Ruszył proces Macieja P. oskarżonego o molestowanie

Powracamy do afery seksualnego w ośrodku jeździeckim w powiecie ostrowskim. Dzisiaj ruszył proces, w którym oskarżonym jest Maciej P., instruktor jeździectwa. Prokurator postawił mu zarzut molestowania czterech nieletnich dziewczynek. Grozi mu za to kara 12 lat więzienia.

+

Sędzia prowadzący sprawę, jak zawsze w takich przypadkach, wyłączył jawność procesu z uwagi na dobro pokrzywdzonych. W sumie 30 dziewczyn było uznanych za pokrzywdzone, ale w większości przypadków sprawa się przedawniła, a inne nie chcą wracać do tych dramatycznych przeżyć.

Prokuratura zarzuciła mężczyźnie, że ten nadużywając zaufania, wynikającego z łączącego go z pokrzywdzonymi stosunku zależności, dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym. Do przestępstw dochodziło na terenie ośrodka jeździeckiego, którego oskarżony jest właścicielem, gdzie pokrzywdzone miały uczyć się jazdy konnej – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

48-letni instruktor nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, a na etapie śledztwa odmawiał składania wyjaśnień. Od września 2016 r. oskarżony pozostaje w areszcie śledczym.

Do wykorzystywań seksualnych miało dochodzić od 2000 roku. W tym okresie miał zmuszać do uprawiania seksu pokrzywdzone, mające wówczas 14 lat. Obecnie są dojrzałymi kobietami. Na etapie śledztwa przesłuchano aż 160 świadków. Proszono też o opinię biegłych sądowych.

Sprawa w końcu wyszła na jaw gdy pokrzywdzoną była kolejna 14-latka. Jej mama zawiadomiła policję. Zdaniem prokuratora, już wcześniej miały składane oskarżenia przez potencjalnie pokrzywdzone, ale wówczas umarzano sprawy z powodu braku dowodów lub świadków.

O procederze wykorzystywania pisaliśmy obszernie już tutaj:

Seks-afera w ośrodku jeździeckim

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  5 osób rannych w czołowym zderzeniu
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kris
5 lat temu

a gdzie znajduje się ten ośrodek jeździecki i czy ten zwyrodnialec był właścicielem

Janusz
5 lat temu

Niech żyją kobiety i konie, i ci, którzy na nich jeżdżą.

ojciec
6 lat temu

teraz wszystkie dziewzcyny sad wzywa na rozprawe ja sobie nie wyobrazam w obecnosci P. macieja zeznawac . ten czlowiek za te wyczyny musi byc izolaowany na dlugie lata a lbo zrobic cos gorszego hmmm

rodzic
6 lat temu

Córcia Anna też już obrosła w piórka,zarozumiała,mądralińska,obwiesiła płot banerami – ale rodzice nie dają się nabierać na obrazki! Widzą jaka rzeczywistość,bałagan,pełno gratów,kurz i brud na hali – większość odeszła do innych stajni ! Tylko nowi jeszcze nie świadomi przyjeżdżają !

podsłyszane
6 lat temu

Podobno ma dwóch adwokatów,mamuśka klanu broni synusia. Musi im się żółć lasować,ze trzeba kasę wyłożyć na ,,papugi,, – sami pazerni na kasę,wyciągali od innych. Będzie heca ! – jak dostanie parę latek a kasa nic nie pomogła! Nauczą się ,,że bogatemu nie wszystko wolno,, a młode dziewczyny to nie harem dla zmanierowanego Maciusia !!! Rodzice ! Dzieci z dala od tego miejsca !!!

stefan
6 lat temu

nie sadze wiesz jak u nas jest z tym wszystki a jestem za tym nawet 25 to byly dzieci to jest niewybaczalne
zobacz jak dlugo scigają Polanskiego

Zyx
6 lat temu

Mam nadzieję, że dostanie najwyższy wymiar kary czyli te 12 lat. W końcu pracował sobie na to wiele lat.

klient
6 lat temu

brawo ze wreszcie sie ktos za niego wziol bedzie mial w areszcie zabawe

26
0
Napisz co o tym sądziszx