Sierżant Pyrek czuwał nad bezpieczeństwem uczniów

Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli pojawił się sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

+

Dziś rozpoczął się rok szkolny. Jak co roku policjanci ostrowskiej komendy uczestniczą w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Służbą patrolową zostały objęte szkoły na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego. Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

W tym ważnym dla najmłodszych dniu, obecny był również sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek pomagał najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy oraz życzył bezpiecznej podróży do szkoły i powrotu do domu.

W nowym roku szkolnym policjanci będą odwiedzać uczniów i przekazywać im najistotniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich prelekcji uczniowie dowiadują się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Policjanci omawiają również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców, by prowadząc swoje pociechy do szkoły wyraźnie zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły – ruchliwe skrzyżowania, sygnalizację świetlną, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, by uczyli swoje dzieci od początku, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MMM
5 lat temu

Sierżant Pyrka wywalił gały, jakby go pałka służbowa uwierała tu i ówdzie 🙂

zebra crossing
5 lat temu

Niech policjanci przestaną się przebierać w durackie kostiumy, tylko zaczną łapać rowerzystów nagminnie przejeżdżających przez przejścia dla pieszych!

PiS to zamach na demokracje
5 lat temu

SKANDAL! Jerzy Owsiak stanie przed sądem. Chodzi o słowa, jakie padły na zakończenie Przystanku Woodstock

Ten kraj to d*pa i kamieni kupa - Minister
odpowiada  PiS to zamach na demokracje
5 lat temu

Tak jak myślałem – cierpisz na niedoje****e mózgowe.
Niestety nie da się nic z tym zrobić, przykro mi – musisz tak żyć.
Ewentualnie zalecał bym ograniczenie oglądania TVNiemiecki, ale i tak pewnie już za późno, a widać że choroba postępuje.
Czy ktoś weryfikuje komentarze przed dodaniem ?
Jeśli tak to zablokować tego idiote z PO bo pod każdym wątkiem jego debilny komentarz.

gen.dywizji, biskup, kapelan z emeryturą 12 tys.

Nie kompromituj się wystarczy Szydło Waszczykowski , Szyszko.

misiek
5 lat temu

jak sie nie podoba to nie dajesz dziecka do salezjanek a nie glupio komentujesz

paweł koniuszko
5 lat temu

najpierw salezjankach mundurki a potem burki jak zakonnice

marta
5 lat temu

a dzieciaki z salezjanek w mundurkach idą do prania mózgu, jak jakieś gestapo

Maciek Szczur
odpowiada  marta
5 lat temu

Hmmm….kto i kiedy wprowadził mundurki, pytanie na dziś.

Marek
odpowiada  marta
5 lat temu

Tobie tvn i wybiórcza już tak mózg wyprali że nawet gestapo by nie pomogło

75thecrow
5 lat temu

Więcej takich akcji bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

PS
5 lat temu

sierżant Pyrek powinien zostać przebadany na zawartość alkoholu bądż innych używek w tym dopalaczy,bo po oczach widać że nie „odmawia”.Poza tym to wygląda na profanację munduru policjanta,bo wygląda jak obwieś!

driver
odpowiada  PS
5 lat temu

Też mnie zastanawia stan trzeźwości owego obwiesia, ale to nieważne. Pan władza musi być poza podejrzeniami. Dla bezpieczeństwa dzieci należało by sprawdzić ewentualną zawartość alkoholu w wydychanym przez nie powietrzu. Byłaby to poważna lekcja na przyszłość,a kto wie..może odkryło by się jakiegoś już typka…

nn
odpowiada  PS
5 lat temu

Nie dziw się ma gały jak większość ostrowski policjantów

NEWS z RMF FM
5 lat temu

Na rozpoczęcie roku szkolnego minister wojny pisowskiej zamówił perełkę swoich zamówień, są nią bombki choinkowe „kaliber 110 mm” wypełnione śliwkami w czekoladzie. Każda metalowa bombka ma zawierać 11 sztuk, a każda śliwka ma ważyć co najmniej 15 gram (60 proc. masy całej jednostki). Całą resztę ładunku ma stanowić czekolada. Liczba zamówionych bombek? 4 tysiące sztuk.Osobiście stwierdzam ,że to troszkę za mało i za póżno..-)))

czytelnik2
odpowiada  NEWS z RMF FM
5 lat temu

Oprócz wspomnianych wyżej bombek, MON chce też kupić 4 tysiące gotowych magazynków z krówkami „o ciągnącej się konsystencji, smaku mlecznym, zawiniętymi w parafinową owijkę, opatrzoną etykietą w kolorze granatowym i napisem Ministerstwo Obrony Narodowej”. magazynek (kartonowe pudełeczko – sztancowane, bigowane i składane) ma ich mieścić 14 (+/- 2 szt.)Dokładnie określono wymiary cukierków: waga to 12,5 g (+/- 1,5 g), wymiary etykiety 70×75 mm……Podało RMF FM

Maciek Szczur
odpowiada  czytelnik2
5 lat temu

To straszne! Nie wiem na co czeka CBA pewnie już przejęte przez PIs. Jedna nadzieja w komisji kalifackiej tfu europejskiej

!!!
odpowiada  Maciek Szczur
5 lat temu

Zrobiłaś laskę ojcu antychrystowi? to teraz sobie w ciszy przeżywaj.

cha..cha..cha
odpowiada  Maciek Szczur
5 lat temu

Śnisz o awansie ze szczura na karła? Kompleksy masz takie same jak naczelnik pislamu z kaczogrodu bo nie znają innych wzorców, tak zostali wytresowani w swoich komuszych rodzinach i co było wcześniej przećwiczone w ZSRR.

PATOL.TVniemiecki
odpowiada  czytelnik2
5 lat temu

Cała nadzieja w komisji europejskiej (kalifackiej) z miłośnikiem i przyjacielem Polski mrs Timmermansem.
Do dzieła prawdziwi i słuszni Polacy brońcie Polski.

ANDY
odpowiada  NEWS z RMF FM
5 lat temu

Antek próbuje starej sztuczki chcąc nabrać Polaków ,że skończony idiota nie może być ruskim szpionem.Ale jest druga „prawda”,taka jak smoleńska,mianowicie:To nowa taktyka żeby wróg się objadł krówek zamówionymi przecież już przedtem i zaczął go brzuch boleć.Potem się dowali śliwkami w czekoladzie i wróg padnie )…..Ta Antek jak Kiepski ”ma pamysła”.Ale zgodnie z dobra zmianą śliwki muszą być obowiązkowo śliwkami węgierkami no i Antoni musi się uzbroić… w cierpliwość.

koniuszko
5 lat temu

Znowu artykuł ze zdjeciami pisalezjanek…. Czy tym mieście nie ma innych szkół? Może niekażdy chce ogladać pingwina w burce

27
0
Napisz co o tym sądziszx