Zapłać tylko 15% za nowoczesne technologie

Udostępnij
Tweet

Już jutro, 5 lipca 2017 roku, w Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21, o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania do odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Osoby, które chcą zamontować kotły na biomasę, kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne mogą otrzymać dofinansowanie do 85%.  

+

Ostrów Wielkopolski zamierza przystąpić do projektu unijnego realizowanego przy współfinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Energia, Działanie 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych.

Projekt polegał będzie na budowie różnych rodzajów instalacji OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, w tym w szczególności instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i kotłów na biomasę, ale również instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych.

Środowe spotkanie będzie miało na celu zapoznanie uczestników z dostępnymi rodzajami OZE, ich wadami i zaletami. Osoby chcące wziąć udział w przedsięwzięciu będą mogły zapoznać się z planowanym projektem. Ponadto omówiony zostanie wzór ankiety i sposób jej wypełnienia. Będzie także możliwość zadawania pytań specjalistom w dziedzinie OZE.

Szczegółowy zakres projektu określony zostanie po spotkaniu z mieszkańcami oraz zebraniu wszystkich ankiet.

Więcej informacji udzieli Inżynier Miasta pod numerem telefonu 62 58 22 333.

REGULAMIN KONKURSU

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Trzeci raz próbował to zrobić na kładce
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eda
7 lat temu

CZY KTOŚ WIE JAKA SZANSA NA TA DOTACJĘ. 220 zł trzeba wpłacić a fotowoltaika jest punktowane na 0 punktów

malajo
7 lat temu

Warto też zwrócić uwagę na to że dotacja wyniesie maksymalnie 85%. Realnie wyniesie pewnie około 40%.

koks
odpowiada  malajo
7 lat temu

na spotkaniu w synagodze kobitka mówiła że albo 85% albo dotacji nie będzie wcale a to całe „do” jest tylko dla zmyłki.

malajo
7 lat temu

Zgadza się. Podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowanym i trzeba zapłacić samemu od całości kosztów instalacji.
W Przygodzicach firma zwraca koszt przygotowania dokumentacji (około 150 zł netto) natomiast koszt weryfikacji technicznej ( 50 zł netto) jest bezzwrotny.

jest tak:
7 lat temu

Niby 85%, ale osoba chcąca założyć kolektory czy inne ogniwa zapłaci zapłaci Vat od całości inwestycji. O tym nie ma ani słowa w artykule. Najlepiej na tym wyjdzie firma przeprowadzająca konkurs i to spotkanie, bo od każdego wniosku – ankiety z czasem wykasuje 150-200zł, bez względu czy gmina (miasto) wygra konkurs w Urzędzie Marszałkowskim, czy też nie. W przypadku przegranego konkursu wspominana firma nie powinna inkasować opłaty!
W Odolanowie koszt wniosku – 150zł + Vat, W Sulmierzycach- 120zł z Vatem.

ali
odpowiada  jest tak:
7 lat temu

Vat – 8 % jeśli instalacja na bryle budynku mieszkalnego, 23% jeśli poza czyli na garażu wolnostojącym lub w ogródku.
Szacunkowy koszt wkładu własnego wynosi od około 1500 zł za najmniejsze kotły na biomasę do 6000-7000 zł za instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kW (więcej nie można mieć w tym programie a o wielkości i tak decyduje zużycie prądu za poprzedni rok ).
Wg moich szacunków rocznie będzie można zaoszczędzić 1000-1500 zł w przypadku inwestycji w instalacje fotowoltaiczne a może i więcej jak prąd podrożeje.
Jako że normalnie, bez dotacji, po 15-20 latach można wyjść na zero tutaj ten okres wynosi 5-6 lat więc wygląda na to że inwestycja się opłaca.

czytelnik2
7 lat temu

MOŻNA? MOŻNA!
Nadmieniam ,że kler katolicki wie gdzie są pieniądze i skoro im się to opłaca, to jest coś na rzeczy…Konkurs w unijnym programie, w którym są do zdobycia pieniądze na odnawialne źródła energii, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 450 wniosków. Z tego 273 złożyły spółki założone przez parafie tylko z Podkarpacia. procedurę koordynował były
senator Kazimierz Jaworski od lat związany z organizacjami kościelnymi. Wszystkie wnioski składane do urzędu marszałkowskiego przez parafialne spółki wyglądały niemal identycznie.
Dlaczego parafie zakładały spółki? Bo zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu do aplikowania o dofinansowanie ,Kościoły i związki wyznaniowe nie były uprawnione. Trzeba więc było wymyślić sposób na sięgnięcie po unijną dotację.
Wielebni wiernym Unię i jej pieniądze obrzydzają, ale sami uwielbiają dojenie brukselki. Ot taka to obłuda, którą Kaczyński i jego sekta PiSlamu ochoczo powielają.

Dr. Wzwód
7 lat temu

Tak tylko by to zamontować trzeba mieć na to pieniądze, a jak starasz się o zwrot to wtedy nie ma naten cel już pieniędzy.

Uwaga
7 lat temu

Uwaga, na zachodzie kolektory słoneczne to nabijanie ludzi w butelkę i mało kto się na to jeszcze nabiera. Takie coś to można w Afryce montować gdzie non stop słońce świeci. Inwestycja zwraca się po 50 latach a naprawy i serwis – włosy dęba staja. Nie dajcie Sobieraj tegorocznych wcisnąć. To kolejny Amber Gold

do uwagi
odpowiada  Uwaga
7 lat temu

Uwago, wybierz się do deszczowej Anglii i zobacz ile tam farm ogniw fotowoltaicznych. Byle co jesz to i byle co piszesz…

Emigrant
odpowiada  do uwagi
7 lat temu

No właśnie Uwaga pisze o tych nabranych, których ty widziałeś w Anglii.

Trzeźo myślący
7 lat temu

Zapomniałem dodać, że kąpię się codziennie nie tak jak większość tylko w sobotę.

typowy
odpowiada  Trzeźo myślący
7 lat temu

Ja tam przychodze z mojej typowej placy ( siedze przed kompótelem ) w ten sposub sie nie poce i nie mózse sie myc.

Trzeźo myślący
7 lat temu

Mając w domu gaz ziemny ogrzewanie wody w lecie na kąpiel i gotowanie kosztuje mnie 2 zł dziennie. Co do pieców na biomasę musiałbym mieć chyba na ogródku na nią stodołę, ale działka ma 400m2 więc…

koniu
odpowiada  Trzeźo myślący
7 lat temu

Bardzo ciekawe ale mieszkałem kiedyś w mieszkaniu w którym było ogrzewanie na gaz ziemny i pech chciał że była akurat sroga zima – rachunki były ponad 45% wyższe niż paląc trochę grubszym miałem, tzw groszkiem więc…

Zebru
odpowiada  koniu
7 lat temu

Czyli rozumiem, że jak palisz groszkiem, to nie ma znaczenia, czy zima jest łagodna, czy ostra i palisz tyle samo?

ze wsi
odpowiada  Zebru
7 lat temu

Zaskoczę Cię! Mniej więcej tyle samo! Oczywiście zakładając, że temperaturę w domu utrzymuje się taką w sam raz, na cienki sweterek, a nie żeby w samych gaciach chodzić.

Palący gazem
odpowiada  ze wsi
7 lat temu

No popatrz, a u mnie w zależności od tmp. na zewnątrz, to zużywam od 5m3 gazu na dobę do 12m3. i utrzymuję 22 stopnie Celsjusza. Ty na tej wsi, to jakieś perpetuum mobile żeś odkrył.

18
0
Napisz co o tym sądziszx