Wysadzili bankomat – wiemy ile ukradli

Dziś w nocy o 2:20 nieznani sprawcy wysadzili bankomat znajdujący się w Banku Spółdzielczym w Dobrzycy k. Pleszewa. Akcja była fachowo wykonana, ponieważ wybuch spowodował tylko uszkodzenia bankomatu, a ten wyleciał z wnętrza budynku przez drzwi wejściowe, na przeciwko których był zamontowany.

+

Jeden z okolicznych mieszkańców zbudzony hałasem, wyjrzał przez okno. Widział płomienie wydobywające się z bankomatu i sylwetkę jednego mężczyzny chodzącego z latarką. Skradziono skrytk kasetkę z pieniędzmi z wnętrza bankomatu. Następnie sprawcy odjechali białym samochodem typu Peugeot Partner bez włączonych świateł, pomimo nocnej pory. Mieszkaniec twierdzi, że firma ochroniarska przyjechała dopiero po godzinie, a jeszcze później policja. Ochroniarze chodzili dookoła budynku szukając potencjalnych sprawców.

W bankomacie było do 140 tysięcy złotych. Niedawno był załadowywany gotówką. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Poznania. Prawdopodobnie byli to antyterroryści z Poznania specjalizujący się w ładunkach wybuchowych.

Warto przypomnieć, że najpewniej grasuje szajka, która specjalizuje się w tego typu kradzieżach. Ostatnie w okolicy odnotowano 6 czerwca w Międzyborzu ( http://mojaolesnica.pl/21520,miedzyborz-wysadzili-bankomat.php ) oraz  15 grudnia w powiecie ostrzeszowskim.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
moro
6 lat temu

A Ci Panowie w moro to na ryby,grzyby czy polowanie przyjechali? A moze myślą ze wtapia sie w tlo??

PS
6 lat temu

A co to za jamerykansky soldzer na zdjęciu?

13
0
Napisz co o tym sądziszx