Wypadek masowy na obwodnicy Ostrowa. To były ćwiczenia

Udostępnij
Tweet

Według scenariusza ćwiczeń, najpierw awarii uległ autobus. Jego kierowca z uwagi na powstały pożar w tylnej części pojazdu, nakazał grupie młodzieży opuścić pojazd. Gdy Ci wyszli, wjechał w nich samochód ciężarowy. Kilka osób zginęło, a poszkodowanych było w sumie około 35.

+

W akcji wzięły udział dwa zastępy ostrowskich strażaków PSP oraz 6 jednostek OSP. Zadysponowano również śmigłowiec ratowniczy. Ćwiczenia były dość realistyczne. Zarówno karetki transportowały kilkukrotnie poszkodowanych do szpitala, a policjanci na motocyklach zabezpieczali newralgiczne skrzyżowania by w razie potrzeby zatrzymać ruch.

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, patrolowali teren wzdłuż obwodnicy, a inni wykonywali dokumentację wypadkową. Wszystko to miało sprawdzić działanie według procedur. Na przyszłość należałoby jednak sprawdzić działanie służb w sytuacji gdy każda z nich jest dysponowana z miejsca stacjonowania. Dzisiaj wszystkie służby czekały nieopodal. Inaczej bowiem wygląda działanie służb gdy dojeżdżają pierwsze jednostki, a inaczej gdy wszystkie naraz.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
XD
7 lat temu

Czy orientuje się ktoś skąd są pozoranci biorący udział w ćwiczeniach?

kefir
7 lat temu

W naszym (jak to ocenił klasyk) państwie teoretycznym w teorii wszystko działa bardzo dobrze! Ćwiczenia z pewnością tez przebiegły bardzo pomyślnie! W pozorowanych działaniach nasza niezwyciężona armia zawsze zdobywa wyznaczone cele, ratownicy w trymiga docierają do pozorantów, milicja w spektakularny sposób ujmuje bandytów. A po ćwiczeniach wszyscy wypiją, zakąszą i pierś nadstawią do orderu a kabzę na kasę. Tylko później w armii więcej oficerów niż żołnierzy, ratownicy zjebią przez telefon zgłaszającego a milicja pomaca taserem po jajach w kiblu, gdzie traf chciał nie ma monitoringu.
Nie jest tak świetnie, jak to rzecznicy prasowi lubią ględzić przed kamerami, choć dobrze, że w ogóle te służby są, czasem się przydają.

Lech
7 lat temu

Najbardziej mnie nurtuje pytanie (od dzisiaj) czy przećwiczono?sprawdzono? skuteczność powiadamiania z nr 112?!

ehc
7 lat temu

wszystko oki, ale następnym razem niech zwrócą uwagę na remont 11 z Ostrowa do Ostrzeszowa gdzie tworzą się gigantyczne korki. Kierowcy zbytnio nie na rękę kolejna przeszkoda na trasie.

gosc
7 lat temu

bedzie wykonane

Mieszkaniec
7 lat temu

Apropo obwodnicy…
Czy jest cos wiadomo o polaczeniu ulicy Wylotowej z budowana drogą? Bedzie to wykonane czy tylko na planach sie skonczylo?

ja
odpowiada  Mieszkaniec
7 lat temu

Przejedź się i zobacz…. z tego co widziałem to napiszę krótko….współczuję tym którzy kupili tam działki bo niby było cicho i spokojnie….

mieszkaniec
odpowiada  Mieszkaniec
7 lat temu

Paliki i wykopy już są zrobione.

8
0
Napisz co o tym sądziszx