Sierżant Pyrek czuwał nad bezpieczeństwem uczniów

Udostępnij
Tweet

Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli pojawił się sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

+

Dziś rozpoczął się rok szkolny. Jak co roku policjanci ostrowskiej komendy uczestniczą w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Służbą patrolową zostały objęte szkoły na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego. Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

W tym ważnym dla najmłodszych dniu, obecny był również sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek pomagał najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy oraz życzył bezpiecznej podróży do szkoły i powrotu do domu.

W nowym roku szkolnym policjanci będą odwiedzać uczniów i przekazywać im najistotniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich prelekcji uczniowie dowiadują się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Policjanci omawiają również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców, by prowadząc swoje pociechy do szkoły wyraźnie zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły – ruchliwe skrzyżowania, sygnalizację świetlną, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, by uczyli swoje dzieci od początku, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MMM
6 lat temu

Sierżant Pyrka wywalił gały, jakby go pałka służbowa uwierała tu i ówdzie 🙂

zebra crossing
6 lat temu

Niech policjanci przestaną się przebierać w durackie kostiumy, tylko zaczną łapać rowerzystów nagminnie przejeżdżających przez przejścia dla pieszych!

27
0
Napisz co o tym sądziszx