Niebezpieczne przejście widmo dla pieszych

Udostępnij
Tweet

W ostatnim czasie zlikwidowano przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Raszkowska/Starotargowa w Ostrowie Wlkp. Postanowiono je przenieść na drugą stronę skrzyżowania, bliżej kościoła św. Antoniego. Efekt jest taki, że ludzie, którzy chodzili starym przejściem od wielu lat, robią to nadal z przyzwyczajenia. Doprowadza to do wielu niebezpiecznych sytuacji.

+

Ideą wdrożenia tego pomysłu było zwiększenie płynności ruchu dla aut jadących ul. Konopnickiej w stronę Placu 23 stycznia. Do tej pory przejście dla pieszych umiejscowione było bliżej Rynku. Gdy piesi przechodzili po nim, doprowadzali do utrudnień w ruchu aut. Teraz piesi powinni chodzić po pasach umiejscowionych bliżej kościoła św. Antoniego.

Miejski Zarząd Dróg – realizator tego pomysłu – zamalował dotychczasowe pasy i naniósł je w nowym miejscu. Zapomniał jednak wyraźnie poinformować tych mieszkańców, którzy z przyzwyczajenia chodzili pierwotnym przejściem od lat i przyzwyczajeni byli do jego małej widoczności z powodu dużego natężenia samochodów ścierających namalowane pasy. To samo się tyczy funkcjonariuszy, którzy wolą karać mandatami w pobliżu marketów, zamiast w myśl nowego hasła policji – Pomagamy i chronimy – stać przy starym przejściu i informować pieszych o zmianie oznakowania poziomego – przykładowo przez 1-3 dni.

W rzeczywistości starsi ludzie, niepełnosprawni, ale też młodzi i zdrowi przechodzą przez jezdnie wychodząc zza zaparkowanych aut ryzykując doprowadzeniem do potrącenia.

Dyrektor Marcin Wieruchowski, po interwencji dziennikarza Marka Radziszewskiego, zadeklarował, że jeszcze dziś postawi płotki wyraźnie informująca o braku przejścia dla pieszych w starym miejscu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrów pod wodą (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
fanroweru
7 lat temu

Postawiono blokady i co? Dalej przechodzą. Postawią zasieki tak przejdą, pod ulicą. To społeczeństwo tak ma i dlatego KK ma utrzymanie. Populacja w 50% nie myśląca.

Czytelnik
7 lat temu

Pieśi przechodzą na własne rezyko gdzie jest straż miejska

Miło
7 lat temu

Foto nie na miejscu!!! Pani o kuli moze przechodzic w dowolnym miejscu a kierowcy powinni o tym wiedziec i Pania przepuscic!!!

win
odpowiada  Miło
7 lat temu

Brawo !!! Art.26.p7 Kodeksu Drogowego

Tomek
odpowiada  Miło
7 lat temu

Jednak gdyby brakowało jej rozwagi, to nagrobek powinien brzmieć: ,,Miała pierwszeństwo.”

pos
7 lat temu

Piesi przechodzą na własne ryzyko; dojdzie do kolizji to jeszcze dostaną mandat.

a
7 lat temu

to samo jest na ul kościuszki przy banku. tam pasy są przeniesione o kilka metrów od tamtego roku a piesi i rowerzyści nadal korzystaja ze sterego przejscia obecnie przejscia widmo.

mieszkaniec
odpowiada  a
7 lat temu

Do tego nagminne zawracanie na PODWÓJNEJ ciągłej koło pobliskiego bankomatu !!!!

obywatel
7 lat temu

Piesi to świete krowy ale „bardzo inteligentny” decydent w zarzadzie dróg zamiast rozwiazac problem przechodzenia przez ulice miedzy lodziarnami spowodował nastepny problem i nie rozwiazał poprzedniego. Nalezało zostawic pasy gdzie byly i wymalowac 50m dalej miedzy lodziarniami. No ale inteligent w MZD stwierdzil, ze jak przestawi pasy o 10-15m to ludzie przestana skracac droge… 😛

kierowca
odpowiada  obywatel
7 lat temu

Taa.. może wszystkie drogi w całości pomalować w „zebrę”? albo przejście dla pieszych co 5 m? przecież komu by się chciało ruszyć tyłek i przejść kilka metrów więcej.. albo zlikwidujmy wszystkie przejścia i dajmy pieszym prawo przechodzenia gdzie i kiedy im się podoba!!!

obywatel
odpowiada  kierowca
7 lat temu

@kierowca a moze czasem zanim cos napiszesz to RUSZYSZ głową i przestaniesz odpowiadać nie na temat… ja nie napisalem ze jestem za tym zeby pasy byly co 5m… tylko opisalem sytuacje gdzie byl problem pieszych miedzy lodziarniami i przesunieciem pasów obecnych przez MZD, ktory problemu nie zlikwidowal a stworzył nastepny…

kierowca
odpowiada  obywatel
7 lat temu

@ obywatel „Nalezało zostawic pasy gdzie byly i wymalowac 50m dalej” przepraszam.. w poprzedniej wiadomości zapomniałem napisać jeszcze „0” 🙂 pewnie.. „nasrajmy” przejścia co 50m.. dzięki temu nie będzie korków..

kierowca
odpowiada  obywatel
7 lat temu

@obywatel
A co zmieni fakt domalowania pasów między lodziarniami? tylko tyle, że ludzie by się „na legalu” wpie…. na jezdnię.

pieszy
odpowiada  kierowca
7 lat temu

To wyjdź z auta i rusz tyłek.

SI
7 lat temu

Zamalowanie pasów jest niewystarczające…….

kierowca
odpowiada  SI
7 lat temu

Fakt, wypadałoby przez pierwszy tydzień/miesiąc postawić na chodniku coś w stylu barierki z informacją o przeniesieniu pasów. Jednak większość przechodzących na „przejściu widmo” to:
a) moherowy beret – przecież przechodziła tam codziennie przez ostatnie 10-20…50 lat, więc i dzisiaj ma do tego prawo
b)typowy Janusz, który uważa, że zlikwidowanie tych pasów to wymysł jakiejś partii, a on jako przeciwnik tej partii i tak będzie tam przechodził
c)młodzież mająca nos w telefonie i zwyczajnie nie zauważyli braku pasów.

jagoda
7 lat temu

Postawic betonowe donice z kwiatkami :))) Koło WBK /Kosciuszki podobny problem

jagoda 2
odpowiada  jagoda
7 lat temu

Miałam na myśli od strony „skwerka” ul.Starotargowej

morgi
odpowiada  jagoda
7 lat temu

Nie donice,tylko gumą po pęcinach.

fanroweru
7 lat temu

Z przyzwyczajenia, napisał redaktor. Ci co przechodzą to niemyślące istoty, lenistwo. Jedna pani na zwróconą uwagę że pasów nie ma, pokazała na linię przerywaną rozdzielającą jezdnię. Przecież pas biały jest.

SI
odpowiada  fanroweru
7 lat temu

Zwyczajnej przejmości nigdy za wiele …..

21
0
Napisz co o tym sądziszx