Prezentacja czerwonych autobusów na Rynku

Dziś od 12:00 można było oglądać nowe autobusy, które zakupił Miejski Zakład Komunikacji. Są czerwone, a także nowoczesne i ekologiczne. Ich zakup był możliwy dzięki pozyskaniu blisko 15 milionów złotych dofinansowania z WRPO na „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”. Wartość całego projektu to prawie 21 milionów złotych.

+

Trzy nowe diesle typu Solaris Urbino 12 pojawiły się właśnie w Ostrowie, a już w grudniu ostrowianie jeździć będą kolejnymi czterema – tym razem będą to pojazdy o napędzie elektrycznym. Pojazd ten został wybrany najlepszym autobusem miejskim roku 2017 konkursu „Bus of the Year”, który odbył się w Brukseli. To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta i jednocześnie pierwsza w historii tego konkursu nagroda dla pojazdu bateryjnego.

Autobusy posiadają 26 miejsc siedzących i 64 stojące. Autobusy posiadają gniazda, do których można podłączyć urządzenia elektroniczne wykorzystujące gniazdo USB. Należy mieć jednak własny kabelek ze sobą.

 

POLECANE NEWSY

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawdziwy Andrzej nie podrabianiec
5 lat temu

Jeszcze nie są zaklejone badziewnymi reklamami ?!
Ciekawe jak długo takie ładne będą …

Smiech
5 lat temu

Śmieszy mi od dawna ta strona, komentarzy z hejtem jest więcej niż tych z faktami. Każdy z Was mówi, że drogo itp, lecz miasto dostało dofinansowanie. Pracuję w Solarisie w Poznaniu (pochodzę z Ostrowa jak wy) i powiem wam, że miasta mniejsze od Ostrowa (chodzi o dochód) też kupują od nas, do tego warto poczytać jak nasza firma jest chwalona nie tylko w Polsce.

„Za te trzy autobusy można by kupić 4 autobusy z silnikiem diesla, spełniające najwyższe normy unijne. Ale elektryki są modne, a jakie drogie w eksploatacji? A jak przyjdzie zapłacić ciężką kasę za wymianę baterii? No ale to już inny król zapłaci. Nie królowa osiedla nr 4.”
Miałeś kiedyś styczność z autami elektrycznymi? czy nadal jeździsz starym rupieciem za 3 tyś zł, które żadnej normy nie posiada. Polecam zapoznać się z tym co po za sprzedaniem autobusów zostało zaoferowane bo oczywiście tego nikt nie pisze, niech redaktor pisze WSZYSTKO a nie tylko „sensacje”.

A teraz coś ode mnie.
Każdy komentarz jest negatywny, nikt z was nie patrzy na to, ze kierowcy będą za DARMO wyszkoleni (tak przeprowadzane szkolenia za darmo są do tych autobusów) zaraz się podniesie larum „ale po co jak oni potrafią jeździć” No właśnie po to by umieli jeszcze lepiej, nie ma idealnych kierowców nawet po 40 latach jazdy.
Zamiast się cieszyć, że sprawne autobusy które są elektryczne, nie tylko chodzi o emisje spalin lecz o to by było Tobie cicho w mieście. A do tego bezpiecznie, bo co może się stać z elektrykiem przy wypadku? Nic, jedynie rozwalić, a benzyna/gaz (jak są w nie których miastach na pomorzu przeważnie) to wybuch może nastąpić, diesle jest szkodliwy, trzeba pamiętać że klimatyzacja w nich jest rakotwórcza, bo co za „ciepłe powietrze” dajesz do kabiny?

Zdzichu
odpowiada  Smiech
5 lat temu

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Becia zatrudniła internetowych trolli:) Pan pracuje w Solarisie i jest taki mądry i chce mu się pisać o zaletach autobusów, hejterach itp. Gdyby sprawdzić ip okaże się pewnie, że to agencja pr albo i jakiś urzędnik z powstańców… brawo

Smiech
odpowiada  Zdzichu
5 lat temu

No to Ciebie zdziwić muszę bo tak nie jest, nie głosowałem na prezydent miasta bo to lewica, a nie mam zamiaru wspierać tego typu osób. Napisałem to bo mam dosyć ludzi co wszystko piszą na „NIE”. Zamiast się cieszyć że Polska firma to zrobiła to źle, gdyby zrobiła to jakaś firma z zagranicy to by były komentarze „przecież mamy dobre firmy w kraju” itp. A jak chodzi o IP to spoko może redakcja sprawdzić ; )… I niech potwierdzi to, że jest to Poznańska lokalizacja (proszę by tylko napisał redaktor z potwierdzeniem tego, że IP jest Poznańskie :).

Jeżeli w przyszłości chcecie coś pisać to polecam sprawdzić zawsze źródła tekstu (z jakiego pozyskujecie informacje), jeżeli jest to plotka to lepiej nic nie pisać. Bo dużo osób po 70-siątce, może wam przytoczyć historie pewnego bohatera z Ostrowa, który pracował w szkole na Wolności i był uznawany za powiązania z SB, a prawda była taka, że jedyne powiązania z SB miał bo przesłuchiwany był jak to było wtedy z każdym człowiekiem który należał do Armii Krajowej.
Ta historia powyżej dobrze pokazuje, co są w stanie zrobić bezmyślne plotki. Wtedy nie było internetu, lecz ludzie w Ostrowie jego tak postrzegali, bo był wiele razy przy rondzie sybiraków czy też w budynku (Sienkiewicza/Kolejowa).

Stanisław
odpowiada  Smiech
5 lat temu

Znałem tego Pana , też mnie uczył. Był bardzo wymagający, ale dobry nauczyciel. Z przedmiotu którego nauczał na egzaminie na Politechnikę ( tak wtedy były egzaminy wstępne – praktycznie druga matura!) nie miałem najmniejszego problemu !!! A już po rozpoczęciu I semestru zdałem egzamin z całego zakresu nauki tego przedmiotu.

Zdzichu
odpowiada  Stanisław
5 lat temu

brawo

xxa
5 lat temu

Widzialem juz je w sobotę jak jechaly po Ostrowie 😉

komentarz
5 lat temu

Za te trzy autobusy można by kupić 4 autobusy z silnikiem diesla, spełniające najwyższe normy unijne. Ale elektryki są modne, a jakie drogie w eksploatacji? A jak przyjdzie zapłacić ciężką kasę za wymianę baterii? No ale to już inny król zapłaci. Nie królowa osiedla nr 4.

xxa
odpowiada  komentarz
5 lat temu

Ty jednak jesteś głupi, bo nawet nie znasz kostrukcji elektryka lub diesla… a więc w skrócie tłumaczę…na baterie przeważnie jest gwarancji 10lat, po drugie elektryki nie mają takie osprzętu co się może psuć w Dieslu… czyli dwumas, wtryski itd… po 3. eksploatacja elektryka na przełomie 10lat/600-800tyś km jest sporo tańsza niż eksploatacja Diesla.

Suzuki
odpowiada  xxa
5 lat temu

Wymiana baterii to koszt podobno około 700 tyś zł więc 2/3 wartości autobusu a czy gwarancja jest na lat dziesięć śmiem wątpić, więc w okresie eksploatacji około dwudziestoletnim każdy autobus będzie musiał co najmniej raz a może nawet dwa mieć wymienione baterie i jakiż to będzie wydatek dla firmy, więc te 600/800 tyś oszczędności zjedzą nowe baterie a jak się ich nie zakupi bo nie będzie na to środków to autobus będzie stał w pokrzywach proste.

75thecrow
5 lat temu

Co z tego że autobusy kupione jak przychodzi weekend i nie ma jak dojechć do centrum

porada
odpowiada  75thecrow
5 lat temu

Siedź w domu, po co ci do centrum jechać w weekendy? Rodzina skorzysta, kasy zaoszczędzisz, a jak się przelecisz na nogach to i dla zdrowia dobrze. O rowerem jedź! Prezes MZK dba o ciebie i twoją rodzinę!

75thecrow
odpowiada  porada
5 lat temu

Tak dba o mnie zwłaszcza jak leje

autosan
5 lat temu

Bez klechy ze zmietłą nie da rady?

Jan
odpowiada  autosan
5 lat temu

Nie podniecaj się duchownymi katolickimi, bo jak wybory wygra PO, to twój pogrzeb będzie się odbywał w tradycji islamskiej, czyli zawiną cię w całun i wrzucą do dołu twarzą zwróconą w kierunku Mekki.

Brain
odpowiada  Jan
5 lat temu

Ależ Ty masz człowieku mózg wyprany ….

jessie james
odpowiada  Jan
5 lat temu

A poza tym wszystko z Tobą w porządku?Może czas zmienic lekarza (oszukuje Cię) albo zmniejszyc dawkę tabletek?pomyśl – to nie boli….

Władimir
odpowiada  Jan
5 lat temu

Bracia Słowianie. Zostawcie tę zgniłą Europę i przyłączcie się do nas. Odkąd rządzi Putin, w Rosji nie ma problemu uchodźców, lewaków, Sodomitów itd. Orban przejrzał na oczy i Węgrzy już korzystają z naszej pomocy. Teraz pora na Was. Putin i Kaczyński to są bratnie dusze.

!!!
odpowiada  Jan
5 lat temu

Między religijnym fanatyzmem a ciemnogrodem jest ruch bezwizowy, a niedługo nie będzie już żadnej granicy.

zibi
5 lat temu

…w państwie świeckim bez pokropku autobusy nie pojadą.

Suzuki
5 lat temu

Będzie lokalne żulostwo miało co dewastować .

oo
5 lat temu

A według cennika to księciunio ile przytulił za kropidło?Panie redaktorze proszę zająć się raczej tematami bliżej ludzi,bo to że mafia szasta kasą wszyscy wiedzą.Proszę Pana o zainteresowanie się sprawą dotyczącą cen opału,to co dzieje się na rynku opału to jest jakieś nieporozumienie.Ja rozumiem chęć ograniczenia emisji CO2 i palenia „byle czym”ale ja jako użytkownik pieca górno paleniskowego który spełnia wszelkie normy ,zakupiłem dziś miał 23kj w cenie o 40% drożej niż w roku ubiegłym.TO JEST DOBRA ZMIANA?

kefir
odpowiada  oo
5 lat temu

Do jest dojna zmiana. Pisowcy to socjaliści. Zaraza. Wykończą nas. Drożyzna juz się zaczęła. Oni są tego powodem, ich działania, nikt inny. Niestety PO nie jest alternatywą, zasypali by nas nachodźcami.

!!!
odpowiada  kefir
5 lat temu

Masło po 7,5 zł. Rating coraz lepszy.

roman
odpowiada  !!!
5 lat temu

I to jest właśnie dziwne……

jagoda
odpowiada  oo
5 lat temu

pincet od ałta

roman
5 lat temu

Bez reklam , o dziwo… tylko jak długo ?

33
0
Napisz co o tym sądziszx