Dotychczas tragiczna droga do Chynowej została odnowiona

Około 10 kilometrowy odcinek drogi powiatowej przez Chynowę do Strzyżewa oddano oficjalnie do użytku 11 lipca 2017 r. To jedna z największych pod względem długości remontowanego odcinka inwestycja drogowa w dziejach powiatu wykonana w rekordowym czasie zaledwie kilku tygodni.

+

W przededniu otwarcia obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego powód do zadowolenia mają także mieszkańcy okolicznych miejscowości przez które w trakcie budowy obwodnicy odbywał się transport kruszyw. Na mocy porozumienia pomiędzy powiatem, a generalnym wykonawcą wyremontowany został cały odcinek od drogi krajowej S11 przez Chynowę, aż do Strzyżewa. Negocjacje z firmą MOTA trwały kilka tygodni przed rozpoczęciem prac. Ostateczne dokument podpisano 2 czerwca 2015 r. i zyskał on akceptację Zarządu Powiatu Ostrowskiego i Komisji Infrastruktury Rady Powiatu. Generalny wykonawca II odcinka zobowiązał się w nim do pokrycia kosztów remontu i do przywrócenia stanu pierwotnego dróg powiatowych, po których poruszać się będzie ciężki transport na budowę.

-‘’Dla nas najważniejsze było, aby w kontekście tej oczekiwanej inwestycji jaką jest budowa obwodnicy Ostrowa, zabezpieczyć swoje interesy na drogach powiatowych. To się udało! Strony wywiązały się ze zobowiązań i dziś możemy cieszyć się z równego jak stół odcinka ok 10 kilometrowego odcinaka drogi’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Ważne jest to, że odbudowa dróg nastąpiła przed zakończeniem i oddaniem do użytku obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

– ‘’Jako powiat dołożyliśmy do tej inwestycji ok. 600 tys. Wsparła nas także Gmina Przygodzice i Sieroszewice  Razem wkład samorządowy wyniósł ok. 800 tys. zł, reszta to wkład firmy MOTA. Wartość całej inwestycji, gdybyśmy ją musieli realizować z własnych środków szacowana jest na ok. 2 mln zł – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Włodzimierz Góra kierownik budowy przekonuje, że na zniszczonej nawierzchni położona została warstwa bitumiczna najwyższej jakości. Mieszkańcy Chynowej, Przygodziczek czy Bogufałowa, którzy musieli znosić uciążliwości związane z transportem kruszyw na budowę mogą teraz korzystać z nowej nawierzchni. Zyskali także dogodne połączenie z Gminą Sieroszewice poprzez dojazd do Strzyżewa.

Wójt Przygodzic Krzysztof Rasiak dziękując staroście za udane negocjacje, radnym i przedstawicielowi MOTA ENGIL za współpracę podkreślał rolę sołtysów, do których w pierwszej kolejności kierowali się mieszkańcy narzekając na niedogodności w czasie budowy.

– ‘’Swoje przeżyliśmy! Naszą drogą przejechało ponad 1,5 mln ton kruszyw na budowę, ale dziś już o tym zapominamy i cieszymy się z nowej drogi’’ – powiedział Stanisław Gąsiorek sołtys Chynowej.

– ‘’Ponad 10 km wyremontowanej drogi, to drugi tak duży odcinek drogi w historii powiatu wyremontowany od razu. Ale jeśli chodzi o tempo realizacji zadania to jest to z pewnością rekord. Drogę wyremontowano bowiem zaledwie w ok. 3 tygodnie’’ – powiedział Piotr Śniegowski Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Paweł Rajski Starosta Ostrowski, Andrzej Leraczyk Przewodniczący Rady Powiatu, Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski, Krzysztof Rasiak Wójt Przygodzic, Ryszard Boduch Wicewójt Sieroszewic, oraz Włodzimierz Góra z MOTA ENGIL, Piotr Śniegowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i prezes firmy PRD.

POLECANE NEWSY

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miodek
5 lat temu

Tak, tak. Odnowili drogę do Chynowej. Hehe. I do Warszawej też odnowili.

Trust
5 lat temu

Wszystko ok, ale długo jeszcze będą się bawić z „remontami” w mieście ?!
Ile można, rozumiem gdyby remonty wykonywane były porządnie, ale są wykonywane tragicznie, już są koleiny na nowym asfalcie. Nie wspominając o syfie i bałaganie.
Ktoś tutaj chyba coś robi na odwal się.

kierowca
5 lat temu

jak na obwodnicy zginął motocyklista bo gościu skręcał w bramę gdzie jest zakaz ruchu to ludzie tutaj płakali czemu tam nie stoją jak staneli na drodze gdzie był zakaz ruchu to płaczecie że mandaty dawali był znak to się nie jedzie jak nie rozumiecie to nie możecie jeździć to są podstawowe znaki

On
5 lat temu

I co wieśniaki tyle płaczu są teraz dywanik macie

mieszkaniec
5 lat temu

Dzisiaj oficjele dokonali hucznego otwarcia drogi, a popołudniu kilkaset metrów od wjazdu ze strony Przygodzic stała drogówka, zatrzymywali każdego i wypisywali ludziom mandaty za wjazd bo na początku stoi zakaz, a potem kazali zawracać i jechać inną drogą. A samochody z naprzeciwka jechały sobie normalnie bo od strony Chynowy zakazu nie ma. ŚMIECHU WARTE!! W porządku do znaków należy się stosować, ale po co ta szopka z otwarciem skoro jeszcze do końca otwarta nie była? Ktoś koniecznie potrzebował sukcesu czy jak zdejmą zakaz to będzie drugie otwarcie? 😀 A może to przez to, że nie zaproszono komendanta na uroczystość i w ten sposób chciał o sobie przypomnieć? 😀 Takie rzeczy tylko w Polsce!! Wstyd Panowie, naprawdę ktoś powinien zainterweniować w tej sprawie.
Sama droga bardzo ładna, mam nadzieję że będzie służyła wiele lat.

dgffg
5 lat temu

wątpię by byli wstanie w kilka tygodni położyć 10km porządnej nawierzchni wiec nie ma się co szczycić tym osiągnieciem czasowym i wkładem finansowym firmy mota engil.. jak polemizatorka stwierdziła, kwestia kilku lat i ta piękna z zewnątrz nawierzchnia nie będzie jej niestety przypominać

Krzys.
5 lat temu

Ja nie dostalem bo po co sie pchac pod zakaz za ktorym stoja panowie policjancii ale znajomi dostali.

12345
5 lat temu

Czy ktoś mógłby zająć się tymi pseudo remontami w mieście? Droga redakcjo? Krótki materiał? Te remonty trwają ponad miesiąc! Asfalt jest tragicznie położony! Mam nowe auto, świeżo odebrane z salonu i po tygodniu (sic!) już całe progi oblepione kameniami, smołą! Drgania i wibracje na zawieszeniu w ustawieniu sport. Chyba nie o taki remont chodziło? Chyba 2 mln zł na wszystkie ulice w mieście to nie mogło się udać i być dobrej jakości! I ten pie*dolony bałagan! Kto to posprząta? Ten piach, kamienie, syf? I policjancji którzy nie mogą ruszyć dupska by pokierować ruchem w szycie!

pasat w dizlu
5 lat temu

No to spodziewam się testowania maszyn przez chynowskich riderów. Rura i poszeeeeeeeeed!

roman
5 lat temu

A co z obwodnicą otwarcie jutro – .12.07.2017 ? godzina … ?

16
0
Napisz co o tym sądziszx