Wypadek na rondzie przy Placu Bankowym

Udostępnij
Tweet

W sobotę przed godziną 23:00 na rondzie przy Placu Bankowym doszło do wypadku dwóch aut – Renault Kangoo i Ford Focus. W wyniku zderzenia, Renault przewróciło się na lewy bok. Na miejsce wysłano dwie straże pożarne, karetkę pogotowia oraz policję.

+

Przed przybyciem służb ratowniczych, kierowca z Renault Kangoo opuścił pojazd o własnych siłach. Auta zajmowały jeden pas jezdni przy skrzyżowaniu z ulicą Głogowską. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednego z aut wyjechał od strony II Liceum Ogólnokształcącego i nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi jadącemu po rondzie.
W wypadku jedna osoba została poszkodowana.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol3414
6 lat temu

Ja się tylko zastanawiam jaki debil wpadł na pomysł wymalowania trzech pasów ruchu części Ronda Sybiraków? Żadna z dróg dolotowych i wylotowych nie ma trzech pasów ruchu więc po co na rondzie dodatkowy pas? I jeszcze jedno, wydaje mi się że rondo nie powinno mieć zmiennej ilości pasów ruchu. Jeśli ma trzy to na całości, a jeśli nie ma na to miejsca to niech na całości są dwa pasy, bo taka sama sytuacja jest z rondem przy Placu Bankowym, tam co prawda od ulicy Chopina dochodzą jakby trzy pasy, ale skrajny prawy to prawoskręt i nie powinien być liczony do pasów kontynuowanych na rondzie.
Ten trzeci pas na jednym i drugim rondzie wprowadza zamęt tylko.

bodzio66
6 lat temu

Mam to samo wrażenie, co M. Niektórzy kierowcy wychodzą z założenia, że zawsze oni pierwsi przejadą przez rondo. Nie dość, że nie uwzględniają znaków, to z premedytacją przyspieszają przed rondem. Nie piszę o sytuacji, gdy ktoś już znajduje się na rondzie, ale gdy auta dojeżdżają do ronda. Ja akurat przepuszczam wariatów – wolę poczekać, ale czasem ma to charakter wymuszenia np. rondo Plac Bankowy, Sybiraków albo Grabowska. Uważajcie – proszę.

Alf
6 lat temu

Kolejny mistrz kierownicy w akcji jeśli takim kierowcom nie będzie odbierane prawo jazdy na minimum 5lat … to w tym kraju bezpiecznie nigdy nie będzie …

roman
odpowiada  Alf
6 lat temu

Alf, to po 5 latach on nawet po prostej nie będzie jechał poprawnie……. wszystko zapomni 🙂

Kierowca Pizza
6 lat temu

Szczególnie litewskie i ruskie tiry wogóle nie zwalniają przed wjazdem na rondo i do takich zdarzeń drogowych dochodzi

Doręczyciel kebab-a
odpowiada  Kierowca Pizza
6 lat temu

Rzeczywiście k**wa to Mondeo zupełnie jak tir wygląda, na początku tego nie widziałem, ale wystarczy się przypatrzeć i widać jak na dłoni.

wjw
6 lat temu

Niestety jazda po rondzie to dla wielu rodaków strefa nieznana…

M
6 lat temu

W Ostrowie jest jakiś zwyczaj szybkiego przejeżdżania rond, do tego niektórzy specjalnie przyspieszają żeby prowokować wymuszenia. Mamy przez to mniejszą płynność i niepotrzebne nerwy.

Karol3414
odpowiada  M
6 lat temu

Co to znaczy „szybkiego przejeżdżania rond”? Jak widzę, że nie mam komu ustąpić to nie zwalniam bo i po co? Płynność ruchu to podstawa a niektórzy to nawet by chcieli żeby mimo wszystko jeszcze się zatrzymywać. Tam nie ma znaku STOP, jest tylko „USTĄP PIERWSZEŃSTWA” i tyle, prędkość dostosowuje do warunków i widoczności, to wszystko co trzeba zrobić, no ale niektórzy mający problem z płynnym ruszaniem widać nie mogą zdążyć wyjechać, ale to już ich problem.

Ben
odpowiada  Karol3414
6 lat temu

Taaaa??? To zrób sobie postój, jakies 20 minut, na obojetni ejakim rondzie, i zobaczysz co znaczy „szybkie przejezdzanie ronda” Moge Ci napisać jesli chesz. Cisnie palant swoim złomkiem 50-60, nawet nie zwolni przed nim tylko przelatuje przez nie. A co jesli spotkają sie dwaj identyczni idioci na rondzie? Czyja bedzie wina????????

10
0
Napisz co o tym sądziszx