OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

5-latek zaatakował przedszkolankę

5-latek miał użyć słów “Ty kur**” i kopnąć przedszkolankę w gardło. Ta niebezpieczna i wulgarna sytuacja wydarzyła się w poniedziałek w przedszkolu “Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

+

W poniedziałek około godziny 13:00 grupa 4-latków (w tym roku skończą 5-lat) bawiła się z przedszkolanką. Nagle jeden z podopiecznych kopnął ją w krtań mówiąc przy tym bardzo wulgarne słowa “Ty kur**”. Słów tych jeszcze nie potwierdziliśmy u dyrekcji przedszkola, ponieważ trwa sporządzanie protokołu powypadkowego.

Przedszkolankę zabrało pogotowie do szpitala z objawami duszności.  Rodzice 5-latka przyszli do przedszkola. Jak udało nam się ustalić, byli przerażeni zachowaniem syna i wyrazili chęć pomocy ze strony psychologa.

Przebieg zdarzenia może mrozić krew w żyłach. Do sprawy odniosła się dyrektor przedszkola.
“Praca z dziećmi, to taka praca, gdzie dzieci nie bardzo zdają sobie sprawę z tego co mówią i nie odpowiadają za swoje słowa. Te zasłyszane gdziekolwiek, np. w telewizji, dzieci przyjmują bezkrytycznie. Jeżeli dziecko użyło takiego słowa, to nie jest to ani jego wina ani nikogo z otoczenia, ponieważ dzieci powtarzają najróżniejsze słowa. Z tym się spotykamy bardzo często. Nie jest to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach, gdzie dzieci są osłuchane z takim słownictwem.” – ubolewa nad sytuacją Anna Walczak, dyrektor przedszkola “Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

W tej chwili trwa sporządzanie protokołu powypadkowego przez powołany zespół. Świadkowie będą musieli spisać w formie pisemnej przebieg tego brutalnego zdarzenia.

Sytuacja wymaga zastanowienia i przeanalizowania. Zostanie sprawdzone w jakich dokładnie okolicznościach doszło do tego wypadku.
“Czy była to zabawa. Dziećmi rządzą emocje, podobnie jak u dorosłych. Przy czym my potrafimy się zahamować. Być może system pobudzania był silniejszy od systemu hamowania. Zwłaszcza, że w tej grupie wiekowej system nerwowy wciąż się wytwarza.” – mówi Anna Walczak, dyrektor przedszkola “Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

“Mamy do czynienia z przedszkolem, a nie z poprawczakiem. W tym wieku dzieci nie potrafią panować nad emocjami.” – kontynuuje Anna Walczak, dyrektor przedszkola “Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

Przedszkolanki nierzadko muszą zmierzyć się z sytuacją, w której przedszkolak przychodzi z jakimś wulgarnym słowem i pyta się co to znaczy lub chociażby dzieci pytają skąd biorą się dzieci.

Do przedszkola Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach uczęszcza 245 dzieci.

133 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
edyta
3 lat temu

pracowałam parę lat temu jako pomoc w przedszkolu. to co potrafią wyprawiać bachory to ludzkie pojęcie przekracza , rodzice nie wierzyli jak im się opowiadało co ich ” no przecież grzeczne dzieci” wyprawiały dopiero nagranie z ukrytej kamery pokazywało agresję i przemoc . dzieci proszę państwa przenoszą wzorce zachowania zasłyszane , zaobserwowane w swoim najbliższym otoczeniu i przenoszą je na inne dzieci czy osoby bo wiedzą ze są praktycznie bezkarne i przyśłowiowy włos im z głowy nie spadnie . i proszę mi wierzyć , zadne prośby i grożby na nie nie działają . tzw bezstresowe wychowanie powoduje ze nie wiedzą komu cześć , komu szacunek i są tego takie efekty ze g….rz kopie i wyzywa nauczycielkę. i najlepsze , powiem jak moja dyrektorka poradziła sobie z wprowadzeniem dyscypliny .podczas wycieczki do lasu wycieła leszczynowy kijek , na postrach I ZDZIAŁAŁ CUDA

Anna
3 lat temu

Wszystkie te okropne opinie o dziecku piszą Ci co nie mają dzieci. Cała ta sytuacja to medialne pompowanie . Używanie słów ” szokujące” i ” przerażające ” ma tylko nakręcić opinie. Uważam że to wypadek. Zresztą wypowiedzi pani dyrektor opisują rzeczywistość dotyczącą zachowań typowych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

anonim
odpowiada  Anna
3 lat temu

bzdury piszesz.. wypowiadaja sie wszyscy ktorzy chca, a przede wszystkim rodzice ktorzy dobrze wychowuja dzieci. bezdzietni tez moga sie wypowiadac bo moze maja wyksztalcenie pedagogiczne i tez cos wiedza na ten temat,i po prostu wszyscy ktorzy maja swoje zdanie.a twoja wypowiedz brzmi jakbys byla adwokatem tego zdarzenia. i to nie byl WYPADEK uwierz mi. a zachowanie NIE JEST typowe dla dzieci w tym wieku. glosisz takie same herezje jak ta pani dyrektor

G
3 lat temu

To w jaki sposób komentuje sprawę dyrektorka to szok i dziwić się że tak się dzieje w tym przedszkolu, tłumaczenie dziecka z takiego zachowania to skandal!. Takie zachowanie nie pojawia się nagle, pewnie od dawna były problemy z tym dzieciakiem ale pewnie nikt rodzicom tego nie mówił bo bali się rodziców, tak się dzieje w wielu placówkach. To przykre że rodzice dopiero teraz będą pomocy u psychologa szukali a gdzie byli do tej pory?????

Anonim...
3 lat temu

Jak się nazywa ta przedszkolanka ktora została zabrania przez pogotowie?

1 6 7 8
133
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x