Darmowe autobusy dla dzieci w czasie wakacji

Udostępnij
Tweet

Dobre informacje przychodzą ze spółki MZK. W wakacje dzieci i młodzież, do ukończenia gimnazjum, z ważną legitymacją szkolną, nie będą płacić za przejazdy autobusami MZK na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Dzieci będą mogły za darmo bezpiecznie dojechać na nowy basen, Piaski, pograć na „Orliku” i wszędzie tam, gdzie zamierzają spędzać czas wolny podczas wakacji. Konieczne jest posiadania przy sobie ważnej legitymacji szkolnej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Te firmy sprowadzały zboże z Ukrainy!
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic
6 lat temu

Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego w tym roku po raz pierwszy na szkolnych świadectwach uczniów kończących gimnazja pojawił się napis PRK i cyfra 2. ??????

ANDY
odpowiada  rodzic
6 lat temu

Informują one, na jakim poziomie są kwalifikacje posiadacza tego dokumentu. To efekt wprowadzenia Polskiej Ramy Kwalifikacji. Taka jedna z wielu „dobrych zmian”
Niedługo PRK zamieni się na PiS – indeks przydatności partyjnej albo BMW – indeks bierności, mierności i wierności partii.

Ostrowianka
6 lat temu

Moze wladze pomysla o wszystkich obywatelach a nie tylko o sobie bo maja tak za duzo z panstwowych pieniedzy ,bilety miejskich autobusow za 1 zl dla wszystkich I tak zyski byly by wieksze.Nie za darmo lecz symbolicznie bo tylko obywatele placa za wladz luksusy,’

maja
6 lat temu

no bardzo ładnie będą mieli na lody

Buuuuunik
6 lat temu

No prosze jaki MZK ma „gest ” a do szpitala w Pleszewie chorzy nie mają czym dojechac .”Brawo” MZK na pewno jestescie dumni z siebie.

Trust
6 lat temu

Na zdjęciu widać rośnie młody driver, teraz coraz mniej dzieci chce być kierowcami czy to autobusów czy ciężarówek.
Kiedyś pamiętam jak ktoś dzieciaka się pytał kim chce być jak dorośnie to odpowiadał, że strażakiem, albo kierowcą ciężarówki 🙂
To tak apropo w nawiązaniu do zdjęcia 🙂

ciekawa
6 lat temu

A przedszkolaki?One nie mają legitymacji

Paulina
odpowiada  ciekawa
6 lat temu

A nie ma innych dokumentów potwierdzających wiek dziecka ? Litości

gimbaza
6 lat temu

To jak ktoś w tym roku konczy gimnazjum to może w te wakacje z tego udogodnienia korzystać,bo w sumie nową legitymację wystawią mu we wrześniu w nowej szkole,czy już jest wykluczony?Z tekstu wynika że tylko miejscowi z terenu ostrowa mogą z tego korzystać,natomiast z powiatu już nie,chocby do ostrowa za bilet zapłacili.Więc niech wsioki na wsi siedzą,truskawki zbirają i w polu pomagają!

rumek
6 lat temu

prezesi to głupki czy geniusze a może rekompensata zrównoważy socjalizm?

Krzysztof
6 lat temu

Czy dzieci z poza ostrowa to gorszy sort? One muszą płacić za przejazd autobusem we wakacje?

zirytowany
odpowiada  Krzysztof
6 lat temu

„…nie będą płacić za przejazdy autobusami MZK na terenie Ostrowa Wielkopolskiego”. czyli tak samo jak dzieci z Ostrowa mogą po Ostrowie jeździć za darmo.

goni mnie kanar
odpowiada  zirytowany
6 lat temu

To od jakiego przystanku będzie za darmo?Reguluje to strefa czy granica miasta?Od jakiego wieku dziecko może poruszać się komunikacją miejską,bądż podmiejską bez opiekuna.Pytam by poruszać się w granicach prawa,a mam takowe przemyślenia.

Aaa
odpowiada  zirytowany
6 lat temu

A do Ostrowa z buta. Super! Dwa w jednym. I sport i przejażdżka.

Paulina
odpowiada  Krzysztof
6 lat temu

Może Pan WÓJT miał w dupie płacenie za dzieci ze swojej gminy 😉

15
0
Napisz co o tym sądziszx