OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kontrowersyjna akcja zatrzymania pijanego kierowcy

Ostrowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę przy ul. Wysockiej w Ostrowie Wlkp. Do akcji doszło w czwartek po godzinie 23:00. Wszystko zaczęło się od informacji od postronnej osoby, która poinformowała stróżów prawa o prawdopodobnie pijanym kierowcy. Ten jechał ulicą Wrocławską, a następnie skręcił w Pułaskiego. Zatrzymał się przy sklepie całodobowym przy ul. Wysockiej, gdzie dokonał alkoholowych zakupów na dalszą część nocy. Świadek zwrócił uwagę na ul. Wrocławskiej, że kierowca Renault Scenica jedzie wężykiem.

+

Funkcjonariusze zostali wysłani w miejsce zaparkowania potencjalnie pijanego kierowcy. Zdaniem świadka, policjanci schowali się w bocznej uliczce, zamiast uniemożliwić odjechanie kierowcy. Wszystko zapewne po to, żeby złapać kierowcę na gorącym uczynku. Przy tym jednak ryzykowali, że taki pijany kierowca może kogoś rozjechać. Dużo zresztą nie brakowało, bo przy próbie zatrzymywania, zjechał na chodnik i skosił znak drogowy.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której policjant pozwala przestępcy chwycić broń by móc go chwycić na gorącym uczynku. Zarówno pijany kierowcy jak i przestępca z bronią mogą zabić. Zadaniem policjantów jest uniemożliwienie mu wejście w użytkowanie niebezpiecznego narzędzia. W tym przypadku było niestety inaczej. Ciekawe jak tłumaczyliby się policjanci, gdyby ucierpiała postronna osoba. Sytuacja nie wymagała takich środków, ponieważ był świadek, a ewentualne rozbieżności co do tego kto kierował, można by rozwiązać poprzez zdjęcie odcisków palców i/lub DNA z kierownicy.

Sukces najpewniej jest, chociaż na jego pełne ogłoszenie przyjdzie nam poczekać, gdyż od 32-letniego ostrowianina pobrano krew na zawartość substancji odurzających. W podróż po mieście wybrał się z kobietą i pieskiem.

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ow
3 lat temu

Dobrze źe złapali go na gorącym bo byś musiał latać po sądach jako świadek tak jak ja teraz jestem bywalcem sądow

Tarchalak GACUS
3 lat temu

ktoś z rodziny pod***ał… iż syn wyjechał pod wpływem alkoholu. Koledzy byli na domówce, starzy mieli dość i pod***ali syna… proste

Arek
3 lat temu

Czy to zbieg okoliczności, że znów pojazd z Krotoszyna?

Przewidujący
3 lat temu

Ja przed każdym piciem robię taki zapas alkoholu, żeby nie musieć potem dokupywać. A jak ktoś chce do mnie przyjść, to musi mieć swój alkohol.

Judge Dredd
odpowiada  Przewidujący
3 lat temu

A ja nie pije 🙂

jagoda
3 lat temu
Król
3 lat temu

Przyjmują Januszy z czekanowa bramoli i mamy efekty

jagoda
3 lat temu

Ostrowska Policja i pobieranie DNA z kierownicy?No prosze ……

orzel bialy
3 lat temu

Jak by poszedł w zaparte ze to on nie jechał, gowno by mu zrobili nawet mógłby złożyć skargę o bezpodstawne spędzenie nocki na dołku a tak może posiedzi. Odciski palców na kierownicy jego auta przeciez mogly być lub dna albo jesli kiedys uzytkowal.

pos
3 lat temu

Kto z was nigdy nie kierował pod wpływem alkoholu niech pierwszy weźmie kamień i pierd****olnie się nim w głowę

betty
odpowiada  pos
3 lat temu

Idiota!

Pener z Nowotki
odpowiada  pos
3 lat temu

Ja na ten przykład. Różne głupie rzeczy w życiu się robiło ale bez przesady patolu. Bezwzględna kara więzienia za takie cos

pos
odpowiada  Pener z Nowotki
3 lat temu

Cale życie przed tobą

HAHAHA
3 lat temu

BRAWO MILICJANCI

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x