Nagranie ze śmiertelnego wypadku we Fabianowie

Powracamy do śmiertelnego wypadku, do którego doszło 4 maja 2017 r. we Fabianowie. Na drodze krajowej nr 25 zderzyły się Peugeot 206 i Hyundai. Uderzenie było na tyle mocne i nieszczęśliwe, że w jego wyniku zginął 54-letni mężczyzna – mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Obecnie pojawił się w internecie film z wideorejestratora zamontowanego w aucie jadącym za pechowym Peugeotem.

+

Na nagraniu widać hamowanie przez kierowcę Peugeota, który zorientował się, że samochody będące przed nim zatrzymały się. Osobówką zarzuciło w wyniku czego zniosło na przeciwny pas ruchu, a jadący tamtędy Hyundai uderzył w prawy tył Peugeota. Mężczyzna z Peugeota wyleciał z fotela i uderzył głową w okolicy miejsca uderzenia przez Hyundaia. Zmarł na miejscu.

POLECANE NEWSY
35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hmm..
4 lat temu

…proponuję co niektórym zatrudnienie się w TVN Turbo….znawcy jakich mało….a pewnie co drugi ma rok prawo jazdy….stało się i gdybanie nic tu nie pomoże…trzeba wyciągać na przyszłość wnioski….i dbać o stan techniczny własnego auta.

Lutek
4 lat temu

bmw, audi to ma dobre systemy i zawieszenie, Te peugoty i citroeny to jeden wielki szajs, , za grosze zlom

Kierowca
5 lat temu

Według mnie przyczyną takiego zachwoania auta była za duża różnica sił hamowania pomiędzy prawym a lewym kołem. Miałem identycznie naprawa zacisków pomogła.

maja
5 lat temu

przepis jest nie mniej jak 30 m a jak jadą na zderzaku to jadą na drugi świat

kierowcaSKAL
5 lat temu

ludzie dajcie spokój. człowiek nie żyje. nic juz tego nie zmieni. rodzina cierpi. czy wy naprawdę nie macie serca? człowiek miał pecha. moze i jechal zbyt blisko ale bez przesady. nie szarżował. pewnie większości z nas zdarzyło się popełnienie większego lub mniejszego błedu. my żyjemy on nie :(. po fakcie łatwo każdemu oceniać. kondolencje dla rodziny.

natalia
odpowiada  kierowcaSKAL
5 lat temu

KierowcaSKAL. Dziękujemy za kondolencje ? Jeśli chodzi o te wszystkie komentarze to się nie wypowiadam szkoda słów bo, jak coś napiszę to hieny tak to negatywnie skomentują.

bruche
5 lat temu

A co z kierującym hyundai em?

normalny
5 lat temu

oszczedzamy i oszczedzamy na piwo czy tam cos innego sie ma ale na przeglad starego auta to nie ma dal na hamulce a tu bokiem???

pos
odpowiada  normalny
5 lat temu

Normalna sprawa jeśli koła mają różną przyczepność z winy nawierzchni albo opon

Qgdbx
5 lat temu

Kazdego moze spotkac taka sytuacja ale gdyby pasy były zapiete to duże prawdopodobieństwo byloby na przeżycie.

ll
5 lat temu

stare małe Peugeoty na kiepskich oponach tak właśnie hamują na mokrej lub oblodzonej nawierzchni – lekki tył ucieka na bok a kontry kierownicą często dają taki efekt jak na filmiku. Wiem bo miałem takiego.
Rada: trzymać dystans do pojazdu poprzedzającego – im większa prędkość tym większy dystans i zawsze jechać w skupieniu. Albo zmienić auto na dłuższe lub innej marki. No i przede wszystkim pilnować stanu ogumienia, nawet w starych samochodach.

@ll
odpowiada  ll
5 lat temu

Do tego jeszcze stan amortyzatorów, dobra zbieżność.. bo o ile podczas jazdy, zbieżność (tor jazdy) możemy sobie poprawiać ciągłymi ruchami kierownicy, o tyle podczas takiej sytuacji… sami widzimy (nie twierdzę, że peugeot z filmiku miał złą zbieżność)

Robert
odpowiada  @ll
4 lat temu

mało tego wg. mnie jego auto nie miało ABS albo miało ale niesprawny system… 206 chyba w standarcie nie miały ABS montowanego… a na filmie widać że koła zablokowane… więc stan opon i hamulcy spowodował ściągnięcie na lewą stronę… w momencie hamowania auto ściąga w lewo a kierowca kontruje kołami w prawo ale mimo to auto obraca się w lewo… dlatego ja na takich prostych drogach jak stoję a za mną nikt bezpośrednio nie jedzie włączam awaryjne światła żeby takiego kierowcę uprzedzić… i to powinni wpisać do kodeksu, że np. na drogach: krajowych, ekspresowych obszarze niezabudowanym ostatni pojazd stojący w kolumnie na pasie NAKAZANE ma włączyć awaryjne w celu ostrzeżenia o zatrzymanym ruchu. przynajmniej coś w podobie żeby było bo ja specem od prawa nie jestem.

wjw
5 lat temu

Kiedy ten naród nauczy się zachowywać bezpieczny odstęp miedzy pojazdami zamiast jazdy na zderzaku ?
Ostatnio we Francji Polak spalił się „dzięki” temu, że prawdopodobnie też jechał na zderzaku po autostradzie…

35
0
Napisz co o tym sądziszx