji, który podjął próbę ich zatrzymania. Sprawcy mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez Policję nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzionym pojazdem Skoda Octavia. Auto porzucili na jednej z dróg kompleksu leśnego i kontynuowali ucieczkę pieszo.

CZYTAJ  Tajemnicza śmierć 37-latki

Jeden z mężczyzn w celu uniknięcia zatrzymania przez ścigających ich policjantów, strzelił z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję. Wobec bezpośredniego zamachu na życie policjanta, drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Drugiemu z podejrzanych, zamaskowanemu kominiarką, udało się w lesie uciec.

Zatrzymany trafi teraz do aresztu śledczego we Wrocławiu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Juro BTC
6 lat temu

Nie wiem czemu, ale to nagranie mnie śmieszy.
Nie chodzi mi tutaj o policjantów czy nawet o zatrzymanego tylko o daną sytuację.
Jest po prostu śmieszna.

Rafał
odpowiada  Juro BTC
6 lat temu

bo sytuacja wyrwana z kontekstu…
pewnie czekają na prokuratora, albo na jakieś badanie u lekarza
Jak koleś jest w gaciach to na pewno niczego przy sobie nie ma niebezpiecznego. Takie chyba jest założenie…
Bardzo dobrze że policjanci tak traktują zwierzęta, które nazywają się ludźmi.
„normalnego” złodzieje podejrzewam że tak nie pilnują

Rafał
6 lat temu

Ale co – barany – ma wspólnego Jurek Owsiak z potencjalnym zabójcą ????? Przecież skoro strzelał do policjanta to mógł strzelać do każdego z nas !!!!!
Dobrze że Panowi go pojmali
Brawo Policja, na prawdę brawo

morgi
6 lat temu

Jak by Pan redaktor pracował w policji lub prokuraturze,to by wiedział dlaczego czekali dwa miesiące.

PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

My tu gadu gadu o nagim wróblu a Jerzy Owsiak stanie przed sądem. Chodzi o słowa, jakie padły na zakończenie Przystanku Woodstock – zamach na wolność słowa! ?

JórekOgurek
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

O matko biedny Juruś będzie składał zeznania przed sądem. No koniec świata. Koniec demokracji. Nie to co w najbardziej demokratycznym państwie, bo w nim po szydercę internautę, jak po tego wróbelka, antyterorystów słano. Aaa zapomniałem szczytem demokracji to była tzw. demokracja ludowa. Co prawda cień tego co było w szczycie szczytów demokracji czyli Kraju Rad. No ale tęsknimy do tej demokracje ludowej i jej szczerych obrońców.

T.
odpowiada  JórekOgurek
6 lat temu

Zapomniałeś wspomnieć coś o Merkel, uchodźcach i smoleńsku.

Nielegalny imigrant, bynajmniej nie uchodźca.
odpowiada  T.
6 lat temu

Rzeczywiście zapomniał, za to Ty zapomniałeś wspomnieć o konstytucji, zamachu na demokrację i wolne sądy.
Powtarzacie się jak zdarte płyty.
Nowośmieszni też się powtarzali i teraz są na granicy progu wyborczego z śmiesznym 6 % poparcia.

Bynajmniej nie uchodźca
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

Ojej, to niektórzy są ponad prawem i ponad innymi ?
Myślałem, że konstytucja gwarantuje nam równość wobec prawa …

World citizen :
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

Gdyby tak Policja odwiedziła polskie stadiony piłkarskie to dopiero mogłaby się nasłuchać i przekonać co znaczą wulgaryzmy. Oskarżonych znalazłoby się tylu, że pisowskie sądy przez długi czas niczym innym by się zajmowały. Ale każdy wie o co tu chodzi, to wyrok na zamówienie partii rządzącej PIS. Na takie właśnie sądy nie chce się zgodzić UE.

Juro BTC
odpowiada  World citizen :
6 lat temu

Narazie to sądy są pełne PRL i kolesiostwa za czasów wyznawanej przez was grupy przestępczej, której szefem jest Szrek.

mixer
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

Kto określa które słowa są poprawne a które niecenzuralne ? . Wcale nie użył słów niecenzuralnych lecz słów które potocznie można co najwyżej uważać za niecenzuralne a to ogromna różnica. Idąc tym tokiem dla kogoś za chwilę może być nieodpowiednie słowo ’ kwadrat lub kolo’. Wiele słów jest nawet w słowniku i są nawet odniesienia do tzw. nazw potocznych więc mówienie o niecenzuralności to jedynie ogólne pojęcie a nie prawo . Żeby coś było prawem musiałby być na świecie cały spis słów i miliony tomów spisów. Niecenzuralność to pojecie względne .

Polifonia
odpowiada  mixer
6 lat temu

Typowy lewacki bełkot mający na celu wywrócenie wszystkiego na opak. Nasraj sobie na środku pokoju. Spryskaj g***o perfumami. Następnie zadumaj się nad tym kwiatkiem, bo smród to pojęcie względne.

koniuszko
odpowiada  Polifonia
6 lat temu

wracaj do więzienia prawdziwy prawicowy andrzeju

Tasiemiec
odpowiada  koniuszko
6 lat temu

Koniuszek to ci się nawet nie ostał zwyczajnego pomyślunku.

smród to nie perfumeria
odpowiada  Polifonia
6 lat temu

Zrobiłaś laskę ojcu antychrystowi? to teraz sobie w ciszy przeżywaj.

Aktion Demokration
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

Możesz zrobić jedną rzecz. Wyczesać kota Jarka pod ogonem

ANDY
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
6 lat temu

Pożegnalny występ Jurka Owsiaka był częścią utworu muzycznego Piotra Bukartyka W jego wystąpieniu nie było żadnych personalnych ataków na nikogo spośród około 0,5ml zgromadzonych.To ,że totalna władza wzięła te parę słów adresowane do siebie to cóż na zasadzie „uderz w stół a nożyce się odezwą..”Widać ,że monitoring się sprawdził, ale niestety służył również do inwigilacji festiwalu.Owsiakowi nawet po skazaniu go np. upomnieniem i wyczerpaniu wszystkich odwołań przysługuje duże odszkodowanie,które na pewno otrzyma wyrokiem Brukselskim od pisowskiego rządu-starczy na zorganizowanie następnego Woodstoku…..che..che…che

Aktion Demokration
odpowiada  ANDY
6 lat temu

Jest mój ulubieniec Andy. To ile tam ludzi stało pod sceną w tym czasie? Pół miliona? Może milion? Czy liczył ludzi warszawski ratusz? No i czy doliczyliscie Grzesia S. i ciepłego robercika?

WRÓGTOTALNEJWŁADZY uczestnik
odpowiada  Aktion Demokration
6 lat temu

Policja o dziwo policzyła ok.450 tys.uczestników co nie jest po drodze Owsiakowi,wiadomo dlaczego.Pod sceną było tylko ok.500 bo PŁaszczak wydumał „zagrożenie” i były płotki.W ostatnim dniu Jurek zlikwidował płotki gdyż właśnie one stanowiły zagrożenie dla napierających imprezowiczów.Dla nie będących na imprezie polecam GOOGLE.

WRÓG TOTALNEJ OPOZYCJI 01
odpowiada  WRÓGTOTALNEJWŁADZY uczestnik
6 lat temu

Leć się poskarżyć do Brukseli wsioku.
Pewnie taplałeś się na tym Woodsroku w błocie jak świnie.

21
0
Napisz co o tym sądziszx