Pożary i zalania – poważne skutki środowej burzy

Udostępnij
Tweet

Piorun spalił dwie stodoły, a także jedno poddasze domu rodzinnego. Ponadto w nocy było zalanych wiele ulic w centrum Ostrowa Wlkp. To bilans środowej burzy, która dała się we znaki mieszkańcom powiatu ostrowskiego.

+

W środę po godzinie 22:00 nadeszła komórka burzowa. Trudno zliczyć ile było wyładowań atmosferycznych. Dodatkowo intensywnie padał deszcz przez kilkadziesiąt minut. Skutki okazały się poważne. Najpierw zauważono pożar stodoły na ul. Szkolnej w Topoli Małej. Tam, zdaniem świadków, płomienie buchały na dobre 10 metrów powyżej szczytu stodoły. Pokrycie eternitowe strzelało pod wpływem wysokiej temperatury. Strażakom pozostało dogaszenie zgliszczy, a także ochrona pobliskiego budynku.

Tradycyjnie pozalewanych zostało szereg ulic w samym Ostrowie Wlkp. Począwszy od ulicy Harcerskiej, garaże przy Urzędzie Miejskim…

a także wiadukt przy ul. Brzozowej. Tam postanowił zmierzyć się z nim kierowca na kaliskich tablicach rejestracyjnych. Jadąc Oplem wjechał w jezioro utworzone pod wiaduktem. Efekt? Woda wlała się do środka auta. Wezwani na miejsce strażacy pomogli usunąć auto ze środka bajorka. Jak twierdzi właściciel auta: „Jadąc droga aż tyle wody nie było, podtopienie nastąpiło w monecie 45 minut po unieruchomieniu pojazdu z przyczyn podwyższającego się poziomu wody na drodze. Studzienki nie nadążały szybciej odprowadzając wodę. W innym razie pojazd nie zostałby zalany.” Zresztą nie on jedyny zatrzymał się pod tym wiaduktem.

Drugie auto również zostało zalane, ale już nie tak mocno.

Następne zdarzenie to pożar budynku jednorodzinnego w Topoli Osiedle przy ul. Spokojnej. Tu od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze. Przed przyjazdem straży pożarnej sąsiad polewał rozżarzony dach. Dopiero podanie wody od środka budynku ugasiło płomienie.

W tym samym czasie spłonęła stodoła w Jelitowie (gm. Raszków).

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Trust
7 lat temu

Ten podtopiony wiadukt na Brzozowej słabo wygląda, nie taka stara inwestycja, a odwodnienie nie takie jak powinno, albo problemem są zatkane piaskiem i śmieciami kanaliki burzowe jak na innych ulicach Ostrowa, nikt nie zamiata piasku i śmieci przy krawężnikach i jak przychodzi deszcz to później takie są tego efekty …
Ktoś się orientuje czy służby oczyszczania miasta mają w ogóle na stanie taką zamiatarkę do ulic ?
Kiedyś widziałem taką specjalną przyczepę ciągniętą przez wywrotkę, ale bardzo dawno tej maszyny już nie widziałem na ulicach.

SONIA A3 BI
7 lat temu

uwazajcie na udi a3 czarne, tez po zalaniu , 2007

ostrovianin-PIS
7 lat temu

Garaże pod urzędem miejskim to już chyba taka tradycja … może kolejna władza sobie poradzi z tym problemem jak obecną to przerasta… a wiadukt przy Brzozowej godnie zastąpi ten przy Krotoszyńskiej swoją drogą warto by się zastanowić przy wystąpieniu zalania kto i za ile podpisał odbiór techniczny…

wołek
7 lat temu

Anodina i ten z hazów na wały marsz

AntyPOwiec
7 lat temu

„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku i do głównych rzek…” Tak powiedział swego czasu podczas powodzi skaczący po japońskich krzesłach pierwszy łowczy II komuny prezydent Bul Komoruski.

Pener z Nowotki
odpowiada  AntyPOwiec
7 lat temu

Czekam aż w końcu wydadzą książeczkę ze złotymi cytatami leśniczego pt „Wspomnienia Szoguna”

Ceper
odpowiada  Pener z Nowotki
7 lat temu

Hohohooooooo.To jak był na Podhalu.

popek
7 lat temu

teraz uwazajcie na tą insygnie i bmw, pewnie szybko beda chcieli sprzedac poki jeszcze nie smierdzi po zalaniu

Alexis
7 lat temu

Jak było wczoraj na ulicy Prof. Kaliny?

Marysia
7 lat temu

Pytanie do expertów:czy piorunochron uchroni nas przed pożarem podczas burzy?

King Julien
odpowiada  Marysia
7 lat temu

Tak, ochroni przed pożarem. Jeśli olbrzymia energia, jaką niesie ze sobą uderzenie pioruna, nie zostanie szybko odprowadzona do ziemi, wszystko, co stanie jej na drodze, ulega zniszczeniu lub poważnemu uszkodzeniu. Tylko instalacja odgromowa (zwana potocznie piorunochronem) jest w stanie skutecznie ochronić budynek przed niszczycielską siłą potężnego wyładowania elektrycznego. Oczywiście instalacja musi być wykonana przez fachowców wg. odpowiednich obliczeń.

budowniczy
odpowiada  Marysia
7 lat temu

Piorunochron ochroni przed zalaniem piwnic.

W
odpowiada  budowniczy
7 lat temu

Ty chyba budowniczym PRL-u jesteś.

pa-wołek
7 lat temu

brzozowa to ten sztandar inwestycyjny urbaniaka tego najsłabszego prezydenta w RP i damy teraz z Kępna

Wujek dobra rada
7 lat temu

Już były premier Cimoszewicz radził powodzianom, że trzeba się było ubezpieczyć.

34
0
Napisz co o tym sądziszx